środa, 22 kwietnia 2015 11:08

Był czołowym piłkarzem GKS „Spółdzielca” Siedliszcze, ale też zapalonym wędkarzem, członkiem SCT „Motycz”. I to właśnie podczas wędkowania 28-letni Michał Domański z Siedliszcza stracił życie. W czwartek (16 kwietnia) żegnała go zrozpaczona rodzina, liczne grono przyjaciół i znajomych oraz tłumy mieszkańców gminy.

Przejechał go walec drogowy. Żyje!

Samobójstwo na weselu

czwartek, 23 kwietnia 2015 10:51

Bronisław Komorowski nie bez kozery bardziej wierzy w swój spokojny wizerunek i autorytet popierających go samorządowców – niż w lokalne struktury Platformy Obywatelskiej. Podczas wiecu wyborczego w Lublinie doszło bowiem do sytuacji, kiedy to zwolennicy obecnego prezydenta wydawali się garstką wobec głośnego i przygotowanego tłumu, głównie narodowców i działaczy partii KORWiN.

Połączeni ponad metrykami

Jazzuj śmiało przez tydzień cały

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 09:42

(13 kwietnia) Mieszkańcy Włodawy i powiatu, w tym młodzież, wzięli udział w uroczystościach związanych z oddaniem hołdu pomordowanym w tzw. mordzie katyńskim w 1940 r. Punktem centralnym uroczystości było złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem katyńskim na Cmentarzu Wojennym. Wcześniej koncelebrowano mszę św. w kościele pw. św. Ludwika w intencji „włodawskich” ofiar Katynia.

Hańsk

Powrót Zańki?

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:15

Nie w pełni sprawny piecyk, znajdujący się za blisko łóżka, to prawdopodobna przyczyna pożaru w jednym z bloków na ul. Okrzei. - Musieliśmy ewakuować z budynku siedem osób, w tym jedno dziecko - mówi Adam Niemczyk, rzecznik krasnostawskiej straży pożarnej. Do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej w poważnym stanie trafiła 69-letnia kobieta.

Biogazownia stanie mimo protestów?

Psina zaklinowała się w budzie

czwartek, 23 kwietnia 2015 12:16

W marcu radni miejscy zdecydowali o zmniejszeniu o 2 mln zł kwoty przeznaczonej na rozbudowę kolektora wód deszczowych. Taka decyzja nie podoba się mieszkańcom zalewanych terenów. Domagają się przywrócenia pierwotnie zapisanej kwoty. Protest z podpisami ma trafić do radnych i do władz miejskich. Zastępca burmistrza zapewnia jednak, że inwestycja będzie kontynuowana.

Tłumy w Jysku

Druga linia po wakacjach?