środa, 07 października 2015 08:32

Nerwowa sesja interpelacji

(30 września) Ponownie wiele pytań i interpelacji zadali radni podczas sesji Rady Miejskiej. Podczas dyskusji doszło nawet do otwartej kłótni pomiędzy radnym Erazmem Meniowem a burmistrzem Wiesławem Muszyńskim. Przewodniczący rady przerwał obrady, bojąc się zapewne, że może dojść do rękoczynów.

środa, 07 października 2015 08:31

Jesienna zbiórka żywności

(2-3 października) Szkolne Koło Caritas nr 68 przy Gimnazjum Publicznym w Dubecznie już po raz piąty przyłączyło się do Jesiennej Zbiórki Żywności Caritas Diecezji Siedleckiej.

środa, 07 października 2015 08:29

Szkolenie nad Bałtykiem

Dzięki staraniom prezes Marii Wołoszyn, członkowie koła Polskiego Związku Niewidomych we Włodawie oraz ich przewodnicy spędzili 9 dni w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Sobieszewie nad Bałtykiem. Mieli zajęcia z orientacji przestrzennej i czynności dnia codziennego oraz korzystali z wycieczek do Gdańska, Oliwy, Sopotu i Krynicy Morskiej.

 

środa, 07 października 2015 08:29

Dotarli do Szkołolandii

29 września miała miejsce uroczystość niezwykle ważna dla uczniów klas pierwszych i ich wychowawczyń - Iwony Lewandowskiej i Danuty Chwedoruk. Tego dnia w obecności rodziców, nauczycieli, starszych kolegów i koleżanek pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Urszulinie złożyły ślubowanie. Najpierw najmłodsi uczniowie dotarli do niezwykłej krainy „Szkołolandii”. Jej władca - król Ołówkom wraz ze swoją małżonką przygotowali dla mtaluchów zadania. Dzieci wspaniale się z nimi uporały. Mimo tremy doskonale się zaprezentowały, śpiewając i recytując. Potem dyrektor Zespołu Szkół w Urszulinie Sylwester Adamski dokonał symbolicznego aktu pasowania. Tym samym najmłodsi zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły. Dyrektor Tomasz Chibowski wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. Po ślubowaniu przyszedł czas na wręczenie upominków przez kolegów z klasy II i rodziców.

 

Więcej w bieżącym wydaniu NT

Więcej w bieżącym wydaniu NT
środa, 07 października 2015 07:43

Do podium trochę zabrakło

- Mimo że był to mój drugi sezon startów w Supermoto, muszę określić go jako bardzo ciężki i nerwowy. Plany były ambitne - zajęcie miejsca na podium w generalce Pucharu Polski oraz starty poza granicami naszego kraju. Niestety, ta sztuka mi się nie udała - podsumowuje swoje starty w pucharze Supermoto Tomasz „Rychu” Rysio z Okuninki.

środa, 07 października 2015 07:43

Nierozstrzygnięty konkurs na dyrektora muzeum

(2 października) Tylko dwóch z czterech kandydatów na dyrektora Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego zgłosiło się na rozmowę. Żaden z nich nie uzyskał jednak akceptacji większości 10-osobowej komisji.