Mistrzynie poza podium

Chorwat Neven Hrupec, który w trakcie sezonu zastapił na trenerskiej ławce Sabinę Włodek, nieuchronnie prowadzi lubelski zespół do najgorszego od 23 lat wyniku! Zanosi się na to, że po 19. tytułach mistrzowskich, dwóch srebrnych i brązowym medalu, sezon 2016/17 MKS Selgros nie tylko zakończy bez mistrzowskiej korony, ale poza podium PGNiG Superligi Kobiet!

Tak źle od dwudziestu lat było tylko raz, w 2012 roku, gdy lublinianki kończyły rozgrywki ekstraklasy z zaledwie brązowym medalem, notując sześć porażek w sezonie!

Szczypiornistki MKS Selgros Lublin uległy w sobotę w Szczecinie Pogoni Baltica 21:25 i mają na swoim koncie tyle samo przegranych spotkań, co przed pięcioma laty, a do końca rundy finałowej pozostało im do rozegranie jeszcze osiem potyczek!
Początek sobotniego meczu nie zapowiadał porażki MKS Selgros. Lublinianki, w składzie z powracającymi po kontuzji Iwoną Niedźwiedź i Agnieszką Kowalską, po 9 minutach wygrywały już 5:1. Adrian Struzik, trener gospodyń, poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry Pogoń zaczęła błyskawicznie odrabiać straty. W 17. minucie miejscowe objęły prowadzenie (6:5), a po kolejnych sześciu minutach miały już trzy bramki przewagi (9:6).
Mistrzynie nie rezygnowały i w 25.minucie na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Niestety, w końcówce Pogoń znowu odskoczyła lubliniankom na trzy trafienia.
O losach rywalizacji zadecydował początek drugiej części. Szczecinianki szybko powiększyły przewagę aż do sześciu goli (16:10) i później kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.
Potknięcie MKS Selgros wykorzystało w sobotę Zagłębie Lublin, które po wygranej z Energą AZS Koszalin zepchnęło nasz zespół z ligowego podium.
W najbliższą środę o godzinie 18 lublinianki zagrają w hali Globus z „miedziowymi”. Aby myśleć o obronie tytułu, to spotkanie MKS Selgros musi bezwzględnie wygrać!

Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 25:21 (12:9)

Najwięcej bramek dla Pogoń Baltica: Bancilon, Królikowska i Zawistowska po 6, Blażević 4.
MKS Selgros: Gawlik – Niedźwiedź 4, Rola 3, Rosiak 3, Kowalska 2, Gęga 2, Nocuń 2, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Bożović 1, Kozimur 1, Uzar 1, Matuszczyk, Drabik.

PGNiG Superliga Kobiet

o miejsca 1-6
24. kolejka: Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 25:21 * Metraco Zagłębie Lubin – Energa AZS Koszalin 24:22 * mecz: Vistal Gdynia – Start Elbląg zakończył się po zamknięciu tego wydania.
o miejsca 7-12
24. kolejka: Piotrcovia – KPR Jelenia Góra 34:22 * MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – UKS PCM Kościerzyna 30:25 * niedzielny mecz: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – KPR Gminy Kobierzyce zakończył się po zamknięciu tego wydania.
7. AZS Łączpol 23 23 605-613
8. Piotrcovia 24 14 611-676
9. Kobierzyce 23 14 503-628
10. Kościerzyna 24 10 545-702
11. Jelenia Góra 24 7 566-745
12. Olimpia 24 7 563-695