poniedziałek, 23 listopada 2015 13:20

Nowa kopalnia... możliwości

Przejęcie Bogdanki przez Enea i pogłoski o możliwości ograniczenia przez nią produkcji węgla budzą niepokój wśród górników. Wielu z nich liczy, że ziszczą się plany innych firm, które chcą budować kopalnie w naszym regionie. Szansę upatrują w tym także związki zawodowe z Bogdanki, które wiedzą, że nowe kopalnie to szansa dla lubelskich górników. - Wartość pracownika, który ma możliwość zmiany pracy, rośnie - przyznaje szef zakładowej Solidarności w Bogdance.

poniedziałek, 23 listopada 2015 13:18

Zainwestują w strefie?

Trzy firmy złożyły do magistratu wnioski o dokonanie podziału geodezyjnego terenu objętego chełmską podstrefą ekonomiczną. Jedna z nich jest z rejonu Chełma, dwie pozostałe z Lublina. Z jakich branż? Urzędnicy na ten temat nie chcą nic mówić. Wiadomo natomiast, że jeśli inwestycje wypalą, powstanie od 200 do 300 nowych miejsc pracy.

poniedziałek, 23 listopada 2015 13:15

Nie ma pomysłu na CLA

Plan transportowy miasta opracowany, bo taki wymóg na samorządy nakładają przepisy. Brak w nim jednak szczegółów, konkretów i pomysłów na dalszy rozwój Chełmskich Linii Autobusowych. Nie ma motywacji, nie ma chęci na działania? Lepiej tłumaczyć, że komunikacja na całym świecie jest niedochodowa?

poniedziałek, 23 listopada 2015 13:14

Przewrócił się na skuterze

73-letni mężczyzna jadący skuterem krajową dwunastką przewrócił się na jezdnię. Po mężczyznę przyjechała karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

poniedziałek, 23 listopada 2015 13:14

Rowerzysta ranny

26-letni rowerzysta trafił do szpitala po tym, jak potrącił go samochód. Do wypadku być może by nie doszło, gdyby rower wyposażony był w jakiekolwiek światła, czy elementy odblaskowe.

poniedziałek, 23 listopada 2015 13:14

Kogo przyciągną ulgi?

Jeszcze nie wiadomo, kto skorzysta z oferty i jakie nowe działalności powstaną w mieście. Może się uda, a może nie. Jeśli nie, to uchwała zostanie zmieniona. Pożyjemy, zobaczymy - z takiego założenia wychodzą miejscy urzędnicy. Program inwestycyjny nie przeszedł bez echa.