środa, 27 sierpnia 2014 13:19

Bizon zmiażdżył traktorzystę

Chciał pomóc znajomemu rolnikowi z sąsiedniej wsi. Gdy usłyszał, że na polu zepsuł się jego kombajn, nie wahał się długo. Wsiadł na swoją „sześćdziesiątkę” i pojechał go odholować do domu. Po drodze zdarzył się wypadek. Kombajn staranował ciągnik i przygniótł traktorzystę. 57-letni Marek R. z miejscowości Wojniaki w gm. Chełm nie miał żadnych szans na przeżycie. To już trzeci w przeciągu trzech tygodni tragiczny wypadek w rolnictwie.

środa, 27 sierpnia 2014 12:51

Grasuje podpalacz!

Z piwnicy domu w Rogatce zaczął wydobywać się dym i płomienie. Zauważyła je sąsiadka i powiadomiła strażaków. Ci szybko opanowali sytuację. Dom, którego właściciel był w tym czasie w pracy pod Warszawą, ocalał. Mieszkańcy Rogatki są przekonani, że to dzieło podpalacza. Grożą, że jak wpadnie w ich ręce, to nie ręczą za siebie.

środa, 27 sierpnia 2014 12:50

Zginął w Warszawie

31-letni chełmianin zginął potrącony przez tramwaj w Warszawie. Policja mówi, że próbował przejść przez torowisko w niedozwolonym miejscu. W piątek (22 sierpnia) młodego mężczyznę pożegnała rodzina i znajomi. Spoczął na chełmskim cmentarzu.

środa, 27 sierpnia 2014 12:50

Apel chorej chełmianki

Chora na nowotwór pani Agnieszka samotnie wychowuje czwórkę dzieci. Renta rodzinna i zasiłek nie wystarczają na utrzymanie rodziny. Nasi Czytelnicy już raz odpowiedzieli na apel o pomoc. Teraz pani Agnieszka znowu potrzebuje wsparcia.

środa, 27 sierpnia 2014 12:49

Wypadek na bazarze

Klientka targowisk przy al. Piłsudskiego potknęła się o krawężnik i upadła, raniąc się w rękę i nogę. - Ten krawężnik jest w niefortunnym miejscu, ciągle ktoś się o niego potyka - mówią na bazarze. Zarządca targowisk odpowiada, że krawężnik postawiono zgodnie z prawem budowlanym, a w takich przypadkach można starać się o odszkodowanie.

środa, 27 sierpnia 2014 12:48

Fisz montuje komitet

To już postanowione. „Postaw na Chełm” oraz „Rozwój i Demokracja” razem zbudują listy wyborcze do rady miasta. Znajdą się na niej obecni radni, ale również i byli. Na czele zostaje Agata Fisz, która ponownie będzie ubiegała się o prezydenturę w mieście. Członkowie komitetu liczą, że w wyborach zdobędą nawet 12 mandatów, które zapewniłyby im samodzielne rządzenie Chełmem.