poniedziałek, 05 października 2015 10:43

Łukasz Groń, kleryk z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie, na Ukrainę wyjechał na początku sierpnia. Do Polski planuje wrócić tylko na chwilę, żeby przedłużyć wizę.

Czyszczą olejem?

Rzecznik miejsko-powiatowy

czwartek, 08 października 2015 12:57

Pomysł na wydłużenie ścieżki rowerowej w wąwozie Rury aż pod wiadukt nad ulicą Ułanów kiełkował w jej głowie od trzech lat. Jeśli przejdzie w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2016 rok, z inicjatywy Karoliny Prażmo skorzystają mieszkańcy kilku dzielnic.

Rozjaśnią kierowcom

Niemal 400 mln na początek

środa, 07 października 2015 08:32

(30 września) Ponownie wiele pytań i interpelacji zadali radni podczas sesji Rady Miejskiej. Podczas dyskusji doszło nawet do otwartej kłótni pomiędzy radnym Erazmem Meniowem a burmistrzem Wiesławem Muszyńskim. Przewodniczący rady przerwał obrady, bojąc się zapewne, że może dojść do rękoczynów.

Jesienna zbiórka żywności

Szkolenie nad Bałtykiem

środa, 07 października 2015 10:26

W krasnostawskim szpitalu uroczyście oddano do użytku tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. Nowoczesne urządzenia diagnostyczne zostały kupione dzięki pomocy ministerstwa zdrowia i samorządu powiatu krasnostawskiego.

Z filtrem, ale bez akcyzy

ARiMR bliżej rolników

środa, 07 października 2015 12:35

Przedstawiciele władz miejskich odpowiadają stanowczo, że nie są zainteresowani przyjęciem uchodźców. Sprawa była również szeroko dyskutowana w starostwie. Dlaczego? Ponieważ kilka miesięcy temu powiatowi radni przegłosowali stanowisko, w którym wyrażają wolę zaangażowania się w przyjęcie takich rodzin na swoim terenie. Radni zaznaczają jednak, że chodzi o współpracę z fundacją specjalizującą się w takiej pomocy i że może ona dotyczyć tylko syryjskich chrześcijan.

Prokuratura przyjrzy się geodezji

Kampania wystrzeliła