poniedziałek, 01 lutego 2016 13:05

Kilkudziesięciu policjantów z całego województwa zajechało w nocy z 23 na 24 stycznia pod dyskotekę „Kometa” w Siedliskach Pierwszych. Okazało się, że na zabawie, na której mogło się bawić co najwyżej ok. 250 osób, było ich kilka razy więcej. Dość powiedzieć, że wokół dyskoteki doliczono się ponad 500 samochodów! Właścicielowi „Komety” może grozić nawet do 8 lat więzienia za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Mundurowi z podwyżkami

Kierownicy do oceny czy wymiany?

czwartek, 04 lutego 2016 11:49

Zaczęli walczyć o swój majątek w 1990 roku. Po dwudziestu jeden latach zapadł prawomocny wyrok przywracający im część własności. W ubiegłym tygodniu Muzeum Wsi Lubelskiej zapłaciło im ponad 400 tysięcy złotych za dziesięcioletnie użytkowanie ich nieruchomości. – Niestety, pieniądze te nie wystarczą na restaurację zdewastowanego przez lata dworku – podkreśla właściciel.

COZL połknie Kruczkowskiego?

Budżet (bardziej) dzielnicowy?

środa, 03 lutego 2016 12:05

W starym parku podworskim w Uhrusku, wchodzącym w skład Gospodarstwa Doświadczalnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, trwa wycinka drzew i krzewów. Pod siekierę idą kilkudziesięcioletnie bzy, jabłonie, akacje. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. - Jak można pozbywać się drzew, które są starsze od wielu z nas?

Dymi jak... ośrodek zdrowia

Za młody, by rządzić w SLD

środa, 03 lutego 2016 10:16

Radni gminy Krasnystaw zgodzili się na połączenie Gimnazjum w Zakręciu ze Szkołą Podstawową w Jaślikowie. W praktyce oznacza to koniec pierwszej z wymienionych placówek. - Na zmianach nie powinni ucierpieć nauczyciele - podkreśla Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Gimnazjum w Jaślikowie. - Liczba dzieci w Zakręciu maleje, stąd zmiany - tłumaczy wójt Janusz Korczyński.

Ulica Okrzei czy Jana Pawła II?

Śmierć na przejściu dla pieszych

środa, 03 lutego 2016 13:00

Nie pomogły oznaczenia na jezdni ani pulsujące znaki. Sprawę ma załatwić zmiana sposobu poruszania się na skrzyżowaniu ul. Racławickiej z al. Lotników Polskich. W ciągu kilku miesięcy rondo ze śmigłowcem zamieni się w turbinowe.

Zwrot na Dworcowej

Łoś nie przeżył. Kierowca w szpitalu