poniedziałek, 01 lutego 2016 13:05

Bolesne lądowanie Komety?

Kilkudziesięciu policjantów z całego województwa zajechało w nocy z 23 na 24 stycznia pod dyskotekę „Kometa” w Siedliskach Pierwszych. Okazało się, że na zabawie, na której mogło się bawić co najwyżej ok. 250 osób, było ich kilka razy więcej. Dość powiedzieć, że wokół dyskoteki doliczono się ponad 500 samochodów! Właścicielowi „Komety” może grozić nawet do 8 lat więzienia za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

poniedziałek, 01 lutego 2016 13:02

Mundurowi z podwyżkami

Dobra wiadomość dla pracowników służb mundurowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaplanowało podwyżkę ich wynagrodzeń. Średnio po około 200 zł na etat.

poniedziałek, 01 lutego 2016 13:02

Kierownicy do oceny czy wymiany?

Nowy dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie wzywa kierowników biur powiatowych na ocenę ich pracy. Niektórzy - spodziewając się, jak może skończyć się wizyta - rozchorowali się.

poniedziałek, 01 lutego 2016 13:02

Ocalą od zapomnienia?

Na blisko 4 mln zł została oszacowana przebudowa parku miejskiego. Plan zawiera remont alejek spacerowych, budowę tras rowerowych i monitoringu, modernizację oświetlenia oraz zagospodarowanie przestrzeni zielonej. Miasto na realizację inwestycji chce zdobyć unijną dotację.

poniedziałek, 01 lutego 2016 13:01

Szwed pnie się w górę

Zdzisław Szwed, radny miejski z PiS - zgodnie z naszymi przewidywaniami - od poniedziałku zmienia pracę i pnie się w górę - również dosłownie. Ze starostwa powiatowego przechodzi piętro wyżej - do Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych. Na razie na zastępcę dyrektora.

poniedziałek, 01 lutego 2016 13:01

Organ społeczno-polityczny

Skończyła się kadencja rady społecznej chełmskiego szpitala. W nowej nie zasiądzie dotychczasowy przewodniczący Sławomir Niepogoda.