środa, 27 sierpnia 2014 13:19

Chciał pomóc znajomemu rolnikowi z sąsiedniej wsi. Gdy usłyszał, że na polu zepsuł się jego kombajn, nie wahał się długo. Wsiadł na swoją „sześćdziesiątkę” i pojechał go odholować do domu. Po drodze zdarzył się wypadek. Kombajn staranował ciągnik i przygniótł traktorzystę. 57-letni Marek R. z miejscowości Wojniaki w gm. Chełm nie miał żadnych szans na przeżycie. To już trzeci w przeciągu trzech tygodni tragiczny wypadek w rolnictwie.

Grasuje podpalacz!

Zginął w Warszawie

czwartek, 28 sierpnia 2014 12:38

Prawnik Krzysztof Klimkowski został zgłoszony przez miasto do objęcia funkcji kuratora w Lubelskim Centrum Żeglarstwa. Fundacja od miesięcy nie płaci za dzierżawę. Umowa z MOSiR może zostać rozwiązana.

Porozumienie mimo sporów

Ratusz wydrukował przetarg?

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 18:55

(24 sierpnia) W centrum Włodawy świętowano powiatowe dożynki. Rolnicy powody do świętowania mieli, bo tegoroczne plony nie należą do najgorszych, choć ceny - m.in. ze względu na rosyjskie embargo - są bardzo niskie. Niektórzy zwracali uwagę, że pomimo deszczu, tak wesołego i udanego święta plonów dawno nie było. Nikogo nie dziwił widok dożynkowych wieńców w centrum miasta, bo przecież już od dawna dożynki przyciągają nie tylko rolników. Przy włodawskim czworoboku bawili się zatem przede wszystkim „miastowi”.

Tartak zlikwidowany

Dwa tysiące miesięcznie do końca sezonu

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 18:16

Pomysł, by zrezygnować z biletowanych imprez, wypalił! Podczas tegorocznych Chmielaków Krasnystaw odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Dobrą zabawę zepsuł trochę padający w niedzielę deszcz.

Dożynkowe podsumowania

TBS do sądu

czwartek, 28 sierpnia 2014 11:09

Mieszkańcy bloku przy ul. Skarżyńskiego 1 A wiosną rozpoczęli walkę o swój spokój. Chcieli, żeby wybudowano więcej miejsc parkingowych, wyremontowano i poszerzono ulicę. Co otrzymali? Mgliste obietnice, że coś w przyszłym roku się zmieni, o ile oczywiście „za” będą radni i nie będzie „przeszkód technicznych”. Do tego stracili pieniądze, które w tym roku były zagwarantowane na remont nawierzchni ich ulicy. Nie ukrywają swojego rozgoryczenia.

50 tys. zł dotacji z PROW 2007-2013 – realizuj projekt bez udziału środków własnych

Uparty właściciel lanosa