poniedziałek, 29 czerwca 2015 13:15

Dłubanie przy węglu

Większość lokalnych samorządów robi wszystko, by nie opóźniać i nie blokować planów australijskiej firmy PDCo, która chce budować kopalnię węgla. Ale mimo że dzięki kopalni powstaną nowe miejsca pracy, a gminy odczują wpływy nowych podatków do budżetu, to nie wszyscy sprzyjają inwestycji. W sporze o złoże K-6-7, które rozpoznawało PDCo gmina Cyców wspiera Bogdankę.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 13:15

Fisz z absolutorium

Czternastoma głosami za, przy pięciu przeciwnych i dwóch wstrzymujących się prezydent Chełma Agata Fisz dostała absolutorium za wykonany budżet 2014 roku. Liczby nie napawają jednak optymizmem. Zaplanowane na 292 mln zł dochody udało się zrealizować w 91 proc. A wystawione w ostatnich miesiącach minionego roku faktury na łączną kwotę 25 mln zł zapłacono już z pieniędzy z tegorocznego budżetu…

poniedziałek, 29 czerwca 2015 13:15

Ulżą inwestorom

Chełmscy radni nie mieli wątpliwości. Jednogłośnie zagłosowali za zwolnieniami z podatku od nieruchomości dla inwestorów, którzy wybudują zakłady pracy w chełmskiej podstrefie ekonomicznej.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 13:15

Wypadek... przy pracy

Innego przebiegu nabiera opisywana przez nas sprawa wypadku na ul. Siedleckiej w Chełmie, w którym ucierpieli dwaj 14-latkowie. Chociaż policja na początku twierdziła, że wina leżała po stronie młodych rowerzystów, to po interwencji rodziców skierowała wniosek o ukaranie kierowcy samochodu, który zajechał im drogę. Ale to nie koniec sprawy, bo teraz kłopoty mogą mieć policjanci, którzy brali udział w czynnościach. Sprawa trafiła do prokuratury, a wewnętrzne dochodzenie w sprawie interweniujących policjantów prowadzi także Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 13:14

Budżet obywatelski czeka

Jeszcze tylko dwa dni mają mieszkańcy Chełma na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Do piątku 26 września wpłynęło ich 101, o ponad połowę mniej niż rok temu. Chełmianie domagają się przede wszystkim budowy lub remontów chodników i dróg.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 19:10

Porwali za golonkę i parówki

Zazwyczaj ofiarami porywaczy padają majętni ludzie, za których ci później żądają okupu. Inaczej rzecz się miała w Rejowcu Fabrycznym. Tu powodem porwania była zemsta za „podprowadzenie” golonki, wieprzowych nóżek i parówek.