poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:02

Uwięzieni na Wspólnej

- Tu nawet spokojnie umrzeć nie można, bo na pobliski cmentarz nic nie dowiezie przez tę bagnistą drogę - mówi rozżalona pani Ela, mieszkanka ulicy Wspólnej we Włodawie. Kilka dni temu na biurko włodarza miasta trafiła kolejna petycja podpisana w tej sprawie. Burmistrz Wiesław Muszyński od ręki wydał polecenie, by w miarę możliwości MPGK uczynił tę drogę przynajmniej przejezdną, bo teraz jest jedno bagno. - O trwałym remoncie trzeba pomyśleć, szukając na nią pieniędzy - mówi burmistrz.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:01

Przed zwolnieniem na zwolnienie

W środę, 14 stycznia burmistrz Włodawy próbował wręczyć porozumienie zmieniające warunki pracy i płacy wieloletniemu dyrektorowi MOSiR-u
Januszowi Urbańskiemu. Oznaczało to de facto jego zwolnienie ze stanowiska. Ale dyrektor zachorował i jest na zwolnieniu lekarskim.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:01

Nie zauważył wstawionego pieszego

24-latek z gminy Stary Brus, kompletnie pijany i do tego bez obowiązkowych elementów odblaskowych, wybrał się na wieczorną przechadzkę niezwykle ruchliwą drogą. Spacer nieodpowiedzialnego mężczyzny zakończył się w szpitalu, bo w Kołaczach piechura potrącił samochód. Jego kierowca był trzeźwy i tłumaczył, że nie zauważył na ciemno ubranego przechodnia.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:01

Okazja czyni złodzieja?

Wystarczyła chwila nieuwagi, by z pozostawionej w sklepie torebki złodziejka wyciągnęła portfel. Miała jednak pecha, bo całe zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu z monitoringu. Teraz, zamiast cieszyć się łupem, amatorka cudzej własności została ukarana. Dostała „zawiasy” i 1200 zł grzywny.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 10:59

O współpracy pozarządowej

(15 stycznia) Na zaproszenie burmistrza Włodawy w spotkaniu w ratuszu z organizacjami pozarządowymi uczestniczyło 35 przedstawicieli stowarzyszeń i innych podmiotów realizujących zadania z zakresu pożytku publicznego.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 10:58

Ratusz już bez sekretarza

15 stycznia wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny włodawskiego ratusza. Jest on w znacznej mierze powieleniem dotychczasowego, ale są też istotne zmiany. M.in.: powołano nowy wydział, odwołano panią sekretarz ze stanowiska oraz powołano nowego kierownika. Generalnie jednak większość pozostała bez zmian. - Chcę odchodzić od rozbudowywania samodzielnych stanowisk. Moim zdaniem wydziały, tam gdzie to możliwe, spełniają lepszą rolę, bo wymuszają wspólne, racjonalniejsze działania i w efekcie są skuteczniejsze - mówi burmistrz Wiesław Muszyński.