środa, 11 kwietnia 2012 08:08

Prokurator Grochecki nie żyje

Napisane przez  (mb)
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W wieku 55 lat zmarł jeden z najbardziej doświadczonych krasnostawskich prokuratorów Andrzej Grochecki. Przegrał walkę z ciężką chorobą. W środę w jego ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele i znajomi. Spoczął na cmentarzu w Olchowcu.

 

Andrzej Grochecki urodził się 9 listopada 1957 roku w Żółkiewce. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Wysokiem, a następnie studia na wydziale prawa Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 1982 r. rozpoczął aplikację prokuratorską w Prokuraturze Rejonowej w Krasnymstawie. W 1984 r. został mianowany asesorem, a rok później prokuratorem. Przez blisko 30 lat kariery zawodowej był związany z Krasnymstawem. Przez pewien czas był delegowany do innych prokuratur na terenie kraju. Pracował też w ministerstwie sprawiedliwości. W latach 1990-92 pełnił funkcję zastępcy krasnostawskiego prokuratora rejonowego.

- Wspominamy go jako dobrego i życzliwego kolegę, zawsze chętnie służącego radą i pomocą. Był człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru. Będzie nam go bardzo brakowało - mówi Andrzej Stasieczek, szef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Prokurator Grochecki prowadził śledztwa z najwyższej półki. Dziennikarzom dał się poznać jako człowiek uczynny i rzetelnie wskazujący sedno sprawy.

Rodzinie, współpracownikom i przyjaciołom zmarłego prokuratora Grocheckiego składamy wyrazy współczucia.                

Zostaw Komentarz