poniedziałek, 20 października 2014 09:54

Rywalka wójta zabezpiecza stołek

Marzena Trociuk, dyrektor Zespołu Szkół w Wyrykach, została niedawno otoczona szczególną ochroną przez włodawski ZNP i nie będzie można jej zwolnić z zajmowanego stanowiska aż do sierpnia 2018 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że stało się to tuż przed wyborami, w których pani dyrektor będzie ubiegać się o fotel wójta Wyryk.

poniedziałek, 20 października 2014 09:54

Zdecydowały kwalifikacje, nie wiek

Włodawski MOSiR prowadzi wyjątkową politykę walki z bezrobociem - zatrudnia emerytów. Od lipca na etacie opiekuna Orlika przy ośrodku pracuje 50-letni emerytowany były pracownik Zakładu Karnego we Włodawie.

poniedziałek, 20 października 2014 09:53

Amator popcornu w rękach policji

Do bardzo nietypowej kradzieży doszło w gminie Urszulin. W przeciągu dwóch tygodni z pola znikły... dwie tony kukurydzy w kolbach. Złodziejem okazał się 44-letni mieszkaniec tej gminy, u którego na posesji policjanci odnaleźli skradzione kolby. Teraz grozi mu 5 lat odsiadki.

poniedziałek, 20 października 2014 09:52

Autobus na gwiazdkę

Gmina Hanna dostała 153 tys. zł dofinansowania na zakup nowego autobusu, który będzie dowoził uczniów do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie. - Dołożymy jeszcze 50 tys. zł i w grudniu ogłosimy stosowny przetarg - zapowiada Grażyna Kowalik, wójt gminy.

poniedziałek, 20 października 2014 09:52

Wójt obiecał i słowa dotrzymał

Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa, nie rzuca słów na wiatr. Swego czasu obiecał wymianę nawierzchni ulicy na osiedlu „Za Rojem” w Susznie i teraz przyszedł czas, by słowa zamienić w czyny. Nie wiadomo, czy wpływ na to miały nadchodzące właśnie wybory, ale faktem jest, że bez względu na to z nowej drogi będą się cieszyć wszyscy mieszkańcy.

poniedziałek, 20 października 2014 09:51

Po jajach dla gospodarza

Ciężkie życie mają z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Lublinie inwestorzy, którzy w gminie Wyryki chcą pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych. Zarówno farma wiatrowa jak i biogazownia wciąż pozostają w sferze planów, bo RDOŚ obydwu inwestorów ponownie wezwał do uzupełnienia raportów środowiskowych, oddalając tym samym termin ich realizacji.