Budowlani tuż za podium

Lubelscy Budowlani od lat słyną ze szkolenia młodzieży. Wielokrotnie nasi młodzi rugbiści zdobywali medale, w tym nawet złote w mistrzostwach Polski kadetów i juniorów. Niestety, tym razem z mistrzostw, w młodszej grupie, rozgrywanych w Łodzi wrócili bez krążków. Znaleźli się tuż za podium.
Podopieczni trenera Piotra Chodunia uplasowali się na czwartej pozycji, notując w turnieju trzy wygrane i trzy porażki.
Lublinianie przegrali z mistrzami Juvenią Kraków 5:24, srebrnymi medalistami Budowlani Łódź 0:21 oraz brązowymi Orkanem Sochaczew 7:12. Wygrali z Lechią Gdańsk 14:12, Arką Gdynia 5:0 i Posnanią Poznań 12:10.
Zespół Budowlanych w Łodzi reprezentowali: Dominik Tomaszewski (został wybrany do najlepszej „15” mistrzostw), Rafał Ilczak, Jędrzej Grzelak, Mateusz Kociuba, Gabriel Brożek, Mateusz Kozaczuk, Adrian Jóźwiak, Sylwester Gąska, , Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Grzegorz Kędzierski, Mikołaj Talarowski, Jakub Sprawka, Jakub Dec, Krystian Litke, Kacper Pycka, Eryk Wnuk, Stanisław Wojciechowski, Paweł Targoński, Łukasz Marzec, Jakub Michno, Jacek Komsta, Karol Sałatka, Przemysław Gilas, Jakub Siczek.