środa, 21 stycznia 2015 16:04

11 stycznia w Chełmie, podobnie jak w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Podobnie jak przed rokiem w Chełmie udało się zebrać około 60 tys. zł.

Znów chcą zlikwidować prokuraturę

Napadł na staruszka

czwartek, 22 stycznia 2015 16:01

11 biurowców i 4 bloki mieszkalne powstaną u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej w miejscu po zajezdni na Helenowie. Lublin wzbogaci się o 80 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Na terenie kompleksu pracę znaleźć może 8-10 tysięcy osób.

Warszawa uziemiona

Targowisko z Ruskiej szybko nie zniknie?

poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:02

- Tu nawet spokojnie umrzeć nie można, bo na pobliski cmentarz nic nie dowiezie przez tę bagnistą drogę - mówi rozżalona pani Ela, mieszkanka ulicy Wspólnej we Włodawie. Kilka dni temu na biurko włodarza miasta trafiła kolejna petycja podpisana w tej sprawie. Burmistrz Wiesław Muszyński od ręki wydał polecenie, by w miarę możliwości MPGK uczynił tę drogę przynajmniej przejezdną, bo teraz jest jedno bagno. - O trwałym remoncie trzeba pomyśleć, szukając na nią pieniędzy - mówi burmistrz.

Przed zwolnieniem na zwolnienie

Nie zauważył wstawionego pieszego

poniedziałek, 19 stycznia 2015 14:01

Dominik Kleszko z Krasnegostawu znalazł się na liście osób wytypowanych przez prezydenta Lublina do stypendium za działalność kulturalną. Za otrzymane pieniądze zamierza wydać drugą płytę z Nową Lubelską Muzyką.

Pierwszy atak na wójta Lewczuka

Kolejna śmierć na siedemnastce

piątek, 23 stycznia 2015 08:26

Mimo sprzeciwu opozycji od minionego poniedziałku powiat ma nowego skarbnika – Jana Chabrosa. Przy okazji nie obyło się bez ostrej dyskusji i określenia kandydata zaproponowanego przez koalicję mianem „wróżbity” i „proroka”. Opozycja przekonywała też, że to osoba powiązana politycznie i niewywiązująca się należycie ze swoich zadań. Tymczasem zarząd powiatu mówi o „Himalajach hipokryzji” swoich przeciwników z PiS i pokazuje świetną opinię, jaką były starosta, a obecny radny Mirosław Król (PiS) wystawił Chabrosowi, gdy ten w 2010 roku rezygnował ze stanowiska skarbnika powiatu.

Chodniki „wyparowały” z budżetu

Kolumbarium znowu później