Mistrzostwa walkowerów

Klasyfikację drużynową Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 2017 w Boksie wygrało Paco. Drugie miejsce zajął Berej Boxing Lublin, a trzecie Hetman Zamość. Tuż za podium uplasowały się ex aequo MKS II LO Chełm oraz KS Boks Lublin. Szóste miejsce przypadło lubelskiemu Olimpowi

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, w Lublinie rozgrywane były Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego 2017 w Boksie w kategorii junior i senior. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 96 zawodniczek i zawodników z 11 klubów! Niestety, z 59 zaplanowanych walk stoczono tylko 35. Aż w 24 pojedynkach orzekano walkowery.
Trenerzy, głównie z KS Paco i Berej Boxing, które wystawiły najliczniejsze reprezentacje, postanowili, że ich reprezentanci nie będą toczyć bratobójczych walk, stąd aż taka duża liczba walkowerów.
Co do poziomu pojedynków, które doszły do skutku, narzekać nie można było. Szczególnie mogło podobać się finałowe starcie mistrza Polski Adriana Kowala z Olimpu Lublin z Kamilem Wieczorkiem z Paco. Emocjonujący pojedynek zgodnie z oczekiwaniami zakończył się wygraną reprezentanta kraju, ale „pacowicz” tanio skóry nie sprzedał.
Znakomitą walkę stoczyli także Rafał Rzeźnik z Berej Boxing i Paweł Borowiec z Paco. Podopieczny trenera Pawła Berejowskiego zaboksował jak za swoich najlepszych lat i zasłużenie został po raz kolejny mistrzem okręgu, tym razem w kat. do 90 kg.
MAG

Finały Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 2017 w Boksie

juniorki
57 kg: Adrianna Gęborys (Hetman Zamość) – Aleksandra Borysiuk (MKS II LO Chełm) 3:0
60 kg: Laura Ławniczak (Berej Boxing Lublin) – Katarzyna Dziaduszyńska (Hetman Zamość) walkower
69 kg: Wiktoria Stańko (Berej) – Klaudia Osik (Berej) walkower
75 kg: Weronika Lato (Berej) – Ewelina Mańka (Berej) walkower