Azart Peleton Chełm w maratonie kresowym

W Międzyrzecu Podlaskim miał miejsce szósty wyścig z cyklu Maratony Kresowe. Drużyna Azart Peleton Chełm wystartowała w 16-osobowym składzie. Zawody, choć poprowadzone przez tereny równinne, do łatwych nie należały.

Gospodarze zadbali o ciekawą i urozmaiconą trasę wyścigu. Pełna była ona leśnych ścieżek, malowniczych łąk i licznych otwartych przestrzeni. Najciekawsze zaś fragmenty usytuowane zostały wzdłuż brzegów międzyrzeckich jeziorek. Liczne single z powodzeniem mógłby znaleźć się na niejednym wyścigu z serii XC. Zwieńczeniem i wisienką wyścigu była meta umiejscowiona zaraz za stokiem narciarskim. Na stok należało dwa razy wjechać i również dwa razy zjechać; swoisty „slalom gigant”! Oba wyczyny wymagały technicznych umiejętności. Wspomniany stok igielitowy należy do nielicznych występujących na terenie Polski, ponieważ jest czynny przez cały rok.
Choć team Azart Peleton zdobył zadowalającą sumę punktów, jedynym medalistą wyścigu został Krzysztof Grajczyk, który w open uplasował się na 20 pozycji, natomiast w swojej kategorii M-4 zdobył srebro. Wyniki pozostałych zawodników z Chełma:
Maraton: Janusz Wolanin – open – 41 Kat. M-5 – 6, Andrzej Gwoździej – open – 46 Kat. M-4 – 13, Maciej Baranowski – open – 39 Kat. M-3 – 7.
Półmaraton: Patryk Wolanin – open 121, kat. Junior Młodszy 8, Robert Jędruszczak – open 133, kat. Junior Młodszy 10, Daniel Adamczuk – open 135, kat. Orlik 8, Aleksandra Szymańska – open 24, kat. Kobiety Junior – 5, Wojciech Mróz – open 74, kat. M-4 – 11, Piotr Jakowiuk – open 60, kat. M-3 – 12, Łukasz Mróz – open 145, kat. Młodzik – 5, Wiesław Wójtowicz – open 36, kat. M-4 – 5, Paweł Semeniuk – open 20, kat. M-2 – 4, Zbigniew Kraska – open 108, kat. M-5 – 8, Łukasz Śniadówka – open 110, kat. M-2 – 21, Sylwester Babiarz – open 37, kat. M-2 – 8. (s)