środa, 22 października 2014 13:48

Oddali Pawełka rodzicom

Wielka radość w domu Jolanty i Józefa Ćwirów z Gotówki w gminie Ruda-Huta. W poniedziałek (13 października) sąd rodzinny zdecydował, że ich już ponad trzymiesięczny synek będzie mógł wrócić z nimi do domu. Do tej pory chłopczyk przebywał w szpitalu, bo sąd uznał rodziców za niezdolnych do sprawowania opieki nad dzieckiem. W końcu zmienił zdanie.

środa, 22 października 2014 13:47

14-latek ugasił pożar

Ktoś wybił szybę w oknie piwnicy jednego z domów przy ul. Przemysłowej w Chełmie i wrzucił do środka koktajl Mołotowa. Wybuchł pożar. Ogień zauważył 14-letni chłopak. Wspólnie z ojcem ugasił płomienie jeszcze przed przyjazdem strażaków.

środa, 22 października 2014 13:46

Posłanka drąży w sprawie węgla

Jakie działania i kiedy podejmie polski rząd, żeby wspomóc m.in. australijskie PD Co w budowie kopalni węgla w naszym regionie? - pytała kilka dni temu w sejmie chełmska parlamentarzystka Beata Mazurek (PiS). A lokalne samorządy i stowarzyszenia oficjalnie popierają działania poszukiwawcze firmy i swoje stanowiska ślą do premier i ministrów.

środa, 22 października 2014 13:45

Poselskie ostrzeżenie

Chełmski poseł Zbigniew Matuszczak znów zabiegał o budowę północnej obwodnicy miasta. Z sejmowej mównicy sugerował, że w przypadku braku reakcji rządu samorząd Chełma nie będzie miał wyjścia i zamknie dla tirów przebiegającą przez Chełm drogę krajową nr 12.

środa, 22 października 2014 13:45

Bogaci nie chcą się dzielić

Województwo lubelskie straci ponad 50 mln zł tzw. „Janosikowego”. Niewykluczone, że straty będą większe, bo najbogatsze regiony chcą płacić jak najmniej. - To oznacza, że dostaniemy mniej pieniędzy na utrzymanie dróg czy szpitali - przekonuje Artur Soboń, radny wojewódzki.

środa, 22 października 2014 13:45

Obywatelskie inwestycje

Są oficjalne wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim Chełma. Miasto w przyszłym roku wykona 11 inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców. Największa to budowa sieci kanalizacyjnej w rejonie ulic Budowlanej i Ceramicznej. Jej wartość sięga blisko 500 tys. zł.