poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:55

Więcej kasy dla rzecznik konsumentów

Krasnostawskie starostwo nie ma pieniędzy, by zwiększyć głodowe pensje pracowników administracyjnych szkół, ale o kilkaset złotych podnosi pensję rzecznik konsumentów. - To nie podwyżka, po prostu pani rzecznik więcej pracuje, więc musi więcej zarabiać - tłumaczy Wojciech Hryniewicz, sekretarz powiatu.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:52

Przez wertepy do domów

Mieszkańcy Wincentowa narzekają na stan jednej z dróg gminnych biegnących przez miejscowość. - Od lat tłuczemy się po wertepach - mówią. - Na pewno przydałaby się tu nowa nawierzchnia, ale na razie nie mamy na to pieniędzy - tłumaczy Janusz Korczyński, wójt gminy Krasnystaw.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:51

Co z parkingiem na Serbinowie?

Parterowe sklepiki przy ul. Tokarzewskiego wyburzono kilka miesięcy temu, a obiecanego przez Krasnostawską Spółdzielnię Mieszkaniową parkingu, jak nie było, tak nie ma. By przyspieszyć inwestycję, być może dołoży się do niej miasto Krasnystaw.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:38

Uczą w nocy czy co?

Nasz Czytelnik z Krasnegostawu w poniedziałek przed godz. 5.00 zrobił zdjęcia budynku ZS nr 4. Widać na nich, że na parterze i drugim piętrze palą się światła. Na dworze jest jeszcze ciemno. - Przecież o tej porze w szkole nikogo nie ma, na pewno nie dzieci, no chyba, że tam uczą na nocną zmianę - ironizuje mężczyzna. - Tyle się mówi o oszczędzaniu, na nic nie ma pieniędzy, więc po co te światła się palą? - dziwi się.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:38

Siennica Różana kopalnią talentów

W Centrum Kultury w Siennicy Różanej zorganizowano wystawę dzieł grupy GRA, czyli Grupy Rękodzieła Artystycznego, która powstała niedawno, a już skupia 36 osób. Podczas imprezy rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszą pisankę.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:37

Nowe mundury dla strażaków

Strażacy z terenu gminy Łopiennik Górny otrzymali nowe umundurowanie ufundowane przez Orlen Upstream, który w Dobryniowie poszukuje gazu łupkowego.