poniedziałek, 23 listopada 2015 13:20

Przejęcie Bogdanki przez Enea i pogłoski o możliwości ograniczenia przez nią produkcji węgla budzą niepokój wśród górników. Wielu z nich liczy, że ziszczą się plany innych firm, które chcą budować kopalnie w naszym regionie. Szansę upatrują w tym także związki zawodowe z Bogdanki, które wiedzą, że nowe kopalnie to szansa dla lubelskich górników. - Wartość pracownika, który ma możliwość zmiany pracy, rośnie - przyznaje szef zakładowej Solidarności w Bogdance.

Zainwestują w strefie?

Nie ma pomysłu na CLA

czwartek, 26 listopada 2015 13:44

O ukaranie prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka i sekretarza miasta Andrzeja Wojewódzkiego wnioskuje Urząd Zamówień Publicznych. Chodzi o podpisanie umowy na wynajem pomieszczeń w nieistniejącym biurowcu. Prezydent nie czekając, aż sprawa trafi do sądu, umowę rozwiązał. – To ucieczka przed szafotem – komentuje Grzegorz Muszyński, radny wojewódzki PiS.

Inwestycje są potrzebne…

Obstawiamy (wice)wojewodę

środa, 25 listopada 2015 18:54

(19 listopada) W Pałacu Rzeczypospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej) w Warszawie odbyła się Gala Rankingu Bibliotek 2015, podczas której nagrodzone zostały samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy.

Wychodzi na to, że Włodawa zerem

Zaciskanie pasa, ale coś się zrobi

środa, 25 listopada 2015 12:32

Starzenie się społeczeństwa, a w szczególności społeczeństwa Krasnegostawu, było głównym tematem debaty „Krasnostawski Senior - potrzeby, bariery i oczekiwania osób starszych”, zorganizowanej przez Krasnostawskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.

Mur utrudnia bezpieczną jazdę

Urzędnicy popracują dłużej

czwartek, 26 listopada 2015 14:09

W miniony wtorek młodzieżowa  rada miasta ukonstytuowała  się po raz czwarty. Uczniowie, którzy w niej zasiedli, będą przez  rok sprawować swoje mandaty.

Kopernika na finiszu

Krwiodawcy świętowali