poniedziałek, 08 lutego 2016 12:11

Awansowani na podoficerów

(1 lutego) W Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerów. Na stopień kaprala awansowało 29 funkcjonariuszy. Akty wręczył zastępca komendanta oddziału ppłk SG Tomasz Zybiński.

poniedziałek, 08 lutego 2016 12:10

Młodszy ciął nożem, starszy pilnował drzwi

W biały dzień dwaj wychowankowie „poprawczaka” w Rejowcu wtargnęli do mieszkania jednej z rodzin. Młodszy z nich ciął gospodarza nożem tapicerskim po twarzy. Nieletnim przestępcą zajmie się sąd rodzinny. Starszy, który stał na czatach, odpowie przed sądem za naruszenie miru domowego.

poniedziałek, 08 lutego 2016 12:10

Będzie sąd nad krematorium

Przedsiębiorca pogrzebowy z Chełma, nie patrząc na protesty swoich sąsiadów, z uporem dąży do budowy w środku osiedla mieszkaniowego spalarni zwłok. W ostatnich dniach odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie od niekorzystnej dla niego decyzji wojewody lubelskiego, który podtrzymał w mocy postanowienie prezydenta miasta o braku zgody na wydanie pozwolenia na budowę krematorium.

poniedziałek, 08 lutego 2016 12:09

Atak kolejnego zboczeńca

Poprosiła go o papierosa. Potem zobaczyła, że ma rozpięty rozporek i przyrodzenie na wierzchu. Gdy chciała odejść, zboczeniec chwycił ją za krocze. Kobieta zdołała uciec. To już kolejny tego typu atak w Chełmie. Jednak tym razem policjanci złapali sprawcę.

poniedziałek, 08 lutego 2016 12:09

Produkcja wróci do Zawadówki

Powiat chełmski w końcu sprzedał znaczną cześć nieruchomości po zakładach drzewnych w Zawadówce. Majątek kupił przedsiębiorca wywodzący się z Wojsławic a obecnie działający w regionie m.in. w branży rolnej. W Zawadówce planuje uruchomić produkcję nawozów.

poniedziałek, 08 lutego 2016 12:08

Raz, dwa, trzy. Na komisję marsz!

W poniedziałek (1 lutego) rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. W Chełmie wezwanie otrzymało 395 młodych ludzi. W tym gronie znalazło się 15 kobiet. Jeśli nie stawią się przed komisją lekarską w wyznaczonym terminie, grozi im kara grzywny.