środa, 18 stycznia 2012 12:48

Kaufland w Chełmie?

Napisane przez  (ps)
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Katowicka spółka „Project Management” chce przy Al. 3 Maja w Chełmie wybudować pawilon handlowy i parking. Najprawdopodobniej chodzi o hipermarket „Kaufland”. Na razie firma złożyła, a po miesiącu wycofała wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Zamierza złożyć go jeszcze raz.

 

Jak ustaliliśmy, pawilon miałby powstać na działce należącej do chełmskiej firmy „Graf”. To na jej wniosek rada miasta w 2009 roku przystąpiła do zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy Al. 3-go Maja. Spółka zabiegała o takie zmiany w prawie miejscowym, aby można było wybudować hipermarket.

Jeszcze w listopadzie minionego roku katowicka firma „Project Management” złożyła do prezydent Agaty Fisz wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, związanej z budową pawilonu handlowego i parkingu na 209 samochodów. W grudniu spółka dwukrotnie uzupełniała dokumenty. W końcu w minionym tygodniu całkowicie wycofała wniosek.

- Niekompletna była karta informacyjna przedsięwzięcia, która jest niezbędna przy składaniu wniosku o wydanie decyzji środowiskowej - mówi Irena Żółkiewska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska. - Inwestor sam uznał, że należy wycofać wniosek, uzupełnić go i złożyć kompletne dokumenty.

Jak ustaliliśmy, przy Al. 3 Maja najprawdopodobniej powstanie hipermarket „Kaufland”.

Zostaw Komentarz