Co roku każdy kierowca staje przed dylematem: w którym momencie zmienić opony na zimowe? Wyjaśnijmy, kiedy jest najlepszy czas na zmianę ogumienia i jakie są różnice pomiędzy oponami letnimi a zimowymi.

środa, 19 listopada 2014 14:43

96 lat Niepodległej

Setki mieszkańców, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy i uczniowie chełmskich szkół wzięli udział w obchodach 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

środa, 19 listopada 2014 14:16

Nagrał, jak podpala

Wyjątkową głupotą wykazał się strażak-ochotnik z Siedliszcza (gm. Wola Uhruska), który na telefonie komórkowym uwiecznił moment, gdy podpala stertę słomy. Zakała OSP Siedliszcze podłożył ogień, bo liczył na pieniądze, które dostałby za uczestnictwo w akcji gaszenia wznieconego przez siebie pożaru.

środa, 19 listopada 2014 14:16

Bestie na prochach

Kilka godzin trwała gehenna młodego mieszkańca jednej z podchełmskich miejscowości. Chłopak pozwolił wsiąść do swojego samochodu dwóm znajomym. To, co spotkało go po chwili, przechodzi ludzkie pojęcie.

środa, 19 listopada 2014 14:15

Koparka-widmo krążyła po łąkach

Ni krzty rozumu nie mieli dowcipnisie, którzy włamali się do koparki, zablokowali mechanizm jej sterowania, uruchomili silnik i... uciekli. 24-tonowy sprzęt przez kilka godzin bez żadnego nadzoru krążył po nadbużańskich łąkach. Stanął dopiero, gdy wyczerpało się paliwo.

środa, 19 listopada 2014 14:13

Złoże dla Australijczyków

Minister środowiska ponownie odrzucił wniosek kopalni Bogdanka o koncesję wydobywczą na obszar K-6-7 leżący w powiecie chełmskim. I nic dziwnego, bo najpierw wydał koncesję na rozpoznanie złóż australijskiej spółce PD Co, która chce postawić tu nową kopalnię. O planach spółki jej prezes Janusz Jakimowicz mówił przed tygodniem na sesji Rady Miasta w Rejowcu Fabrycznym.