Brawa dla Klima-Soft i reprezentacji Lublina

Piłkarze Klima-Soft oraz reprezentacji Lublina zdobyli srebrne medale mistrzostw Polski amatorów w futbolu sześcioosobowym! Podczas zawodów rozgrywanych w Bydgoszczy lepsi od naszych byli jedynie Dar-Tech Ełk oraz zespół Łodzi.
Klima-Soft o tytuł drużynowego mistrza Polski rywalizowała z 11 innymi drużynami z całego kraju. W spotkaniach grupowych zespół z Lublina wygrał mecze z Westovią Okna z Tarnowa 5:3 i reprezentującym Łomżę Dobroplastem Zambrów 6:0 oraz zremisował 2:2 z City Parking Group Bydgoszcz. Lublinianie zajęli wprawdzie drugie miejsce w grupie, ale mieli najlepszy bilans wśród drużyn z drugich pozycji, co dało im awans do półfinału imprezy.
W walce o wielki finał Klima-Soft ponownie spotkała się z drużyną z Bydgoszczy. Tym razem nasz zespół był lepszy o jedną bramkę (1:0). Mecz o 1. miejsce z Dar-Tech Ełk drużyna z Lublina przegrała 0:3 i musiała zadowolić się srebrnymi medalami.

Reprezentacja Lublina w grupie zremisowała 1:1 z Ostródą, pokonała 3:2 Słupsk oraz 3:1 Ełk. Lublinianie zajęli pierwsze miejsce, zapewniając sobie grę w ścisłym finale turnieju. Tam lepsi okazali się jednak reprezentanci Łodzi, wygrywając z naszą drużyną 5:2.
– To bardzo duży sukces dla zawodników futbolu sześcioosobowego z Lublina. Nasze drużyny, jako debiutanci na imprezie rangi mistrzowskiej, zdobyły dwa srebrne medale, co daje dobry obraz rozgrywek futbolu sześciosobowego w naszym mieście – mówi Damian Kuźniak, prezes Stowarzyszenia Organizacji Aktywnych Kibiców Piłkarskich w Lublinie.
To OKAP prowadziło rozgrywki Extraliga.pl Lublin, której zwycięzcy zagrali w ogólnopolskich finałach przeprowadzonych przez Polską Federację Futbolu Sześcioosobowego.