Biegali w Gdańsku, Lublinie i Manchesterze

Manchester, Gdańsk oraz Lublin to miasta, które na otwarcie nowego sezonu biegowego wybrali krasnostawscy biegacze. Efektem ich startów jest nowy, kobiecy rekord miasta w maratonie, puchary z lubelskiej „dyszki” oraz wiele nowych rekordów życiowych.

Dobrą passę zapoczątkował Grzegorz Rycyk, który 2 kwietnia w Manchesterze ukończył maraton ze znakomitym wynikiem 2 godzi. 54 min. i 11 sek., poprawiając swój dotychczasowy rekord i umacniając się na pozycji jednego z liderów klubu Krasnystaw Biega. A już tydzień później w Gdańsku, z czasem 3 godz. 41 min. i 15 sek. na mecie tamtejszego maratonu zameldowała się Anna Brzozowska, która tym wynikiem poprawiła rekord Krasnegostawu w maratonie kobiet. Oprócz niej w Gdańsku biegł jeszcze Armand Brzozowski, który osiągnął wynik 3 godz. 40 min. i 59 sek. Tego samego dnia, podczas lubelskiej „Czwartej Dychy do Maratonu” rywalizowała najliczniejsza grupa biegaczy z Krasnegostawu. Najszybciej na mecie stawił się Grzegorz Rycyk, który dystans 10 km pokonał w 36 min. i 35 sek. Natomiast najszybszą krasnostawianką została tradycyjnie Anna Humin, która wynikiem 40 min. i 55 sek. wygrała swoją kategorię wiekową, a w kat. open kobiet była szósta. Na podium stanęła także inna przedstawicielka klubu Krasnystaw Biega Ewa Furmanik, która dzięki wynikowi 43 min. i 27 sek Była trzecia w grupie wiekowej K30. A oto pełna lista rezultatów krasnostawskich biegaczy z lubelskiej „dychy”: Damian Antończak (37 min. i 48 sek.), Ireneusz Golec (38:55), Ireneusz Hawryluk (39:13), Marek Antończak (39:49), Jarosław Jagniontkowski (40:32), Anna Humin (40:55), Krzysztof Cichosz (41:14), Marcin Bida (43:21), Ewa Furmanik (43:27), Tomasz Krawczuk (45:05), Mateusz Muda (45:15), Kazimierz Sysa (46:20), Agata Siwiec (49:19), Krystian Dubiel (49:36), Mateusz Bodio (50:42), Robert Przybyła (51:59), Bożena Dąbrowska (53:17), Ewa Nagowska (54:20), Bartłomiej Dziwisz (55:20), Joanna Moniakowska (58:09), Anna Czerniak (1:05:19). (k)