poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:14

Trzynaście kilometrów koszmaru

Trzynastokilometrowy odcinek betonowej drogi wojewódzkiej nr 812 z Włodawy w stronę Wisznic to jeden wielki koszmar dla każdego kierowcy i wstyd dla województwa. Marszałkowie i ich urzędnicy tłumaczą - jak zwykle - że na remont nie ma pieniędzy. Pewnie, gdyby choć raz się tędy przejechali, to pieniądze by się znalazły.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:13

Przegląd teatrów już w niedzielę

W niedzielę (19 kwietnia) na sali widowiskowej GOK-u w Hańsku odbędzie się XVI Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HAŃSK’ 2015. Organizatorami imprezy są: wójt gminy Hańsk, starostwo powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:11

Burmistrz szuka sekretarza

Do 20 kwietnia zainteresowani mogą składać dokumenty na stanowisko sekretarza miasta Włodawy. Od stycznia br. jest bowiem wakat na tym stanowisku. Wcale jednak nie jest powiedziane, że burmistrz znajdzie odpowiednią osobę, bo np. w gminie Wyryki tamtejszy wójt bezskutecznie szuka sekretarza od sześciu lat.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:11

Pokieruje prokuraturą przez kolejne cztery lata

Pod koniec lutego w siedzibie Prokuratury Generalnej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do pełnienia funkcji prokuratora rejonowego w okręgach apelacji lubelskiej i łódzkiej. Włodawskiej Prokuraturze Rejonowej przez kolejne cztery lata szefował będzie Bogusław Lechocki.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:11

Żadnego oddziału w szpitalu nie zamkną

Wbrew opinii zamieszczonej w jednej z lokalnych gazet, włodawski szpital nie planuje zamknięcia jakiegokolwiek oddziału - dementują te plotki wspólnie: Andrzej Romańczuk - starosta włodawski i Andrzej Lis - dyrektor SPZOZ. Jest nawet dobra wiadomość: prawdopodobnie uda się pozyskać aneks do tegorocznego kontraktu i szpital wzbogacić o jakąś dodatkową kwotę na niektóre oddziały. To kropla w morzu potrzeb, ale zawsze coś.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:11

Pijany rabuś złapany na gorącym uczynku

Alkohol nie jest najlepszym doradcą. Przekonał się o tym 29-latek, który z dwoma promilami we krwi w lany poniedziałek włamał się do baru. Podczas plądrowania lokalu włączył się alarm, który obudził właściciela, a ten ujął pijanego złodzieja i oddał go w ręce policji.