środa, 03 lutego 2016 09:22

Dymi jak... ośrodek zdrowia

Kłęby gęstego, czarnego dymu unoszącego się z komina budynku, w którym znajduje się m.in. ośrodek zdrowia w Urszulinie, to codzienny widok dla tej miejscowości. Na szczęście już wkrótce ma się to zmienić, bo na ten rok zaplanowano termomodernizację całego obiektu.

środa, 03 lutego 2016 09:21

Za młody, by rządzić w SLD

Dr Rafał Stachura z Kulczyna (gm. Hańsk) był kandydatem województwa lubelskiego na stanowisko wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W tajnym głosowaniu zdobył za mało głosów i nie dostał się do ścisłych władz partii. Mimo to i tak wyrasta na jedną z najważniejszych postaci lewicy w naszym regionie. Jego siłą jest młodość, przebojowość i wiarygodność, czyli wszystko to, czego brakowało dotychczasowym filarom Sojuszu.

środa, 03 lutego 2016 09:21

Niedoszła samobójczyni

Dzięki błyskawicznej akcji policji, wspomaganej przez 18-letnią dziewczynę, uratowano młodą kobietę, która targnęła się na życie. Desperatka wprawdzie zdążyła podciąć sobie żyły, ale w porę znaleźli ją policjanci, których na niedoszłą samobójczynię nakierowała właśnie 18-latka.

środa, 03 lutego 2016 09:20

Zawiść polityczna?

Żona radnego Krzysztofa Kołtuna od grudnia pracuje w GOPS w Hannie. To oczywiście nie wszystkim jest w smak. Niektórzy nawet twierdzą, że to zatrudnienie polityczne, bo radny sprzyja wójt Kowalik. Okazuje się jednak, że takie pogłoski nie mają pokrycia w rzeczywistości, a pani Kołtun jest chwalona i przez pracodawcę, i przez swoich podopiecznych.

środa, 03 lutego 2016 09:20

Miliony na ratowanie unikatu

Gmina Hanna przygotowuje się do największej inwestycji w swojej historii. Wspólnie z parafią pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie chce wyremontować zabytkowy kościół wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Potrzeba na to, bagatela, 10 milionów złotych.

środa, 03 lutego 2016 12:05

Uniwersytet (nie)Przyrodniczy

W starym parku podworskim w Uhrusku, wchodzącym w skład Gospodarstwa Doświadczalnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, trwa wycinka drzew i krzewów. Pod siekierę idą kilkudziesięcioletnie bzy, jabłonie, akacje. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. - Jak można pozbywać się drzew, które są starsze od wielu z nas?