poniedziałek, 02 marca 2015 10:43

Na dwa dni zablokowali drogę

Dwa dni trwała blokada drogi wojewódzkiej nr 816 w Hannie, gdzie około 50 osób wspierało rolników strajkujących w Warszawie przed kancelarią premiera. Wielkich utrudnień w ruchu nie było, ale kierowcy swoje w kolejce na przejazd odstać musieli.

poniedziałek, 02 marca 2015 10:42

Diety radnych będą obniżone

Jak się okazuje, przez lata dietę w znacznie zawyżonej wysokości pobierał nie tylko przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie, ale również członkowie zarządu powiatu.

poniedziałek, 02 marca 2015 10:42

MZC zwróci spółdzielni 800 tysięcy

Międzygminny Związek Celowy we Włodawie musi oddać Spółdzielni Mieszkaniowej 800 tys. zł, niesłusznie pobrane tytułem opłaty za odbiór śmieci. To efekt wyroku WSA w Lublinie.

poniedziałek, 02 marca 2015 10:40

Przycisnęli burmistrza

(27 lutego) Sesja Rady Miejskiej we Włodawie była gorąca od interpelacji i zapytań. Składali je głównie radni opozycyjni wobec burmistrza. Pytano „o wszystko” - od dworca PKS, przez brak drzew aż po śmieci i toaletę. Burmistrz Wiesław Muszyński wyszedł w zasadzie obronną ręką z tej nawałnicy, choć pomogli mu w tym urzędnicy.

poniedziałek, 02 marca 2015 10:38

Bezpański pies to nie problem wójta

Nie lada problem z bezpańskim psem ma pan Wojciech z Kaplonos (gm. Wyryki). Nie dość, że przybłęda przepędził z budy jego własnego psa, to jeszcze pogryzł jego właściciela. Tymczasem wójt gminy Wyryki nie za bardzo poczuwa się do obowiązku, by problem rozwiązać.

poniedziałek, 02 marca 2015 10:37

Sprawa masztu od początku

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uznał, że wszystkie dotychczasowe decyzje i postanowienia sądowe w sprawie postawienia wieży telekomunikacyjnej na posesji byłego starosty Janusza Kloca są nieważne. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie półtora roku temu wydał podobne postanowienie.