poniedziałek, 27 lipca 2015 12:04

Dąb na wiacie

Podczas jednej z ostatnich gwałtownych, lipcowych burz ucierpiała wiata przystankowa w Krasówce, przy dawnej szkole. Na budowlę, pod siłą żywiołu, przewrócił się stojący opodal dąb. Nikt na szczęście w tym czasie pod wiatą nie przebywał. Uszkodzone, zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców zadaszenie, należało rozebrać.

poniedziałek, 27 lipca 2015 12:03

Mammobus pod ratuszem

4 sierpnia, od godziny 9 do 15, w mammobusie ustawionym na parkingu przy Urzędzie Miejskim we Włodawie, prowadzone będą bezpłatne badania dla pań od 50 do 69 roku życia, które w ciągu 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej. Na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez Lubelski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, zaprasza Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ „Marmed” w Świdniku. Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzenie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u Polek, ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50-69 lat, które miały wykonane badania mammograficzne co dwa lata nastąpiło zmniejszenie umieralności o 25-30 procent, a więc warto badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia oraz całkowite wyleczenie, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.

poniedziałek, 27 lipca 2015 12:03

Dyrektor Urbański zwolniony

Janusz Urbański, eksdyrektor włodawskiego MOSiR-u, po półrocznym zwolnieniu, wrócił w poniedziałek, 20 lipca do pracy. I natychmiast dostał z rąk burmistrza zwolnienie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Co ciekawe nie będzie musiał świadczyć pracy, gdyż przez trzy lata nie był na urlopie.

poniedziałek, 27 lipca 2015 12:02

Znalazł auto zamiast grzybów?

Łukowscy policjanci nie dali wiary tłumaczeniom 26-latka, który kompletnie pijany spał w ukradzionym dzień wcześniej w Okunince samochodzie. Mężczyzna usiłował wmówić mundurowym, że wyszedł na grzyby i przypadkowo natknął się na zaparkowany w lesie samochód, więc postanowił się w nim... zdrzemnąć.

poniedziałek, 27 lipca 2015 12:02

Szkoła muzyczna coraz bliżej

(23 lipca) Rada Miejska we Włodawie podjęła uchwałę w sprawie utworzenia szkoły muzycznej I stopnia. Za uchwałą było dziesięciu radnych, dwóch wstrzymało się od głosu. Burmistrz Wiesław Muszyński, główny pomysłodawca powstania szkoły, nie krył zadowolenia. Szkoła zacznie działać 1 września. Ma to być szkoła samorządowa z uprawnieniami państwowymi szkoły I stopnia.

poniedziałek, 27 lipca 2015 12:02

Schetynówka w Sobiborze do końca roku

Jeszcze w tym roku zakończy się II etap budowy drogi gminnej w Sobiborze, wykonywanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W drugim etapie do wykonania pozostało 550 m sobiborskiej schetynówki.