Decydowały złote sety!

Tak wielkich emocji w spotkaniach decydujących o awansie do półfinałów play-off II ligi siatkarzy nikt się chyba nie spodziewał. Zarówno w Krośnie w meczu Karpat ze świdnicką Avią, jak i w Lublinie, gdzie LKPS Politechnika Pszczółka zmierzył się z AKS V LO Rzeszów, by wyłonić zwycięzcę rywalizacji potrzebny był dodatkowy, „złoty” set!
Szczególne słowa uznania należą się świdniczanom. Podopieczni trenera Piotra Maja walczyli z najlepszym zespołem sezonu zasadniczego do samego końca, przegrywając decydujące, szóste starcie 13:15. LKPS z kolei, po kiepskich trzech setach z rzeszowską młodzieżą, w ostatniej partii zagrał po profesorsku, zapewniając sobie awans.

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – AKS V LO Rzeszów

0:3 (18:25, 20:25, 17:25)
LKPS: Rejowski, Kępka, Pigłowski, Kasiura, Czarnecki, Machowicz, Bonisławski (libero) oraz Toborek, Dobrowolski, Antoszak, Baranowski i Pochkai.
AKS V LO: Marszałek, Seliga, Hudzik, Karkuła, Starzec, Jakubek, Macheta (l) oraz Burnatowski, Kłęk.
Pierwszy mecz: 3:1 dla Politechniki Pszczółka. O awansie do półfinałów play-off rozstrzygnął złoty set, wygrany przez zespół z Lublina 15:10.
Karpaty Krosno – Avia Świdnik
3:2 (16:25, 25:10, 25:14, 22:25, 15:13)
Pierwszy mecz: 3:2 dla Avii. O awansie do półfinałów play-off rozstrzygnął złoty set, wygrany przez zespół z Krosna 15:13.