środa, 24 września 2014 14:10

Turbina wprawia w osłupienie

Wielu chełmskich kierowców ma problem z poruszaniem się na niedawno oddanym do użytku turbinowym rondzie u zbiegu al. I Armii Wojska Polskiego i ul. Wojsławickiej. Niektórzy jeżdżą na pamięć i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, inni mylą pasy ruchu.

środa, 24 września 2014 15:08

Ciężarna ranna w karambolu

Będąca w czwartym miesiącu ciąży mieszkanka Chełma została poważnie ranna w karambolu drogowym, do którego doszło pod Warszawą.

środa, 24 września 2014 14:06

Dramat rodziców pokaże telewizja

Po tym, jak opisaliśmy dramatyczną walkę Jolanty i Józefa Ćwirów o to, by ich blisko trzymiesięczny synek w końcu mógł wrócić ze szpitala do domu, sprawą zainteresował się telewizyjny „Magazyn Ekspresu Reporterów”. W minionym tygodniu w Gotówce w gm. Ruda-Huta trwały nagrania reportażu. Materiał niebawem zostanie wyemitowany na antenie ogólnopolskiej „Dwójki”.

środa, 24 września 2014 14:05

Przodownik z zarzutem molestowania

Zarzut doprowadzenia innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej, czyli potocznie mówiąc molestowania, usłyszał 58-letni Czesław M., jeden z liderów PSL w Leśniowicach. Ludowiec twierdzi, że to są pomówienia i mają charakter polityczny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi chełmska prokuratura rejonowa.

środa, 24 września 2014 14:04

Prezes odpuszcza sejmik

„Chełmska” lista Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa lubelskiego wciąż nie jest gotowa. Z kandydowania zrezygnował Piotr Deniszczuk prezes ludowców z powiatu chełmskiego, po tym, jak wojewódzkie władze partii zaproponowały mu dopiero trzecie miejsce na liście. Deniszczuk zabiegał o „jedynkę”, którą ostatecznie dostał Michał Cholewa z powiatu świdnickiego, od czerwca br. wicemarszałek województwa lubelskiego.

środa, 24 września 2014 14:04

Stawiają na Chełm

Agata Fisz dopina listy do rady miasta w swoim komitecie wyborczym. Zabraknie na nich obecnego radnego Arkadiusza Tofila, który ostatecznie nie zdecydował się na ponowne kandydowanie. Zaskoczenie w okręgu nr 1, czyli w Śródmieściu i na Rejowieckiej. Jedynką nie jest radna Ewa Suchań...