Jednym z najchętniej wybieranym kierunkiem studiów jest bezpieczeństwo wewnętrzne. Dzięki temu, że kierunek ten zachowuje bardzo dużą wszechstronność i szeroki zakres wyboru ciekawych specjalności znajduje się w czołówkach rankingów najchętniej wybieranych kierunków studiów.

czwartek, 26 marca 2015 08:51

Spotkanie informacyjne w Chełmie

Latajmy w świat z naszego lotniska!

środa, 25 marca 2015 11:26

Szabla Kilińskiego dla Jerzego Papierni

(21 marca) Mszą świętą w intencji chełmskich rzemieślników rozpoczęły się uroczystości związane z dorocznym świętem rzemiosła i rzemieślników. Dla jednego z nich był to szczególny dzień. Jerzy Papiernia odebrał Szablę im. Jana Kilińskiego. To najwyższe polskie odznaczenie, przyznawane przez cechy rzemieślnicze. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Jerzy Miszczak, prezes Lubelskiej Izby
Rzemieślniczej, rzemieślnicy oraz rodzina nagrodzonego.

środa, 25 marca 2015 11:26

(Nie)chcą cienia

Prowadzona przez Chełmską Spółdzielnię Mieszkaniową na osiedlu XXX-lecia przycinka drzew podzieliła mieszkańców.

środa, 25 marca 2015 11:26

Świąteczna zbiórka PCK

Artykuły spożywcze, słodycze, zabawki, środki czystości, drobne artykuły gospodarstwa domowego można w najbliższym czasie przekazać potrzebującym. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi PCK organizuje świąteczną zbiórkę. Obdarowane zostaną przede wszystkim ubogie rodziny wielodzietne.
Apel o pomoc w zorganizowaniu paczek skierowany jest do osób indywidualnych, kierownictw firm, zakładów pracy, hurtowni i sklepów spożywczych. Artykuły można dostarczać do Biura Oddziału Rejonowego PCK przy ul. Wolności 3a w Chełmie w godz. 9.00 - 15.00. Można także dokonywać wpłaty na ich zakup do kasy OR PCK przy ul. Wolności lub na konto w Banku MILENIUM nr 08 1160 2202 0000 0002 4987 6928 (odbiorca: Lubelski Oddział Okręgowy PCK w Lublinie).

Przez osiem lat był radnym miasta Krasnystaw. W 2002 r. dopiero w drugiej turze wyborów na burmistrza przegrał z urzędującym Andrzejem Jakubcem. W zamachu w Muzeum Bardo w stolicy Tunezji, Tunisie, zginął pochodzący z Krasnegostawu ppłk Artur Nowosad, wieloletni pracownik służby więziennej, ale w przeszłości również dziennikarz, z którym niektórzy z naszej redakcji mieli przyjemność współpracować. Miał 54 lata. - Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. To był mój bardzo dobry kolega. Jestem w szoku - mówi Marek Nowosadzki, przewodniczący rady powiatu krasnostawskiego.