środa, 10 września 2014 13:26

Rozpacz nad pustą kołyską

Pawełek Ćwir ma już ponad dwa miesiące i choć jest zdrowy, jego rodzice wciąż nie mogą go zabrać ze szpitala do domu, bo nie zgadza się na to chełmski sąd, twierdząc, że ani matka, ani ojciec nie są w stanie zająć się niemowlakiem. Ojciec odwołał się do Sądu Okręgowego w Lublinie, ale ten podtrzymał decyzję chełmskiej Temidy. W połowie października ma zapaść decyzja w przedmiocie władzy rodzicielskiej. Jolanta i Józef Ćwirowie mają nadzieję, że sąd pozwoli, by mogli wychowywać swojego synka, którego tak bardzo kochają.

środa, 10 września 2014 13:22

W rocznicę wybuchu wojny

1 września mieszkańcy Chełma uczestniczyli w uroczystościach związanych z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczęto mszą świętą w bazylice NNMP w intencji ofiar II wojny światowej, a także rozpoczęcia roku szkolnego 20014/2015. Następnie, przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej, kwiaty złożyli samorządowcy, przedstawiciele parlamentarzystów, związków kombatanckich, placówek kulturalnych i oświatowych. Wieńce złożono też przy tablicy na Cmentarzu Wojennym przy ul. Młodowskiej, a także przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Parku Miejskim.

 

 

GALERIA

środa, 10 września 2014 13:21

Król lepszy dla promocji

Nasz Czytelnik jest oburzony, że urzędnicy i radni nadali skwerowi przy Szkole Muzycznej imię „księcia Daniela Romanowicza”, a nie „króla Daniela Romanowicza”. - To kłamstwo historyczne! Daniel Romanowicz był przecież koronowany, dlaczego go pozbawiać tego tytułu? Dla prestiżu Chełma lepiej używać tytułu król - mówi Waldemar Panasiuk z Chełma. Podobnego zdania jest Stanisław Gołub, chełmski archeolog. - Z punktu widzenia promocji miasta, lepiej jest używać określenia król Daniel Romanowicz. Książąt było bez liku, a królów nie tak wielu - mówi Gołub.

środa, 10 września 2014 13:18

Śmiertelne uderzenie w drzewo

Kierowca audi, chcąc uniknąć zderzenia z innym samochodem, który zajechał mu drogę, zjechał na pobocze i wpadł w poślizg. Stracił panowanie nad kierownicą. Jego audi obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni i z impetem wbiło się w drzewo drzwiami od strony kierowcy. 57-letni chełmianin zmarł na miejscu wypadku.

środa, 10 września 2014 13:17

Kolejny grzybiarz uratowany przez policjantów

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 86-letni mieszkaniec Lublina, który samotnie wybrał się na grzybobranie w gminie Stary Brus. Mężczyzna zgubił się w lesie, a szukając drogi powrotnej zupełnie opadł z sił i się przewrócił. Leżącego na leśnej dróżce lublinianina uratowali policjanci wezwani przez jego rodzinę.

środa, 10 września 2014 13:17

Obmacywał dziewczynkę na ulicy

O napaść seksualną na dziewczynkę idącą do szkoły podejrzewa prokuratura 37-letniego chełmianina. Mężczyzna już trafił za kraty tymczasowego aresztu. To jego nie pierwszy tego typu wybryk. Niebawem stanie przed sądem za molestowanie na ulicy 42-letniej kobiety.