środa, 15 października 2014 10:43

Marcelinka jedzie na kolejne badania

Tracąca wzrok Marcelinka Sobczuk pod koniec października ponownie jedzie do Berlina. Tym razem musi przejść specjalistyczne badania w klinice pediatrycznej. Dopiero po nich zapadnie decyzja o operacji. Niestety, tym razem potrzebne są pieniądze. Zbierać je będą wolontariusze 12 października podczas akcji w Strachosławiu i meczu charytatywnego (17 października) „Chełmianie kontra Politycy”. My również liczymy na naszych niezawodnych Czytelników.

środa, 15 października 2014 10:37

Dwie nowe karetki w pogotowiu

Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie kupiła dwa nowe ambulanse. Są dostosowane do potrzeb specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego. Mieszkańcy miasta i okolic będą mogli je obejrzeć w najbliższą niedzielę (19 października) podczas festynu z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.

środa, 15 października 2014 15:32

Kto wybuduje aquapark?

Po 20 listopada br. dowiemy się, ile będzie kosztowała budowa aquaparku. Spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie właśnie ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy obiektu. Być może jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa z firmą, która zrealizuje największą sportową inwestycję w mieście.

środa, 15 października 2014 10:29

Pożar słomy zablokował drogę

Do bardzo groźnie wyglądającego pożaru doszło w środę (8 października) w Okunince, kiedy to na stojącej w korku ciężarówce zapaliły się bele słomy. Dzięki szybkiej interwencji strażaków nikomu nic się nie stało. Bez większego szwanku ze zdarzenia wyszła też ciężarówka. Spłonął tylko jej ładunek. Droga wojewódzka nr 812 przez kilka godzin była zablokowana.

środa, 15 października 2014 10:28

Kandydat Wieliczko

Zaskoczenie na lokalnej scenie politycznej. Kojarzony do tej pory z PiS-em miejski radny Mariusz Wieliczko niespodziewanie został kandydatem komitetu obywatelskiego „Nasz Chełm” na prezydenta miasta.

środa, 15 października 2014 10:26

Coś więcej niż kopalnia

Australijska spółka PD Co., która chce między Siedliszczem i Wierzbicą budować kopalnię węgla, planuje także spore inwestycje w Rejowcu Fabrycznym.