środa, 02 września 2015 08:27

Pani premier, pomóż!

Rolnicy w tym roku mają powody do niezadowolenia. Pola uprawne zamieniają się w popiół i skałę. Stan suszy dotyczy upraw m.in. ziemniaków, warzyw, chmielu czy buraków. Radni powiatu krasnostawskiego oraz posłanka Beata Mazurek apelują do premier o pomoc.

środa, 02 września 2015 08:26

Powiat skrywa oświadczenia

Od początku obecnej kadencji na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie nie pojawiły się oświadczenia majątkowe radnych i członków zarządu powiatu. - Czyżby władze starostwa miały coś do ukrycia? - zastanawia się jeden z naszych czytelników.

środa, 02 września 2015 08:26

Hałas do sejmu

Teresa Hałas, radna powiatu krasnostawskiego, nie będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do senatu. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rezygnuje z udziału w wyborach parlamentarnych. Jej nazwisko znalazło się na liście wyborczej PiS do sejmu.

środa, 02 września 2015 08:26

Radzili w powiecie

Kilka interpelacji, pięć uchwał, sprawozdania z ochrony środowiska i straży pożarnej - tak wyglądała czwartkowa sesja rady powiatu krasnostawskiego. Obrady przebiegały w dość spokojnej atmosferze.

środa, 02 września 2015 08:23

Szansa na nowe życie

Osoby długotrwale bezrobotne, leczące się z uzależnień czy byli więźniowie będą mogli znaleźć pomoc w nowo powstałym Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Nabór trwa.

środa, 02 września 2015 08:22

Wójt z posady nie zrezygnuje

Janusz Korczyński, wójt gminy Krasnystaw, ucina plotki, jakoby miał zrezygnować ze stanowiska w trakcie kadencji. - Co prawda mam już 68 lat, ale czuję się dobrze i - co najważniejsze - w gminie jest co robić. W ogóle nie rozważałem swojego odejścia z urzędu - mówi.