CZYTAJ I WYGRYWAJ Recenzujemy najnowsze hity książkowe Wydawnictwa Prószyński i S-ka

Rodzinne tajemnice

Bohaterem powieści jest adwokat Joachim Vernau, który jak się wydaje, jest skazany na życiowy sukces i wspaniałą karierę. Wkrótce ma poślubić Sigrun Zernikow, a tym samym nie tylko wejść do berlińskich wyższych sfer, lecz także zostać partnerem w renomowanej kancelarii adwokackiej ojca Sigrun, Utza.

Podczas planowanego przyjęcia zaręczynowego Joachim ma zostać wprowadzony do rodziny. Kiedy jednak niespodziewanie pojawia się Ukrainka, która prosi go o zdobycie podpisu Utza na spisanym cyrylicą dokumencie, na fasadzie uczciwości nobliwej rodziny pojawia się pierwsza rysa. Utz ma bowiem swoim podpisem poświadczyć, że jego rodzina podczas drugiej wojny światowej zatrudniała jako opiekunkę do dziecka robotnicę przymusową, dzięki czemu ta mogłaby teraz otrzymać odszkodowanie.

Przyszły teść jednak wszystkiemu zaprzecza, drze na strzępy i wyrzuca dokument. Zdarzenie to szybko zostałoby zapomniane. Jednak za jakiś czas ciało Ukrainki zostaje wydobyte z Landwehrkanal. Chociaż Vernau przeczuwa, że w ten sposób naraża swoją świetlaną przyszłość w rodzinie, zaczyna zadawać niewygodne pytania. Historia ukraińskiej robotnicy przymusowej wydaje się bowiem być prawdziwa, a Joachim znajduje jednoznaczne ślady nadzwyczaj lukratywnego handlu dziełami sztuki, które zostały zagrabione nazistów.

Elisabeth Herrmann jest niekoronowaną królową kryminału. Kto czytał jej dwie poprzednie powieści, wie czego może się po niej spodziewać. Pozostali też się nie zawiodą. Polecamy!

Elisabeth Herrmann, Opiekunka do dzieci, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

(mak)

 

Uwaga konkurs!

Czytelnik, który jako pierwszy wymieni tytuł jednej z poprzednich książek Elisabeth Herrmann, w nagrodę dostanie recenzowaną powieść. Wystarczy przysłać prawidłową odpowiedź mailem na adres: konkurs@nowytydzien.pl. Na odpowiedzi czekamy od 8 ierpnia od godz. 12 (maile nadesłane przed czasem nie będą brane pod uwagę). Nasz konkurs również na stronie www.nowytydzien.pl w zakładce „Czytaj i wygrywaj”.

 

W ubiegłym tygodniu książkę wygrała Martyna Kuchta.

Komentarze