Historyczna wygrana

Milowy krok w kierunku utrzymania się w LOTTO Ekstraklasie wykonali we Wrocławiu piłkarze Górnika Łęczna. W meczu 1. kolejki drugiego etapu rozgrywek podopieczni trenera Franciszka Smudy pokonali po świetnej grze 2:0 Śląsk. Dzięki wygranej łęcznianie opuścili ostatnie miejsce w tabeli i awansowali na jedenastą pozycję.

Górnicy w pełni zasłużyli na historyczne pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie nad Śląskiem na jego stadionie, od początku zdecydowanie lepiej prezentując się od rywali.
Pierwszego gola dla łęcznian w 35. minucie zdobył Bartosz Śpiączka. Po kapitalnej akcji z Piotrem Grzelczakiem Szymon Drewniak dostrzegł wychodzącego na pozycję napastnika Górnika. Śpiączka wpadł z futbolówką w pole karne i mając przed sobą jedynie golkipera gospodarzy, zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta lewą nogą. Piłka, przelatując między nogami Mariusza Pawełka, wylądowała w siatce!
W 59. minucie Grzegorz Bonin, rozgrywający w sobotę setne spotkanie w ekstraklasie w barwach Górnika Łęczna, zagrał na lewo do Grzelczaka. Ten przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zacentrował w pole karne do wbiegającego… Bonina. 33-latek gola zdobywał na raty. Najpierw uderzył piłkę głową, jednak strzał obroni Pawełek. Bramkarz Śląska był jednak już bezradny wobec dobitki.
Pokonując Śląsk, „górnicy „zaliczyli kolejne, drugie zwycięstwo w lidze. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce we wrześniu 2015 roku!
W następnej kolejce w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 Górnik na Arenie Lublin zagra z Wisłą Płock. MAG