wtorek, 27 sierpnia 2013 08:51

Koszty inwestycji w rekuperator domowy

W energooszczędnych i pasywnych domach, budowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, w zastosowaniu znajdują się systemy wentylacji z rekuperacją. Dzięki temu można oszczędzać nawet do 50 proc. na ogrzewaniu w okresie zimowym. Na czym polega inwestycja w rekuperator domowy i jakie koszty za sobą pociąga?

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:08

Żywioł zabiera pola i lasy

Aż kilkadziesiąt pożarów wysuszonych na wiór zbóż, ściernisk i traw odnotowali strażacy w minionym tygodniu. Płonęły także lasy - młodnik w Horodyszczu i ogromny kompleks pomiędzy Michałówką a Barbarówką. Strażacy są zdania, że większość tych pożarów to dzieło podpalaczy.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:05

Wielki ogień, wielka rozpacz

Blisko tysiąc bel słomy i siana z tegorocznych zbiorów należących do Mariusza Gałana i jego rodziny poszło z dymem. Miesiąc wcześniej rolnik stracił osiemset pięćdziesiąt bel słomy oraz siana i stodołę. Nie ma wątpliwości, że to robota podpalacza.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:05

Bronili uprawy marihuany

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowiedzą trzej chełmianie. Jeden z nich dodatkowo będzie tłumaczył się z nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:04

Prezes: przebadać starostę

Do Prokuratury Rejonowej w Chełmie wpłynął wniosek o sprawdzenie stanu zdrowia psychicznego Piotra Deniszczuka, starosty chełmskiego. Zawiadomienie złożył prezes Automobilklubu Chełmskiego Grzegorz Gorczyca.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:04

Oczyszczone z zarzutów

Dobiegła końca sprawa dwóch pielęgniarek zwolnionych dyscyplinarnie z Domu Pomocy Społecznej w Nowinach. Kobiety oczyszczono z zarzutów stosowania mobbingu wobec innych współpracowników.