Bonin show

Po efektownej grze, okraszonej przepięknymi bramkami, piłkarze Górnika Łęczna pokonali 4:0 Koronę Kielce w spotkaniu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy, rozegranym na Arenie Lublin. Bohaterem sobotniego meczu był Grzegorz Bonin, który w pierwszej połowie popisał się dwoma kapitalnymi strzałami, po których piłka lądowała w siatce gości.Obie bramki strzelone przez lidera Górnika padły niemal z tego samego miejsca, z prawej strony boiska, z narożnika pola karnego. Bonin najpierw w 28. minucie mocno kopnął lewą nogą piłkę w kierunku bramki i… futbolówka wpadła za kołnierz bramkarzowi Maciejowi Gostomskiemu. – To taki centrostrzał – uśmiechał się po meczu z pierwszego gola jego strzelec.
Sześć minut później 32-latek popisał się kapitalnym uderzeniem prawą nogą. Co to był za strzał! Z pewnością gol kolejki, o ile nawet nie całej rundy czy też sezonu w Lotto Ekstraklasie.
Pozostałe bramki dla Górnika zdobyli Bartosz Śpiączka i Slaven Jurisy. Pierwszy w 55. minucie przytomnie zachował się w polu karnym. Wykorzystał gapiostwo obrońców Korony i mając przed sobą jedynie bramkarza gości, ładnym, technicznym strzałem przelobował golikipera Korony. Drugi bramkę zdobył w 83. minucie po znakomitym zagraniu Bonina nie pozostało mu nic innego, jak umieścić piłkę w siatce.
– Każdy za każdego walczył i efektem tego jest zwycięstwo – podsumował krótko spotkanie jego bohater, Grzegorz Bonin. Zadowolenia po spotkaniu nie ukrywał Andrzej Rybarski, szkoleniowiec Górnika. – Chciałbym żeby takie mecze były częściej i wierzę, że ta drużyna potrafi sobie poukładać to, żeby w następnym spotkaniu też walczyć o trzy punkty – mówił na pomeczowej konferencji trener Górnika.
W kolejnym meczu łęcznianie zmierzą się 24 września o godz. 15:30 w Szczecinie z Pogonią, sasiądem z ligowej tabeli, która w miniony weekend przegrał w Płocku z beniaminkiem, Wisłą. MAG

Górnik Łęczna – Korona Kielce 4:0 (2:0)

Górnik: Prusak – Komor, Szmatiuk, Gerson, Leandro – Danielewicz, Drewniak, Bonin, Hernandez (43 Jurisa), Piesio (76 Pitry) – Śpiączka (85 Grzelczak)
Korona: Gostomski – Gabovs, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste – Palanca (58 Kiełb), Grzelak, Możdżeń, Aankour, Pylypchuk (58 Cebula) – Sekulski (84 Marković).
Bramki: 1:0 Bonin 28, 2:0 Bonin 34, 3:0 Śpiączka 55, 4:0 Jurisa 83. Żółte kartki: Drewniak, Śpiączka, Hernandez, Danielewicz (G.). Czerwona kartka: 77. Aankour (K.) za dwie żółte. Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 2401.