Zakupy to nieodzowny element codziennego życia. Nie ulega wątpliwości, że mogą one stanowić także wielką przyjemność, szczególnie kiedy niosą ze sobą dodatkowy i czasem nieoczekiwany bonus, na przykład w postaci zwrotu części wydanych pieniędzy.

Grupowe ubezpieczenia na życie są oferowane w zakładach pracy dla pracowników jako jeden z elementów motywacji i zwiększania ich lojalności wobec pracodawcy. Mają one m.in. zapewnić bezpieczeństwo finansowe rodzinie pracownika, jeśli dojdzie do jego śmierci.

poniedziałek, 27 października 2014 13:55

Nagroda zamiast kary?

Według nowych przepisów samorządy, które nie prowadzą żadnych szkół, dostaną w przyszłym roku więcej pieniędzy z tzw. subwencji oświatowych. ZNP grzmi, że takie działanie nie dość, że bezprawne to jeszcze będzie zachęcać kolejne gminy do pozbywania się szkół. - Myślę, że MEN wie, co robi - mówi Grażyna Kowalik, wójt Hanny, która jako pierwsza w Polsce „sprywatyzowała” gminną oświatę.

poniedziałek, 27 października 2014 13:51

Dobry gospodarz to dobry wójt

Przeniesienie doświadczeń i sukcesów osiągniętych podczas pracy w Gospodarstwie Doświadczalnym na niwę zarządzania gminą jest receptą na sukces Tadusza Pawluka z Uhruska. W nadchodzących wyborach samorządowych będzie on się ubiegał o stanowisko wójta Woli Uhruskiej z ramienia PSL. A sukcesów w pracy zawodowej odmówić mu trudno. Na skalę międzynarodową znane jest przecież utworzenie nowej rasy – Owcy Uhruskiej.

poniedziałek, 27 października 2014 13:50

Dali oddech szpitalowi

(21 października) Radni powiatowi zgodzili się na kolejne poręczenie zamiany kredytu krótkoterminowego na długoterminowy dla włodawskiego szpitala. Przy okazji radni ponad godzinę dyskutowali o kondycji placówki oraz jej kłopotach, a nawet widmie likwidacji.

poniedziałek, 27 października 2014 13:50

Mieszkanki powiatu u prezydenta

Na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego do Pałacu Prezydenckiego pojechały dwie przedstawicielki powiatu włodawskiego - Joanna Szczepańska z Włodawy oraz Elżbieta Różycka z Urszulina. Wzięły udział w spotkaniu działaczek organizacji pozarządowych, startujących w wyborach samorządowych.