poniedziałek, 27 lipca 2015 11:41

Cerkiew w remoncie

Do końca września potrwają prace przy odbudowie cerkwi pw. św. Mikołaja. Na remont dachu, renowację tynków i docieplenie ścian miasto wydało 110 tys. zł. Obiekt, w którym znajdowało się kiedyś nie tylko seminarium duchowne, ale i tajna organizacja Karola Levittoux, przestanie straszyć.

poniedziałek, 27 lipca 2015 11:40

Zamknięta dojazdówka do turbiny

Lato w pełni, a wraz z nim rozpoczęły się kolejne remonty drogowe. Przy modernizacji ul. Wojsławickiej drogowcy wyłączyli z ruchu odcinek łączący ulice Partyzantów i Hrubieszowską. Zamknięta dojazdówka do ronda turbinowego może przynieść utrudnienia w centrum. Ulica ma być w pełni przejezdna z końcem września.

poniedziałek, 27 lipca 2015 15:39

Przybędzie ławek

Ustawione przed kilkoma tygodniami ławki wzdłuż al. I Armii Wojska Polskiego cieszą się wśród przechodniów dużą popularnością. Władze miasta mają w planach ustawienie kolejnych - przy najbardziej uczęszczanych w Chełmie ulicach już niebawem pojawi się kilkadziesiąt nowych miejsc do odpoczynku.

poniedziałek, 27 lipca 2015 11:39

Za wysokie progi… Na ambasadora nogi?

- Dyplomatyczną gafę zaliczyła gmina Chełm podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej pilota Antoniego Ostowicza w Rożdżałowie - twierdzi nasz rozmówca. Jednym z gości był ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, którego organizator przywitał w kolejności niezgodnej z protokołem dyplomatycznym. Ale innego zdania jest wójt. - Konsultowaliśmy wszystko i witaliśmy gości zgodnie z etykietą - zapewnia.

poniedziałek, 27 lipca 2015 11:38

Zapomniana Wiercieńskiego

Ulica Wiercieńskiego to kolejna, o której chełmscy samorządowcy zapomnieli. Niemodernizowana od wielu lat, bez kanalizacji, chodników, z brakami w oświetleniu. Mieszkańcy Chełma zastanawiają się, dlaczego, skoro w budżecie są środki na budowę nowych dróg i kilometrów ścieżek rowerowych, urzędnicy nie mogą wygospodarować pieniędzy na modernizację istniejących ulic.

poniedziałek, 27 lipca 2015 11:38

Bezpłatne badania anty-HCV

Od 1 sierpnia mieszkańcy Chełma będą mogli wykonać bezpłatne badania w kierunku Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C. Wszystko w ramach Programu Profilaktyki Zakażeń HCV dla Miasta Chełm na lata 2014-2016.