To największy ludzki organ, pełniący szereg bardzo ważnych funkcji dla zdrowia całego ciała. Niestety, nieprawidłowa dieta, stres i jedzenie w pośpiechu sprawiają, iż z czasem wątroba staje się nadmierne obciążona i nie może prawidłowo wykonywać wszystkich czynności. Skąd biorą się choroby wątroby i jak im zaradzić?

środa, 25 lutego 2015 12:24

Śmierć pod kołami autobusu

52-letni mieszkaniec Kamiennej Góry (gm. Wierzbica) został potrącony przez autobus w Ochoży Kolonii (gm. Chełm). Ratownicy reanimowali rowerzystę. Niestety, nie udało się im go uratować.

środa, 25 lutego 2015 12:24

Wciąż szukają Agnieszki Iwko

Już prawie miesiąc minął od zaginięcia 36-letniej Agnieszki Iwko z Pławanic (gm. Kamień). We wtorek (17 lutego) policjanci z psami tropiącymi, strażacy ochotnicy i mieszkańcy miejscowości znów przeczesywali okolicę. Bez rezultatu.

środa, 25 lutego 2015 12:24

Zginął przygnieciony samochodem

Tragedia w Izbicy. 38-letni mężczyzna zginął przygnieciony własnym autem.

środa, 25 lutego 2015 12:24

Wpadł z amfetaminą

66 gramów amfetaminy znaleźli policjanci w samochodzie 24-letniego chełmianina. Okazało się też, że kierowca prowadził auto będąc pod wpływem narkotyku.

środa, 25 lutego 2015 12:23

Fałszywka za piwo

W nocy z soboty (14/15 lutego) na niedzielę w klubie muzycznym w Białopolu trwała impreza. - Policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana zamówił w barze piwo i chcąc uregulować rachunek przekazał barmance banknot o nominale 100 zł. Kobieta zorientowała się, że pieniądze nie są autentyczne i o fakcie tym powiadomiła stróżów prawa. Jak się okazało, chwilę wcześniej osiemnastolatkowi pieniądze dał jego kolega, również 18-latek, mieszkaniec gminy Leśniowice. Powiedział on policjantom, że znalazł ten banknot dzień wcześniej.
Mundurowi zatrzymali obu młodych mężczyzn, zabezpieczyli też podrobiony banknot. W poniedziałek (16 lutego) osiemnastolatkowie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator oddał ich pod policyjny dozór. Za usiłowanie wprowadzenia w obieg fałszywego banknotu kodeks karny przewiduje nawet 10 lat więzienia.