Chodzili po ścieżkach w Ogrodzie Saskim

Pod dyktando zawodniczek i zawodników litewskiego Interwalk Alytus toczyły się Międzynarodowe Mistrzostw Lublina w chodzie sportowym rozegrane w sobotę w Ogrodzie Saskim. Goście z zagranicy wygrali wszystkie konkurencje. Na dystansie 1 km najlepsza wśród dzieci była Toma Dailiduonyte (4:58), na 3 km zwyciężył Arminas Rudenka (14:42), a na 10 km Marius Ziukas (41:44).
W zawodach nie zabrakło przedstawicieli AZS UMCS Lublin. Najlepiej z naszych spisał się olimpijczyk z Rio de Janeiro Rafał Fedaczyński. Na dystansie 10 km z czasem 43:33 zajął czwarte miejsce za wspomnianym Ziukasem oraz Arturem Brzozowskim z AZS AWF Katowice (42:33) i Rafałem Augustynem ze Stali Mielec (42:55).
Fedaczyński wygrał klasyfikację Mistrzostw Polski Weteranów (zawodnicy +35 lat).
Wśród dzieci czternasta w 40-osobowej stawce była Anna Stąsik (6:40), a piętnasta Gabriela Szewczyk (6:43).
Na dystansie 10 km ósme miejsce zajęła Monika Paśnik (25:55), a dziewiąte, ostatnie, Aleksandra Pietrzak (26:43).
BAS

Podziękowania dla olimpijczyków W sobotę w Ogrodzie Saskim, przed rozpoczęciem Międzynarodowych Mistrzostw Lublina i Mistrzostw Polski Weteranów w chodzie sportowym, Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, spotkał się z uczestnikami igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Wiceprezydent Komorski, odpowiedzialny w ratuszu między innymi za sport, podziękował siatkarkom plażowym Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek, chodziarzowi Rafałowi Fedaczyńskiemu z AZS UMCS oraz pływakowi Janowi Świtkowskiemu ze Skarpy (w imieniu zawodnika studiującego w USA w uroczystości udział wziął tata-trener Andrzej Świtkowski) za udział w XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 i godne reprezentowanie w zawodach naszego miasta.