Dokończą mecz w Pławanicach

Jest decyzja w sprawie zakończonego przed czasem meczu ligi okręgowej Pławanice Kamień – Ruch Izbica. Spotkanie zostanie dokończone, a na klub z Pławanic posypały się kary.
Mecz Pławanice Kamień – Ruch Izbica, rozegrany 15 maja, został przerwany, a następnie zakończony przed upływem regulaminowego czasu gry. W 25 min. jeden z kibiców rzucił w kierunku bramkarza Ruchu petardę. Ta wybuchła przed jego twarzą. Oszołomiony wybuchem zawodnik trafił do szpitala. Wezwana do Pławanic policja dość szybko ujęła sprawcę. Sędzia meczu Krzysztof Rękas uznał, że bezpieczeństwo zawodników i arbitrów jest zagrożone, i postanowił odgwizdać koniec meczu. Sprawą zajął się Wydział Gier ChOZPN.
Członkowie Wydziału po zapoznaniu się z opisem w protokole sędziego, relacją obserwatora meczu Jerzego Murawskiego oraz przesłuchaniu świadków zdecydował, że mecz Pławanice – Ruch zostanie dokończony w środę 8 czerwca od 25 min. Gospodarze spotkania muszą zadbać o porządek na obiekcie i zwiększyć liczbę porządkowych do co najmniej 10 osób. To nie wszystko, klub z Pławanic zapłaci też karę w wysokości 500 zł, pokryje raz jeszcze ryczałty sędziów oraz zwróci gościom koszty dojazdu na mecz.
Przypomnijmy, iż w chwili przerwania pojedynku zespół z Pławanic po golu w 3 min. prowadził 1:0. Drużyny 8 czerwca muszą wybiec na boisko w tych samych składach, w których grali w momencie przerwania meczu. Jakiekolwiek roszady kadrowe w składzie sędziowie zaliczą już na poczet zmian, których w trakcie spotkania w lidze okręgowej może być cztery w każdej z drużyn.