poniedziałek, 29 czerwca 2015 19:10

Zazwyczaj ofiarami porywaczy padają majętni ludzie, za których ci później żądają okupu. Inaczej rzecz się miała w Rejowcu Fabrycznym. Tu powodem porwania była zemsta za „podprowadzenie” golonki, wieprzowych nóżek i parówek.

Dłubanie przy węglu

Kulturalne lato w mieście

środa, 01 lipca 2015 10:53

Tańce, śpiewy, występy, zabawa i najważniejsze – konkurs na najsmaczniejsze flaki 2015 roku. To wszystko czekało w minioną niedzielę na uczestników VIII edycji Festiwalu flaków w Piaskach.

Jest jak było…

Rowerami na Jasną Górę

poniedziałek, 29 czerwca 2015 19:37

Mamy początek wakacji. W związku z tym na drogach pojawi się więcej patroli, których głównym zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa w ruchu. Włodawscy policjanci zapowiadają, że szczególną uwagę zwracać będą na trzeźwość kierowców oraz przestrzeganie prędkości. - Na każdy przejaw brawury na drodze będziemy reagować bardzo stanowczo - mówi post. Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

18 uchwał i statut

Bolączki wypunktowane

poniedziałek, 29 czerwca 2015 10:03

Krasnystaw w powiecie chełmskim lub zamojskim? Do tego powinno dojść, przynajmniej tak uważa radny miasta Krasnystaw Zbigniew Banaszkiewicz. Twierdzi on, że współpraca między miastem a powiatem krasnostawskim jest iluzoryczna i uważa, że Krasnystaw powinien przejść do innego powiatu! O możliwości prawne takiej operacji pytał na ostatniej sesji rady miasta.

Cudem uniknął czołówki

Mieszkańcy nie chcą być Wyklęci

środa, 01 lipca 2015 12:00

W starostwie powiatowym zakończyła się kontrola wysokości pobranej subwencji oświatowej. Już wiadomo, że starostwo będzie musiało oddać 2,6 mln zł do ministerstwa. Władze powiatu mówią już otwarcie, że teraz przyjdzie czas na wyciąganie konsekwencji.

Pomnik w budowie

Gmina bez długów, ale czy to dobrze?