środa, 26 sierpnia 2015 08:44

Wiatraki jak tortury

(16 sierpnia) Tak wielu profesorów w Wyrykach jeszcze nie widziano. A to za sprawą konferencji „Farmy wiatrowe - szansa czy zagrożenie”. Zgromadziła ona w sali OSP w Wyrykach około stu mieszkańców gminy. Plan budowy wiatraków w proponowanej formie i odległości został totalnie skrytykowany. Nikt nie był innego zdania, zaś obecny na spotkaniu wójt gminy Andrzej Ćwirta zrejterował przed rozpoczęciem dyskusji.

środa, 26 sierpnia 2015 08:44

Uratował rodzinę z pożaru

Groźnych poparzeń ciała doznał 68-letni mieszkaniec Macoszyna Dużego (gm. Wola Uhruska), w którego domu wybuchł pożar. Mężczyzna najpierw ocalił z pożogi całą rodzinę i wrócił do ogarniętego płomieniami domu ratować dobytek. Właśnie wtedy groźnie się poparzył. Do dziś przebywa w szpitalu w Łęcznej.

środa, 26 sierpnia 2015 08:43

Żywioł groźny jak nigdy

Najprawdopodobniej zaprószenie ognia było przyczyną pożarów lasu, do których doszło jednego dnia - w poniedziałek 17 sierpnia. Najpierw pożoga szalała w Suchawie, zaraz potem ogień ogarnął teren w miejscowości Nowiny. Obie akcje były bardzo trudne. W sumie z żywiołem walczyło prawie stu strażaków. Trzy zastępy straży gasiły też pożar w Okunince, który wybuchł w środę (19 sierpnia).

środa, 26 sierpnia 2015 08:43

Policjanci zapobiegli wielkiej tragedii

Kompletną głupotą i brakiem wyobraźni „wykazał się” 38-latek z gminy Sosnowica, który pijany wiózł trójkę dzieci, a jakby tego było mało gnał samochodem na złamanie karku przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. Na szczęście na drodze pirata stanął patrol włodawskiej drogówki, który zatrzymując go być może zapobiegł wielkiej tragedii.

środa, 26 sierpnia 2015 08:42

Muzyczna czeka na instrumenty

1 września o godz. 13 w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie rozpocznie swoją działalność Szkoła Muzyczna I Stopnia. Na razie jest grupa 33 osób, ale w drugim naborze, na początku września, zapewne będzie komplet 40 uczniów. Kadra pedagogiczna jest już skompletowana. Dyrektorem został Paweł Łobacz.

środa, 26 sierpnia 2015 08:42

Susza uderzyła w rolników

Trwająca od wielu tygodni susza poczyniła ogromne spustoszenia w uprawach kukurydzy, ziemniaków i buraków cukrowych. Szczególnie wielkie straty notują rolnicy z gmin Żmudź i Hańsk. W tej ostatniej powołano już specjalną komisję, która szacuje straty.