Duże powody do zadowolenia

Znakomicie w rozgrywanych od czwartku do niedzieli w Aqua Lublin Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu spisali się reprezentanci AZS UMCS. Lublinianie po trzech dniach imprezy zdecydowanie prowadzili w klasyfikacji punktowej, a w medalowej z 9 krążkami zajmowali drugie miejsce, tuż za Juvenią Wrocław (finałowe konkurencje ostatniego dnia zakończyły się już po zamknięciu tego wydania).
Rewelacyjnie spisał się Jan Świtkowski, który wygrał rywalizację na 200 metrów stylem dowolnym oraz na 100 i 200 motylkiem. Na setkę uzyskał czas 52,04 s, wyprzedzając o trzy setne swojego klubowego kolegę i faworyta w tej konkurencji Konrada Czerniaka (był drugi także na 50 m dowolnym – 22,09). Obaj nasi zawodnicy wypełnili minima na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie oraz Uniwersjadę w Tajpej.
Złoty medal zdobyła także kobieca sztafeta 4×200 m stylem dowolnym płynąca w składzie: Kamila Andrzejewska, Julia Adamczyk, Weronika Czarnecka i Ewa Osiniak. Lublinianki pokonały dystans w 8:27.19, ustanawiając tym samym rekord Polski juniorek 18-letnich (poza Osiniak, która w tym roku kończy 17 lat, pozostałe są o rok starsze).
Pozostałe medale przez trzy dni zawodów zdobywały brązowe: Zuzanna Chwadeczko na 50 m klasycznym (31,98) oraz Ludwika Szynal na 100 m (1:02.26) i 200 m grzbietem (2:12.80).
Do zawodów, które zakończyły się w niedzielę już po zamknięciu tego wydania tygodnika obszernie wrócimy w kolejnym numerze.