Będą walczyć z Olimpią o II ligę!

Imponujący finisz trzecioligowych rozgrywek w wykonaniu piłkarzy Motoru i świdnickiej Avii! Lublinianie po wygranej w środę z Polonią Przemyśl 2:0 i w sobotę w Lubartowie z Lewartem 5:0 na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie mistrzostwo i udział w barażach o II ligę. Świdniczanie po zwycięstwach w Tomaszowie z Tomasovią 4:0 i u siebie z Izolatorem Boguchwała 2:0 są z kolei pewni utrzymania w lidze.

Po dwóch remisach po 2:2 z Avią Świdnik i Orlętami Radzyń Podlaski przewaga prowadzącego w tabeli III ligi Motoru nad drugą Stalą Rzeszów zmalała na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zaledwie do trzech punktów. Lubelscy kibice zaczęli już drżeć o końcowy sukces ich pupili i grę w barażach. Zupełnie niepotrzebnie. Motor najpierw „rozjechał” na Arenie Lublin przemyskie „niedźwiadki”, a następnie rozbili w Lubartowie Lewart.
O losach sobotniego spotkania przesądziła sytuacja z końcówki pierwszej części. W 44. minucie, przy stanie 1:0 dla Motoru (gola w 11. minucie zdobył Jakub Bednara) Tomasz Mitura sfaulował w polu karnym szarżującego Piotra Piekarskiego. Doświadczony obrońca Lewartu za to zagranie obejrzał czerwoną kartkę, a sędzia Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa podyktował jedenastkę dla lubelskiej drużyny, którą bez problemów wykorzystał Artur Gieraga. Tuż po przerwie kolejnego gola dla Motoru strzałem z ponad 20 m zdobył Rafał Król. Gospodarzy dobił w końcówce Filip Drozd, dwukrotnie trafiając do siatki.
W meczu ostatniej kolejki Motor zmierzy się już jutro (wtorek) na Arenie Lublin z Resovią. W sobotę lublinianie rozegrają półfinałowe spotkanie wojewódzkiego Pucharu Polski z Orlętami Radzyń Podlaski. Baraże o II ligę z Olimpią Elbląg, która już wcześniej zagwarantowała sobie pierwsze miejsce w trzecioligowej grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej, zostaną rozegrane 11 i 15 czerwca. Pierwszy mecz odbędzie się w Lublinie, rewanż w Elblągu.

W sobotę wygrywały także pozostałe nasze dwa zespoły. Szczególnie cenne zwycięstwo odniosła Avia, która pokonała 2:0 w Świdniku, po golach Kamila Oziemczuka Izolatora Boguchwała. Dzięki trzem punktom podopieczni Jacka Ziarkowskiego na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek są już pewni utrzymania bez względu na wynik ostatniej potyczki z sąsiadem z ligowej tabeli, JKS Jarosław. Zajmą w najgorszym przypadku siódme miejsce.
Pogodzona ze spadkiem z III ligi Lublinianka w najlepszym swoim meczu w rundzie wiosennej pokonała 2:1 Sokół Sieniawa. Podopieczni trenera Marka Sadowskiego dali radę rywalom, choć od 4. minuty przegrywali już 0:1.

Lewart Lubartów – Motor Lublin
0:5 (0:2)
Motor: Socha – Falisiewicz (74 Prusinowski), Komor, Gieraga, Dikij, Król, Piekarski, Bednara (59 Kamiński), Mroczek, Piątek (67 Martynek), Stachyra (67 Drozd)
Bramki: 0:1 Bednara 11, 0:2 Gieraga 45 z rzutu karnego, 0:3 Król 49, 0:4 Drozd 70, 0:5 Drozd 80. Czerwona kartka: Tomasz Mitura (Lewart) 44. minuta za faul. Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). Widzów: 850.
Lublinianka – Sokół Sieniawa
2:1 (1:1)
Lublinianka: Żuber – Kaganek, Kosiarczyk, Mazurek, Świech – Majewski, Gutek (90 Sadowski), Sobiech, Czułowski, Wróbel (66 Skoczylas) – Buzała
Bramki: 0:1 Trawka4 , 1:1 Czułowski 19, 2:1 Czułowski 73. Żółte kartki: Sobiech (L.) oraz Sowiński, Milcz, Lubiński (S.). Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola). Widzów: 100.
Avia Świdnik – Izolator Boguchwała
2:0 (1:0)
Avia: Zacharski – Kazubski, Maciejewski, Szymala (66 Grzegorczyk), Barański – Byszewski (87 Starok), Orzędowski, Oziemczuk (90 Podstawka), Nowak (64 Wołos) – Mazurek, Białek.
Bramki: 1:0 Oziemczuk 4, 2:0 Oziemczuk 55. Żółte kartki: Byszewski (A.) oraz Dziedzic, Chmielowski (I.). Sędziował: Łukasz Krasowski (Leżajsk). Widzów: 300.