Finał nie dla naszych

Poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. Choć w finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, rozgrywanych w Międzyrzecu Podlaskim, rywalizowały aż cztery zespoły z Lublina i ze Świdnika, żadnemu z naszych nie udało się wygrać zawodów.

Najbliżsi wywalczenia końcowego sukcesu i awansu do ogólnopolskich finałów byli chłopcy ze świdnickiej SP nr 7, którzy przegrali mecz o 1. miejsce z UKS Niedźwiadek Chełm 0:4 i zajęli w kategorii U-10 drugie miejsce.
Na pocieszenie świdniczanom pozostało indywidualne wyróżnienie dla najlepszego bramkarza, którym został Bartosz Karłowicz.
W kategorii U-12 zespół ze świdnickiej „siódemki”, w kat. U-8 drużyna UKFS SP nr 5 ze Świdnika, a także w kat. U-10 lubelska SP nr 29 zajmowały trzecie miejsca.
Indywidualne wyróżnienia z naszych drużyn otrzymali ponadto: Wiktor Ulewicz z UFKS SP nr 5 (najlepszy zawodnik w kat. U-8) oraz Sebastian Koziej z SP nr 29 (najlepszy strzelec).
Mistrzami województwa lubelskiego zostały zespoły: PSP Momoty Górne i Football Academy Zamość (U-8), PSP Modliborzyce i UKS Niedźwiadek Chełm (U-10) oraz UKS Piątka Biała Podlaska i UKS Niedźwiadek Chełm (U-12).
Zwycięskie drużyny w kat. do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo lubelskie podczas ogólnopolskiego finału, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. BAS