Mistrz! Mistrz! MKS Mistrz!

mistrz

Szczypiornistki MKS Selgros Lublin obroniły tytuł mistrzowski! Podopieczne Sabiny Włodek dwukrotnie, w sobotę i niedzielę, przed własną publicznością pokonały Pogoń Baltica Szczecin, kończąc finałową rywalizację w czterech meczach! Lublinianki wygrały finał 3:1, zdobywając tym samym już 19. złoty medal w historii występów zespołu z Koziego Grodu w ekstraklasie.

Po sobotnim, przekonywającym zwycięstwie, w niedzielę lublinianki wystawiły swoich kibiców na wielką próbę nerwów. Jeszcze kwadrans przed końcem MKS Selgros przegrywał z Pogonią 16:21! Fantastyczna gra w bramce Ekatariny Dżukiewej, a także w ataku Kristiny Repelewskiej i Aleksii Migdaliowej pozwoliły lubliniankom bardzo szybko zniwelować straty. Pięć minut przed końcem, po trafieniu Karoliny Bijan, na tablicy wyników pojawił się remis 24:24, a chwilę później po golu Joanny Drabik mistrzynie objęły prowadzenie.
W nerwowej końcówce lublinianki zachowały więcej zimnej krwi i po końcowej syrenie mogły cieszyć się z kolejnego mistrzowskiego tytułu!

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 30:23 (17:10) i 27:25 (12:15)
MKS Selgros: Dżukiewa, Gawlik – Gęga 5 i 3, Repelewska 5 i 4, Migdaliowa 5 i 9, Quintino 4 i 3, Kocela 3 i 0, Drabik 3 i 2, Skrzyniarz 2 i 3, Rola 1 i 3, Szarawaga 1 i 0, Syncerz 1 i 0, Charzyńska, Bijan 0 i 1.
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Jaszczuk 5 i 2 Sabała 4 i 2, Bancilon 3 i 11, Noga 2 i 1, Królikowska 2 i 2, Zimny 2 i 1, Kochaniak 2 i 0, Szczecina 0 i 1, Cebula 1 i 0, Głowińska 1 i 2, Koprowska 1 i 2, Costa, Masna, Zawistowska 0 i 1.
Kary: MKS Selgros – 12 minut i 12, Pogoń – 10 minut i 12. Sędziowali: J. Mroczkowski i D. Mroczkowski.
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3-1 dla MKS Selgros Lublin, który obronił mistrzowski tytuł.