Dramatyczna końcówka

Niezwykle emocjonujące było spotkanie I ligi wojewódzkiej juniorów starszych pomiędzy Niedźwiadkiem Chełm, a Tomasovią Tomaszów Lubelski. Podopieczni trenerów Anatola Obucha i Andrzeja Krawca wygrali 3:2 (1:0), a zwycięskiego gola strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry.
W pierwszej połowie do siatki Tomasovii w 26 min. trafił Jabłoński. Gdy Michał Grądz w 55 min. podwyższył wynik, wydawało się, że Niedźwiadek odniesie łatwe zwycięstwo. Tymczasem goście zdobyli kontaktową bramkę, która dodała im skrzydeł. – Tomasovia do końca walczyła o remis – mówi Anatol Obuch. – Był doliczony czas gry, bodajże czwarta minuta, kiedy rywale wykonywali rzut wolny. Przeciwnik wykonywał stały fragment gry, wrzucił piłkę w nasze pole karne, bramkarz źle obliczył lot futbolówki, minął się z nią i jeden z zawodników Tomasovii z najbliższej odległości wepchnął ją do siatki.
Niedźwiadek ruszył od środka i chwilę później to gospodarze cieszyli się ze zdobytego gola. Po dośrodkowaniu z kilku metrów bramkę strzelił wprowadzony w drugiej połowie Leśniak, który wrócił do gry po kontuzji. – Tomasovia za szybko zaczęła cieszyć się z remisu – wtrąca A. Obuch.
Niedźwiadek zagrał w składzie: Szymkowiak – Wójcicki (70 Głębocki), Dubaczyński, Haponiuk, Małysz, Jabłoński (73 Zalewski), Rak, Krawiec (62 Giedz), Grądz, Jodłowski, Jaszcz (50 Leśniak).
Pozostałe wyniki: OSiR Biłgoraj – Avia Świdnik 1:2, BKS Lublin – Stal Kraśnik 6:1, Hetman Zamość – Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin 6:1, Widok Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0, Górnik Łęczna – Motor Lublin S.A. 1:1, Wisła Puławy – TOP 54 Biała Podlaska 2:1.
1. Motor S.A. 6 16 25-3
2. Wisła 6 14 12-6
3. BKS Lublin 6 12 17-6
4. Widok 5 11 13-3
5. Górnik 6 10 6-6
6. PN Motor 6 9 11-15
7. Niedźwiadek 6 8 9-8
8. Hetman 6 8 12-7