poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:14

Andrzej Romańczuk nowym starostą włodawskim

(10 grudnia) Andrzej Romańczuk został nowym starostą włodawskim, zaś na stanowisko wicestarosty został powołany Adam Panasiuk. Rada Powiatu we Włodawie powołała także troje nieetatowych członków zarządu: Marię Kunc, Mariana Kupisza i Dariusza Semeniuka.

poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:14

Idą zmiany w mieście, w powiecie raczej nie

We wtorek, 9 grudnia o godz. 15 nowy burmistrz Wiesław Muszyński złożył ślubowanie i tym samym objął urząd. Problemów ma jednak mnóstwo - od kadrowych po budżetową mizerię.

poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:12

Zrobił wszystko, by się rozbić

Wszystkie czynności, których nie powinien robić kierowca podczas jazdy, wykonał w poniedziałek 28-latek z Włodawy. Nie dość, że nie miał prawa jazdy, to jechał na zużytych letnich oponach, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, a na dodatek rozmawiał przez telefon. W trakcie pogawędki zjechał na pobocze i dachował. Ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala.

poniedziałek, 15 grudnia 2014 15:11

Burmistrz zaprzysiężony

(9 grudnia) Wiesław Muszyński został szóstym burmistrzem Włodawy w wolnej Polsce. I zdecydowanie najmłodszym wśród dotychczasowych włodarzy miasta. Ma 36 lat. Urząd objął w dniu swoich imienin. - Lepszego prezentu nie mógł sobie wymarzyć - mówił przewodniczący rady miejskiej - Tomasz Korzeniewski.


Uroczysta sesja zawierała praktycznie jeden punkt: przyjęcie ślubowania nowo wybranego burmistrza Wiesława Muszyńskiego, które oznacza faktyczne objęcie rządów w mieście. Wśród obecnych na tej uroczystości byli m.in. odchodzący włodarz Jerzy Wrzesień, ustępujący starosta Wiesław Holaczuk wraz ze swoim zastępcą Edwardem Łągwą oraz wójt gminy Włodawa Tadeusz Sawicki. Nie zabrakło także dyrektorów, urzędników oraz mieszkańców miasta. W krótkim wystąpieniu W. Muszyński podziękował swojemu poprzednikowi za to, że naprawdę zmienił Włodawę. Obiecał także ścisłą współpracę z wójtem gminy oraz nowymi władzami powiatu w dziele działania na rzecz zrównoważonego rozwoju ziemi włodawskiej.
Burmistrz W. Muszyński do pracy przyszedł dokładnie o 7.30 w środę, 9 grudnia.

 

poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:07

Wójt nie zarobi więcej

Powołanie komisji stałych oraz ustalenie wynagrodzenia wójta gminy były głównymi punktami obrad czwartkowej (11 grudzień) sesji Rady Gminy Wola Uhruska. Radni jednogłośnie zdecydowali, że 9035 zł miesięcznie, które Jan Łukasik zarabia od 2008, będą musiały mu wystarczyć w kolejnej kadencji.

poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:06

Oszuści nadal grasują

Na nic zdały się apele policji. Oszuści działający na tzw. wnuczka ponownie uderzyli we Włodawie i ponownie udało im się wyłudzić pieniądze, tym razem od 82-letniej mieszkanki miasta. Kobieta za rzekomą pomoc swojej wnuczce dała złodziejom 5 tys. zł. Większą czujnością wykazała się 68-latka, która o próbie oszustwa zawiadomiła policję.