poniedziałek, 13 października 2014 09:58

Więcej pieniędzy nie będzie!

(6 października) Tylko ok. 40 osób, głównie nauczycieli, przybyło do Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie na otwarte spotkanie z minister edukacji narodowej - Joanną Kluzik-Rostkowską, która wizytowała jednostki oświatowe na Lubelszczyźnie. Nie dało się ukryć, że było to spotkanie związane z wyborami samorządowymi, bowiem ministrowie ruszyli w Polskę, by pomóc samorządowcom z PO i PSL-u je wygrać.

poniedziałek, 13 października 2014 09:58

Radnym być

61 osób, w 15 okręgach wyborczych, ubiegać się będzie o mandaty radnych gminy Włodawa. O jedno miejsce, w piętnastoosobowej radzie, ubiega się średnio 4 kandydatów.

poniedziałek, 13 października 2014 09:58

Skruszony złodziej zwrócił łup

21-letniemu włodawianinowi tak bardzo spodobała się kurtka wisząca na wystawie jednego ze sklepów, że wbiegł do środka, chwycił towar i zwiał. Jakież było zdziwienie ekspedientki, gdy po kilku godzinach skruszony mężczyzna przyszedł do sklepu i oddał łup. Podobno nie chciał narobić jej problemów w pracy.

poniedziałek, 13 października 2014 09:57

Trucicielom nie odpuszczą

Jak co roku w sezonie grzewczym, włodawska Straż Miejska zapowiada kontrole związane z przestrzeganiem przepisów dotyczących całkowitego zakazu spalania odpadów, zarówno na powierzchni ziemi, jak też w piecach centralnego ogrzewania i innych instalacjach grzewczych budynków.

poniedziałek, 13 października 2014 09:56

SPLOT zacieśnia się wokół Sawickiego

Niegospodarność, dbanie o własny i rodzinny interes oraz blokowanie rozwoju Okuninki - takie argumenty przeciwko Tadeuszowi Sawickiemu, wójtowi gminy Włodawa wytacza Stowarzyszenie SPLOT. Sawicki argumenty te uważa za bezzasadne. - Wiem, że są osoby, którym się nie podobam, ale nic na to nie poradzę - mówi wójt.

poniedziałek, 13 października 2014 09:55

Problem ścieków rozwiązany

W ubiegłym tygodniu wójt Starego Brusa podpisał umowę z wykonawcą, który w 10 miejscowościach gminy zamontuje 51 przydomowych oczyszczalni ścieków. Warty 430 tys. zł projekt ma być zakończony wiosną przyszłego roku.