środa, 25 listopada 2015 10:59

Wychodzi na to, że Włodawa zerem

(20 listopada) Ulice, most na Włodawce, przyszłoroczne plany oraz rozpadający się ratusz - to główne tematy interpelacji, wniosków i zapytań radnych zadawanych podczas sesji Rady Miejskiej we Włodawie. Brylował radny opozycji Erazm Meniów, który tak podsumował całość wizerunku miasta: - Wychodzi na to, że jesteśmy zerem.

środa, 25 listopada 2015 10:58

Zaciskanie pasa, ale coś się zrobi

Skarbnik miasta Włodawa Elżbieta Torbicz dopięła projekt budżetu na 2016 rok. Burmistrz Wiesław Muszyński jest generalnie mało zadowolony z niego, ale: - Tak krawiec kraje, jak mu materii staje - mówi. - Wszystko, na co miasto dzisiaj stać, mamy w tym budżecie zapisane.

środa, 25 listopada 2015 10:57

Paweł Łobacz dyrektorem Szkoły Muzycznej

(17 listopada) Paweł Łobacz, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jako jedyny przystąpił do konkursu na dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie. I wygrał. Otrzymał akceptację wszystkich siedmiu członków komisji konkursowej. Do tej pory był p.o. dyrektora tej szkoły, zatem niespodzianki nie ma żadnej.

środa, 25 listopada 2015 10:56

Sesja w powiecie - po trzech tygodniach

W czwartek, 26 listopada o godz. 12 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu. Tylko trzy tygodnie wcześniej była poprzednia. Z kolei przedtem była niemal półroczna przerwa, niezgodna z przepisami. - Zawsze przesadzają w tym powiecie - mówi jeden z komentatorów. - Albo wcale, albo bez przerwy.

(19 listopada) W Pałacu Rzeczypospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej) w Warszawie odbyła się Gala Rankingu Bibliotek 2015, podczas której nagrodzone zostały samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy.

środa, 25 listopada 2015 10:47

Jutrzenka z Dołhobród

W niedzielę (15 listopada) w Bełżycach odbyła się niezwykła inscenizacja. Zaproszeni do niej zostali m.in. artyści z zespołu folklorystycznego Jutrzenka z Dołhobród (gm. Hanna), którzy wzięli udział w widowisku pt. „Orszak weselny – żałobny śpiew”.