poniedziałek, 18 maja 2015 09:20

O szpitalach i drogach za unijne

(13 maja) O potrzebie dodatkowych pieniędzy na powiatowe szpitale oraz planach maksymalnego wykorzystania środków unijnych na drogi rozmawiano podczas Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Atmosferze dialogu sprzyjała specyficzna sceneria - duża synagoga Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego we Włodawie.

poniedziałek, 18 maja 2015 09:20

Średnio i na kredytach

Włodawscy radni miejscy na nadmiar grosza narzekać nie mogą. Raczej plasują się w klasie średniej. Niektórzy nie mają prawie nic poza długami. Wyjątkiem są Beata Rudziewicz i Elżbieta Wołoszun, które mają nieco więcej niż przeciętny włodawski Kowalski.

poniedziałek, 18 maja 2015 09:20

Tanio ale czy oszczędnie?

Trzy gminy z powiatu włodawskiego - Wola Uhruska, Hanna i Stary Brus starają się o pozyskanie unijnych dotacji na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej. Jest tylko jeden problem, wytworzonego prądu nie można ani zmagazynować, ani sprzedać - trzeba go wykorzystywać na bieżąco.

poniedziałek, 18 maja 2015 09:19

Radny zaprasza na Festyn Rodzinny

Przeciąganie liny, rzut wałkiem czy cięcie drewna na czas, a także pokazy, zabawy, konkursy, występy artystyczne i bogato zaopatrzony bufet - Festyn Rodzinny w Bytyniu zapowiada się niezwykle ciekawie. Imprezę zakończy zabawa taneczna pod chmurką.

poniedziałek, 18 maja 2015 09:19

Ekspert, który ekspertem nie jest

Kolejna uchwała Rady Gminy Wyryki, powołująca niezależnego eksperta w sprawie wiatraków, okazuje się bublem prawnym. Jej projekt nie został zaopiniowany przez radcę prawnego, skutkiem czego nadzór prawny wojewody wszczął postępowanie uchylające. - Paradoksem jest, że na jej mocy powołany miał być ekspert, który tak naprawdę żadnym ekspertem być nie może - mówi wójt Ćwirta.

poniedziałek, 18 maja 2015 09:19

Pierwszy taki ogród rodzinny we Włodawie

Działkowcy z dawnego Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. J.J. Kraszewskiego we Włodawie na walnym zebraniu 6 września ub.r. podjęli uchwałę o wydzieleniu ROD ze struktur Polskiego Związku Działkowców. Założyli jednocześnie własne stowarzyszanie ogrodowe, które 14 kwietnia br. zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pn. Stowarzyszenie Ogrodowe ROD „Nasze Ogrody” we Włodawie. Prezesem nowego stowarzyszenia została Maria Chorębała-Stanicka. Od tej pory ogród działa na własny rachunek i nie musi już odprowadzać „daniny” w wysokości ok. 12 tys. zł rocznie na rzecz PZD w Lublinie. Przy okazji nowe stowarzyszenie informuje, że posiada wolne działki do rozdysponowania pomiędzy chętnych, którzy chcieliby zasmakować codziennego obcowania z piękną nadbużańską przyrodą.