CZYTAJ I WYGRYWAJ Recenzujemy najnowsze hity książkowe Wydawnictwa Prószyński i S-ka

 

Noblistka bez tajemnic

Wielka uczona, noblistka, kobieta z sukcesami – taki obraz Marii Skłodowskiej-Curie pewnie ma przed oczami większość z nas. Autorka książki Magdalena Niedźwiedzka pokazuje nam zupełnie inny jej obraz. Postać nieprzeciętną i utalentowaną, ale przede wszystkim taką, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom.

Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913, a wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem. a

Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawodzi czytelnika.  Ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.

To przede wszystkim książka nie o genialnej uczonej, ale o kobiecie, która miała na swoim koncie porażki w życiu osobistym, przeżywała wzloty i upadki. To portret kobiety z krwi i kości, która mimo wielkich sukcesów najbardziej pragnie miłości. Warto przeczytać.

Magdalena Niedźwiedzka, Maria Skłodowska-Curie, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

(mak)

 

Uwaga konkurs!

Czytelnik, który jako pierwszy napisze, jakie studia skończyła autorka powieści, w nagrodę dostanie recenzowaną książkę. Wystarczy przysłać prawidłową odpowiedź mailem na adres: konkurs@nowytydzien.pl. Na odpowiedzi czekamy od 21 lutego od godz. 12 (maile nadesłane przed czasem nie będą brane pod uwagę). Nasz konkurs również na stronie www.nowytydzien.pl w zakładce „Czytaj i wygrywaj”.

 

 

W ubiegłym tygodniu książkę wygrał Jerzy Obarymski ze Świdnika

Komentarze