poniedziałek, 27 lipca 2015 15:39

Ustawione przed kilkoma tygodniami ławki wzdłuż al. I Armii Wojska Polskiego cieszą się wśród przechodniów dużą popularnością. Władze miasta mają w planach ustawienie kolejnych - przy najbardziej uczęszczanych w Chełmie ulicach już niebawem pojawi się kilkadziesiąt nowych miejsc do odpoczynku.

Cerkiew w remoncie

Zamknięta dojazdówka do turbiny

czwartek, 30 lipca 2015 09:15

Unikat, ewenement, prawdziwa perła – tak o niezwykłym odkryciu polichromii w kamienicy „Pod lwami” przy ul. Złotej 1 w Lublinie mówią znawcy sztuki. Datowane na początek XVIII wieku malowidła są zachowane w znakomitym stanie, a także występują na całych ścianach w niemal wszystkich pomieszczeniach. – Te dzieło powinno zostać udostępnione dla zwiedzania, a nie zamknięte w czterech ścianach – mówią konserwatorzy.

Żabko, nie podskakuj!

Coś tu cuchnie...

poniedziałek, 27 lipca 2015 12:04

Podczas jednej z ostatnich gwałtownych, lipcowych burz ucierpiała wiata przystankowa w Krasówce, przy dawnej szkole. Na budowlę, pod siłą żywiołu, przewrócił się stojący opodal dąb. Nikt na szczęście w tym czasie pod wiatą nie przebywał. Uszkodzone, zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców zadaszenie, należało rozebrać.

Mammobus pod ratuszem

Dyrektor Urbański zwolniony

środa, 22 lipca 2015 09:33

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Rzecznej w Krasnymstawie. Niedawno samorządy miasta i powiatu podjęły czynności zmierzające do rozwiązania problemu zalewania ich posesji, a teraz ogłoszony został przetarg na przebudowę drogi.

Wójt z kolejnym asystentem

Radny Wilkołazki woJOWnikiem

czwartek, 30 lipca 2015 09:35

Pomysłów na wydanie miliona złotych z miejskiego budżetu nie brakowało. Wśród zgłoszonych inicjatyw jest sporo dotyczących choćby budowy dróg czy parkingów. Wiele z pomysłów wykracza jednak poza kwestie infrastrukturalne, a niektóre są wręcz zaskakujące.

Dobry nocny, ale...

O krok od tragedii