Nowe mieszkania czekają na chętnych

Analitycy alarmują: ceny nabywanych mieszkań i wartość udzielanych przez banki kredytów spada. Porównując drugi kwartał tego i poprzedniego roku można dostrzec, że nowo udzielone kredyty hipoteczne z 2012 roku mają niższą wartość niż te z 2011 roku.

Jak podaje w swoim raporcie Związek Banków Polskich, spadek był niewielki i wyniósł 1,53 proc, jednak w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku różnica jest już znacznie większa (10 mld zł obecnie wobec 13,4 mld pożyczonych pieniędzy w tym samym okresie 2011 r.).

Bankowcy komentują te rezultaty jako objaw stagnacji na rynku kredytowym. Postulują opracowanie i wdrożenie długoterminowego programu oszczędzania na cele mieszkaniowe. Popierają ich deweloperzy, którzy także oczekują działań długofalowych, podobnych do kończącego się wkrótce rządowego programu „Rodzina na swoim”.

Lubelscy deweloperzy nie dają za wygraną i realizują dotychczasowe inwestycje oraz zapowiadają nowe, a przed kolejną edycją Lubelskiej Giełdy Budowlano-Mieszkaniowej prezentujemy nasz co miesięczny raport o wybranych lubelskich inwestycjach:

 

AUSSIE DEVELOPMENT,

Lublin, ul. Strzeszewskiego 17,

tel. 81 441 83 30, 609 25 60 70,

www.aussiedevelopment.pl

Firma realizuje inwestycję na osiedlu „Ponikwoda” w Lublinie przy ul. strzeszewskiego 17 z mieszkaniami o powierzchni od 43 do 91 mkw. Dodatkowo istnieje możliwośc zakupu miejsc postojowych w garażu podziemnym na poziomie -2 oraz komórek lokatorskich na poziomie -1. To kameralne osiedle z zamkniętym zielonym patio wewnątrz inwestycji i placem zabaw dla dzieci. Inwestycja ma dziesięć klatek schodowych i dziesięć wind od poziomu garaży. Jej atuty to nowoczesna architektura i wysoki standard wykończenia. Ceny od 4 500 zł brutto za mkw.

W sprzedaży również lokale usługowe na parterze budynku o pow. od 30 do 59 mkw., własnosc hipoteczna. Inwestor proponuje atrakcyjny system płatności: 20% ceny po podpisaniu umowy i 80% ceny po podpisaniu aktu notarialnego. Przyjdź do naszego biura sprzedaży na terenie inwestycji (ul. Strzeszewskiego 17, lokal 1, parter) i sprawdź naszą promocyjną ofertę mieszkań: 3 pokoje za 222 tys. zł

 

CHRZANOWSCY Sp. o.o.

„MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ”

20-064 Lublin, ul. Północna 22a,

tel./fax 81 740 37 87

Osiedle „Leonówka” to atrakcyjny kompleks 9 budynków powstający w dzielnicy Botanik. Inwestycje wyróżnia wysoki standard realizacji przewyższający wymogi segmentu popularnego.

W pierwszym etapie powstanie 58 lokali o powierzchni od 34 do 88 m2 w układzie jedno-, dwu-, trzy-, a nawet czteropokojowym. Nowoczesna architektura zapewnia komfortowe rozkłady mieszkań dające wiele możliwości aranżacji. Lokale na parterze będą posiadały kameralne ogródki, a pozostałe mieszkania – balkony z przeszklonymi balustradami. Mieszkania wyposażone będą w gotowe przyłącze telewizyjne oraz do sieci internetowej. Udogodnieniem dla mieszkańców będą miejsca parkingowe zewnętrzne oraz pod budynkami.

Dodatkowym atutem osiedla będzie przemyślana aranżacja placu zabaw, unikalnego skweru wypoczynkowego oraz alejek spacerowych pomiędzy budynkami. Dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców osiedle zostanie ogrodzone i wyposażone w system monitoringu. Dogodne położenie inwestycji zapewnia dobre skomunikowanie z całym miastem. W pobliżu znajdują się przedszkole, szkoła, sklepy i punkty usługowe, a także tereny zielone. „Leonówka” to wyjątkowa przestrzeń życia

 

FAREKO, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 81, tel. 602 583 714, www.fareko.pl

Prezentowane obiekty zlokalizowano przy ulicy Wyszyńskiego 81 i ul. Jaśminowej w Świdniku jako zespół zabudowy jednorodzinnej złożony z 12 domów mieszkalnych o powierzchni 172 mkw. na działkach 400 mkw. Obiekty zostały zaprojektowane w układzie szeregowym i bliźniaczym. Działki przynależne do obiektów posiadają bezpośrednie połączenie komunikacyjne z publicznymi drogami osiedlowymi.

Bryła budynku przykryta jest dachem mansardowym kryjącym rozległe poddasze do indywidualnej adaptacji. Na uwagę zasługuje doskonała lokalizacja na wzgórzu z widokiem na panoramę Świdnika, ponadto bardzo dobra dostępność komunikacyjna i oryginalny angielski styl. Komfort podwyższają m. in. druga prywatna łazienka, dostępna tylko z sypialni na piętrze oraz system centralnego odkurzacza na wszystkich kondygnacjach.

Całe mikroosiedle bedzie ogrodzone, z bramami garażowymi oraz wjazdami sterowanymi pilotem. Termin oddania całego kompleksu przewidziano na IV kwartał 2012 r. Oferta skierowania jest do wymagających klientów, ceniących wysoki standard wykonania, oryginalność, bezpieczeństwo i komfort.

 

INKOB, Lublin, ul. Pancerniaków 10

tel. 81 441 03 93 www.inkob.pl

Nowa inwestycja firmy: przy ul. Nowy Świat 40 e w Lublinie powstaje osiedle, na które złoży się 5 bloków 3-piętrowych z mieszkaniami o pow. 30-67 mkw., kawalerkami i mieszkaniami 2-,3-pokojowymi. W mieszkaniach znajdą się duże tarasy. Ogrzewanie z sieci miejskiej. W budynku parking, podziemne garaże, własne piwnice. Teren ogrodzony, bramy sterowane pilotem. Cena: już od 4 tys. złotych za mkw. brutto.

W Turce przy ul. Grabowej czekają ostatnie już gotowe mieszkania w cenie od 3 850 zł brutto w zespole trzech budynków zbudowanych w oparciu o ekologiczną technologię z użyciem materiałów ceramicznych. Mieszkania wyposażone w ogrzewanie i ciepłą wodę, dostępną dzięki piecykom 2-funkcyjnym z zamkniętą komorą spalania. Posiadają przestronne balkony i tarasy. Mieszkania w standardzie deweloperskim. Obiekt zaprojektowany dla osób ceniących swobodę bliskość natury, bezpieczeństwo, funkcjonalność. Na osiedlu orlik, place zabaw, biedronka, przedszkola, apteki, przystanki MPK i wiele innych przydatnych miejsc, a jednocześnie w pobliżu urokliwe doliny rzek i lasów. Budynek wraz z terenem będzie ogrodzony. Brama wjazdowa sterowana na pilota, domofon.

 

INWESTOR DEVELOPMENT Lublin

ul. Zemborzycka 55

tel. 81 441 77 10, 517 100 858

www.dozynkowa.lublin.pl

www.wisniowysad.lublin.pl

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Trwa realizacja inwestycji przy ul. Dożynkowej/Bluszczowej. Na chętnych czekają mieszkania o pow. 36-87 mkw. Wszystkie budynki z windami. Realizacja I etapu potrwa do końca 2012 roku, w czerwcu ruszył II etap. Ceny za metr kwadratowy w podstawowej ofercie wynoszą 4 000 - 4 500 zł za mkw.

Zakończyła się budowa osiedla „Wiśniowy Sad”, zlokalizowanego na granicy dzielnicy Czuby i Parku Rury w Lublinie. Całe osiedle obejmuje łącznie zespół 6 budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie (m.in. okna z drewna, ogrodzenie, monitoring osiedla, kort tenisowy, patio z powstającą fontanną). W pobliżu ścieżki rowerowe i tereny rekraacyjne. Do nabycia pozostały ostatnie mieszkania dwu- i trzypokojowe o pow. 52-113 mkw. Ceny: 4 190 - 4 490 zł brutto za mkw.

 

KS DEVELOPMENT Sp. z o.o., 20-148 Lublin ul. Związkowa 26,

tel 81 533 30 30, kom. 510 990 201, www.ksdevelopment.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

(czynne: pon – pt godz. 09.00 – 17.00)

KS Development Sp. z o.o. przygotowuje kolejne inwestycje, zapewniając o najwyższym standardzie wykonania. Rusza II etap inwestycji przy ul. Dolnej Marii Panny 54. Kameralne osiedle w centrum miasta obejmuje kompleks dwóch czterokondygnacyjnych budynków, w których skład wchodzić będzie 9 lokali mieszkalnych o pow. 55-119 mkw. Pod budynkiem zostały przewidziane miejsca postojowe. Oba budynki wyposażone są w cichobieżne windy, łączące wszystkie kondygnacje. Dolna Panny Marii 54 to inwestycja dla wymagających, ceniących sobie wygodę życia w centrum miasta.

Kolejna propozycja to inwestycja przy ul. Dożynkowej 13, gdzie powstaje „Nowa” - budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w części parteru i parkingiem podziemnym.To również kameralna inwestycja, w ramach której powstaną lokale mieszkalne o pow. 26-70 mkw. Termin realizacji inwestycji – I kwartał 2013 r. Cicha i spokojna okolica czyni inwestycję atrakcyjną dla wszystkich, którzy pragną mieszkać z dala od zgiełku, zachowując jednocześnie stałą i szybką łączność komunikacyjną z miastem.

Z kolei na Osiedlu „Laurowa” w czterokondygnacyjnych budynkach mieszkalno-usługowych (z windami i parkingiem podziemnym) przy ulicy Laurowej w Lublinie czekają gotowe mieszkania jedno- lub dwupoziomowe o pow. 62-126 mkw. To propozycja idealna dla młodych małżeństw ze względu na bliskość przedszkoli, sklepów oraz punktów usługowych.

Ostatni etap realizacji inwestycji w ramach tej inwestycji zakończył się w lipcu br. Zapraszamy do zakupu mieszkań w bardzo przystępnej cenie!

A przy okazji zapraszamy także do zakupu naszych lokali usługowych!

 

LUK Jacek Wysokiński, 20-078 Lublin ul. 1 Armii Wojska Polskiego 2,

tel. 81 532 34 11, 793 445 116

Przy ul. Wapowskiego w Lublinie powstanie blok czteropiętrowy (z windami, garaże podziemne). Dostępne mieszkania 2-, 3- pokojowe o pow. 47-70,47 mkw. w cenie od 4 250 zł brutto za mkw. Dla chętnych miejsce pakingowe w cenie 18 tys. zł.

Wkrótce nowa inwestycja mieszkaniowa firmy na lubelskiej Porębie przy ul. Berylowej. Realizowana inwestycja to 4-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z miejscami postojowymi rozmieszczonymi w podziemiach. Budynek składa się z 31 lokali mieszkalnych, wśród których znaleźć można mieszkania o najczęściej poszukiwanych metrażach: od kawalerek przez 2 - i 3-pokojowe mieszkania, aż po przestronne apartamenty. Dodatkowo istnieje możliwość zaprojektowania dużego (ponad 100 mkw.) mieszkania. W każdym lokalu przewidziane są przestronne balkony bądź loggie. Istnieje możliwość elastycznego kształtowania powierzchni mieszkań poprzez dowolne rozmieszczenie ścianek działowych. Cechą wyróżniającą inwestycji jest wyższy standard wykonania. Budynek posiada cztery windy z przeszkloną ścianą z bezpośrednią komunikacją do garażu podziemnego. Mieszkania są bezczynszowe z udziałem w gruncie. Do każdego lokalu zostanie ustanowiona odrębna własność oraz sporządzona księga wieczysta. Ponadto mieszkania na parterze posiadają indywidualne działki, które będą wpisane do księgi wieczystej. Budynek położony będzie w atrakcyjnej części miasta (Węglin Południe).

 

MAK DOM, Lublin,

ul. Biskupa M. Fulmana 7,

tel. 81 744 66 82, 81 744 66 83;

inwestycja w Świdniku

tel. 81 469 23 66.

Osiedle Słoneczny Dom: dwa budynki mieszkalne po 35 mieszkań w każdym o pow. 35-78 mkw. w cenie od 4 700 zł za mkw. brutto 2-,3- i 4-pokojowe, w tym mieszkania parterowe z ogródkami. Czekają gotowe mieszkania 3-, 4-pokojowe w cenie od 4 400 zł za mkw brutto.

Ruszyła sprzedaż mieszkań w kolejnym budynku przy ul. Fulmana: 52 mieszkania o pow. 31-63 mkw., 2-, 3-pokojowe w atrakcyjnych cenach, windy, parking podziemny.

Kolejna inwestycja to budynek przy ul. Nowy Świat „Nowe Sokolniki” (3 piętra, 56 mieszkań, teren ogrodzony). Pozostało jeszcze tylko 3 mieszkania (4- pokojowe w jednym poziomie). Ceny promocyjne: od 4 150 zł.

W nowej inwestycji inwestycji pod nazwą „Perły Kaliny” w rejonie ulic Lwowskiej/Andersa powstały 2 budynki 9-piętrowe (po 58 mieszkań w każdym z nich), parking podziemny, budynek ogrodzony, ceny atrakcyjne). W przygotowaniu kolejne inwestycje – szczegóły wkrótce.

Firma realizuje także inwestycję w Poniatowej (w budowie 3-trzypiętrowe obiekty) oraz w w Puławach (docelowo 3 budynki, 29 mieszkań).

Ruszyła nowa inwestycja firmy – kolejne 4 budynki przy ul. Klonowej w Świdniku (Osiedle Polesie V). Łącznie dostępnych będzie ponad 200 mieszkań o pow. 35-68 mkw., 2- i 3- pokojowych. Ceny atrakcyjne – specjalna oferta jeszcze trwa na nowe mieszkania. Na chętnych czekają mieszkania 2-pokojowe w cenie 187 tys. zł oraz 3-pokojowe w cenie 290 tys. zł.

W ofercie firmy także mieszkania dwupoziomowe o pow. 91-130 mkw. w czterech budynkach trzypiętrowych wielorodzinnych przy ul. Ratajczaka w Świdniku (także osiedle Polesie). Łatwy dojazd do i z Lublina. Łącznie ponad 200 mieszkań. Uwaga – promocja jesienna – bonus na wykończenie mieszkania od 9 do 15 tys. zł.

 

WILLOWA II Sp. z o.o. ul. Altanowa 6,Lublin, tel. 81 742 68 73

www.willowa2.pl

Trwa sprzedaż mieszkań w inwestycji przy ul. L. Herc. Dostępne mieszkania o pow. 34-93 mkw. kawalerki oraz 2-,3-pokojowe. Bloki o zróżnicowanej ilości kondygnacji. Garaże podziemne i miejsca postojowe. Cena 4 500 - 4 800 zł brutto za mkw. Planowane zakończenie inwestycji: III kwartał 2013 roku.

Przy ul. Onyksowej czekają jeszcze wolne mieszkanie 3-pokojowe o pow. 64 mkw. z kuchnią w cenie 4 700 zł brutto za mkw. (do negocjacji). Natomiast przy ul Relaksowej (boczna Poligonowej) na chętnych czeka jeszcze 1 mieszkanie o pow. 57 mkw, 2 mieszkania o pow. 69 mkw. i jedno mieszkanie dwupoziomowe o pow. 94 mkw. w cenie 4 600 zł brutto (cena także do negocjacji).

Firma rozpoczeła inwestycję przy ul. Gęsiej – powstaną tam 3 budynki 3-piętrowe z windą. Dostępne będą kawalerki i mieszkania o pow. 37-111 mkw. Planowany termin zakończenia inwestycji na przełomie 2013/2014 r.