poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:58

Święto bochenka

Tłumy mieszkańców gminy i gości przybyły 15 sierpnia do Gorzkowa na doroczne Święto Chleba. Obchody rozpoczęto barwnym korowodem dożynkowym, który przeszedł spod siedziby Centrum Społeczno - Kulturalnego na boisko sportowe, gdzie odprawiona została dziękczynna msza święta. Po zakończeniu nabożeństwa odbył się obrzęd wieńcowo-chlebowy z udziałem zespołów z Centrum Społeczno-Kulturalnego, starostów dożynkowych - Anny Chachaj z Wielkopola i Zbigniewa Makucha z Borowa Kolonii, wójta Marka Kasprzaka i skarbnika gminy. Po części oficjalnej sceną zawładnęli artyści. Wystąpiły m.in. Orkiestra Dęta z Izbicy, dzieci i młodzież z Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie, Sławomir Stasieczek, Zespół „Arabeska” z Mircza i Zespół „Jambo Africa”. Święto Chleba zakończyła dyskoteka z zespołami „Revelka”, „Meffis” i „No Name”

 

Galeria

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:58

Ciasno na dożynkach

Mieszkańcy gminy Łopiennik Górny uważają, że nowy amfiteatr, w którym w tym roku odbyły się dożynki, nie zdał egzaminu. Jak mówią, między sceną a pierwszym rzędem widowni jest tak ciasto, że nie było miejsca na zabawę. Władze gminy zapowiadają, że rozwiążą problem.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:30

Dożynki w Bzitem i Wincentowie

W niedzielę, 17 sierpnia, w Bzitem odbyły się dożynki wiejskie. Uroczystości rozpoczęła msza święta. Po niej korowód dożynkowy przeszedł na plac dożynkowy. Tu zebrani mogli obejrzeć obrzęd dziękczynny za pomyślne zakończenie żniw w wykonaniu dzieci z Bzitego. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in.: wójt gminy Krasnystaw, Janusz Korczyński, dyrektor Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Sławomir Kozioł, radna gminy Jolanta Kasprzak oraz sołtysi wsi Bzite i Józefów. Starostami dożynek byli Monika Falenta i Tomasz Pypa. Po części obrzędowej rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie prezentowali się „Cukrowniacy”, kapela folkowa „Styrta” oraz „Łopieńczacy” z Łopiennika. Dożynki przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich z Bzitego, Wiejski Dom Kultury w Bzitem oraz Centrum Kultury gminy Krasnystaw. Swój wkład w organizację imprezy mieli również strażacy z OSP w Bzitem.
Dwa dni wcześniej (15.08), dożynki obchodziły także sołectwa Wincentów i Krupiec. Po mszy i dożynkowych obrzędach publiczność bawiła się przy występach lokalnych artystów. Wystąpiły: grupa dziecięca z Przedszkola w Siennicy Nadolnej, kapela „Cukrowniacy” i kabaret KGW z Bzitego. Organizatorzy imprezy: panie z KGW, Rady Sołeckie, OSP i GCK w Krasnymstawie.

 

GALERIA

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 18:16

Co to były za Chmielaki!

Pomysł, by zrezygnować z biletowanych imprez, wypalił! Podczas tegorocznych Chmielaków Krasnystaw odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Dobrą zabawę zepsuł trochę padający w niedzielę deszcz.

środa, 13 sierpnia 2014 09:17

Centrum w przebudowie

Mieszkańcy Krasnegostawu po raz kolejny muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruszyła wielka inwestycja powiatu - „Przebudowa ulic Mickiewicza, PCK, Oleszczyńskiego i Sikorskiego aż do drogi krajowej nr 17”.

środa, 13 sierpnia 2014 09:17

Pałac w Tarnogórze uratowany

Niszczejący od prawie dwóch lat pałac po zlikwidowanym Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Tarnogórze będzie miał nowego właściciela. Od powiatu kupiła go prywatna firma z województwa świętokrzyskiego, która chce tu otworzyć szkołę kształcącą m.in. optyków.