Brawo, przyrodnicy!

Studenci – sportowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie po raz trzeci zdobyli srebrny medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym.

Przyrodnicy powtórzyli tym samym osiągnięcia z 2013 i 2014 roku. Podczas zawodów rozegranych w Katowicach z udziałem 224 studentów z 45 uczelni najlepsza okazała się warszawska WAT. Brąz przypadł Politechnice Warszawskiej
Z lubelskiej ekipy najbardziej wartościowe wynik mistrzostw wypracowali Michał Daniluk, który obronił złoto, uzyskując nowy rekord Polski (752,5 kg) w najliczniej obsadzonej (53 zawodników) kategorii do 93 kg oraz Stanisław Wróbel, który okazał się po raz kolejny najlepszy w klasyfikacji generalnej AMP w kategorii do 66 kg.
Daniluk ponadto z wynikiem 475,52 pkt. w klas. Wilks’a zajął drugie miejsce w open, tuż za Piotrem Sadowskim z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy (494,84 pkt.)
Brązowe medale w Katowicach zdobywali także: Dawid Pelc w kategorii do 93 kg i Przemysław Bitner w kat. do 74 kg. Czwarty w klasyfikacji generalnej w najcięższej kategorii +120 kg był Krzysztof Oracz.
Drużynę przygotował do zawodów i prowadził trener Mieczysław Antoszek. Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia w Lublinie” studenci Uniwersytetu Przyrodniczego dziękują swojemu szkoleniowcowi za profesjonalne przygotowanie i pomoc w treningach. Dziękują także za wsparcie władzom uczelni.
Akademickim Mistrzostwom Polski w Katowicach towarzyszył Puchar Zarządu Głównego AZS 2016 w trójboju siłowym kobiet. Reprezentantki Lublina zdobyły jeden medal. Srebro w kat. do 57 kg wywalczyła Dominika Dziura z UMCS.MAG