Federowicz jedzie na mistrzostwa

Zapaśniczka Cement Gryf Chełm Beata Federowicz została powołana do reprezentacji Polski na rozpoczynające się niebawem w Rumunii mistrzostwa Europy juniorek do 20 lat w zapasach.

Trener polskiej kadry Marcin Marcinkiewicz nie miał żadnych wątpliwości, kto będzie bronił barw naszego kraju w kategorii do 63 kg, w której walczy podopieczna Dariusza Kucharskiego. Beata Federowicz, zawodniczka Cementu-Gryf Chełm, zdecydowanie wygrała ogólnopolską rywalizację zdobywając w znakomitym stylu tytuł mistrzyni Polski. Swoją wysoką formę potwierdziła również podczas zagranicznych startów. Uzdolniona zawodniczka chełmskiego klubu jest wielokrotną medalistką ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów. W 2013 roku podczas mistrzostw Europy kadetek do 17 lat zajęła piąte miejsce. Beata będzie już trzecią reprezentantką Cementu Gryf, która w tegorocznym sezonie przywdzieje biało-czerwony strój podczas zawodów najwyższej rangi. (kg)