środa, 17 grudnia 2014 16:47

Ślijcie autodonosy

Związkowcy z chełmskiego ZNP są oburzeni listami otwartymi Joanny Kluzik-Rostowskiej, minister edukacji narodowej, w sprawie organizacji zajęć szkolnych w trakcie przerwy świątecznej. Ich zdaniem decyzja o otwarciu placówek w tym czasie to niepotrzebny wydatek. - Szokujące jest to, że minister zachęca rodziców do składania donosów na nauczycieli - uważają związkowcy i namawiają pedagogów do wysyłania do MEN „autodonosów”.

środa, 17 grudnia 2014 16:46

Nasi wrócili z Afganistanu

Ponad czterdziestoosobowa grupa żołnierzy z chełmskiego garnizonu wróciło z misji w Afganistanie. - Trudno mówić o misji w Afganistanie, że przebiegała spokojnie, ale najważniejsze, że nikt z żołnierzy z 1. Brygady Pancernej nie zginął - mówi Zbigniew Gierczak, oficer prasowy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, w skład której wchodzi chełmski garnizon.

środa, 17 grudnia 2014 16:46

Zwolnione pielęgniarki idą do sądu

Pielęgniarki zwolnione dyscyplinarnie z Domu Pomocy Społecznej w Nowinach zapewniają, że nie szykanowały współpracowników, ale same padły ofiarami pomównień. Zapowiadają, że będą dochodzić swoich praw w sądzie pracy.

środa, 17 grudnia 2014 16:46

Wójt bierze na klatę

Wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba, na prośbę radnych, na sesji szczegółowo wyjaśniał zasady przyznawania dotacji na kolektory słoneczne. W pierwszej kolejności zakwalifikowały się 640 wnioski z punktacją od 23 do 11. Pozostałe 62 wolne miejsca rozlosowano pomiędzy 344 wnioski z 10 punktami. - Jeśli będą niezadowoleni ze sposobu weryfikacji wniosków, biorę to na klatę - mówi wójt Kociuba. A niezadowoleni byli.

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu młodej pary. I wszystko wskazywało na to, że tak właśnie będzie. Najpierw był ślub i sakramentalne „tak”, potem przyjęcie w jednym z lokali przy al. I Armii Wojska Polskiego w Chełmie. Czar prysł nad ranem, gdy pijany pan młody wpadł w szał i deską chciał rozbijać samochody, a potem znieważył interweniujących policjantów. Noc poślubną spędził „na dołku”.

środa, 17 grudnia 2014 16:41

Żelechowski chce powtórki

Bogusław Żelechowski, kandydat na wójta Wierzbicy, złożył do sądu protest wyborczy. Domaga się unieważnienia drugiej tury, w której przegrał z Andrzejem Chrząstowskim 46 głosami. W pierwszej turze Żelechowskiemu zabrakło zaledwie 11 głosów, by zostać wójtem.