poniedziałek, 18 maja 2015 10:11

Świetne wyniki Dudy i Kukiza

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowanym liderem wyborów prezydenckich w powiecie krasnostawskim. Zdobył 43 procent głosów, podczas gdy Bronisław Komorowski ok. 23. W wielu krasnostawskich gminach urzędującego prezydenta pokonał także muzyk Paweł Kukiz.

poniedziałek, 18 maja 2015 10:10

Będzie chodnik w Chorupniku

Po wieloletnich błaganiach mieszkańcy Chorupnika będą mieli chodnik. - Trwa sporządzanie dokumentacji technicznej tej inwestycji - mówi Kazimierz Policha, sekretarz gminy Gorzków.

poniedziałek, 18 maja 2015 10:07

Strażacy w Pytaniu na śniadanie

W ostatnich latach krasnostawska straż pożarna, dzięki unijnym dotacjom, wzbogaciła się o kilka wozów strażackich, łodzie i strażackie uniformy. Dostrzegła to Telewizja Polska, która właśnie w Krasnymstawie kręciła ostatnio jeden z odcinków „Pytania na śniadanie”.

poniedziałek, 18 maja 2015 10:03

Goście z Ukrainy

Starosta krasnostawski Janusz Szpak gościł delegację z zaprzyjaźnionego rejonu radziwiłłowskiego na Ukrainie. Rozmawiano m.in. o ciężkiej sytuacji w Donbasie.

Dotychczas jakoś się dogadywali, ale od kilkunastu tygodni toczą niemal regularną wojnę. Poszło o drogę, której według Jana i Edyty w ogóle nie ma na mapach, a z której korzystają sąsiedzi. -Urządzają sobie wyścigi na quadach pod naszymi oknami, specjalnie w niedzielę, gdy chcemy odpocząć - mówią. – Jeździmy tamtędy, bo innej drogi nie ma. Całe życie tędy jeździliśmy - broni się oskarżany pan Tomek. I tydzień temu jego quady poszły z dymem. Razem ze stodołą, narzędziami, przyczepami...

poniedziałek, 18 maja 2015 10:01

Radny oddał mandat

Artur Gieleta nie jest już radnym gminy Gorzków. - Zrezygnował z mandatu z powodów zdrowotnych - informuje Dariusz Stasieczek, przewodniczący rady gminy Gorzków.