Kalendarium Ziemi Włodawskiej 18-24 kwietnia

20 kwietnia 2013 roku rozpoczęto roboty budowlane przy budowie hali sportowej w Woli Uhruskiej.
– 21 kwietnia 1989 roku wybrano pierwszego przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” we Włodawie. Został nim nauczyciel I LO Józef Fert.
– 22 kwietnia 1922 roku we Włodawie rozpoczęło działalność Koło Chrześcijańskiej Demokracji.
– 22 kwietnia 1993 roku do rejestru zabytków wpisano plebanię prawosławną we Włodawie, wzniesioną w latach 1846-50.
– 22 kwietnia 2007 roku zmarł ks. kpt. Antoni Maria Gorzandt (ur. w 1936 roku we Włodawie) – kanonik honorowy Kapituły Archikatedralnej w Lublinie.
– 22 kwietnia 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie kaplicy punktu misyjnego we Włodawie. W uroczystości wzięli udział m.in.: Prezbiter Okręgu Wschodniego Kościoła Zielonoświątkowego oraz pastorzy i przedstawiciele okolicznych zborów z takich miejscowości jak: Hniszów, Parczew, Siedliszcze, Terespol, Chełm, Zamość, Lubartów, Międzyrzec Podlaski.
– 23 kwietnia 1897 roku w Kaplonosach urodził się Jan Jawicz (zm. 14 lutego 1986 roku) – polski wojskowy w stopniu majora, oficer do zleceń generałów Lucjana Żeligowskiego i Kazimierza Sosnkowskiego.
– 23 kwietnia 1980 roku we Włodawie urodził się radny gminy Włodawa Wojciech Kraszczyński.
– 24 kwietnia 1982 roku we Włodawie urodził się radny gmtiny Wyryki Bernard Błaszczuk.

Komentarze