Moc była z nimi!

Zawodnicy zrzeszeni w Chełmskiej Grupie Triathlonu nie próżnowali. Dwóch z nich wystartowało w maratonie w Sztokholmie, a kilkuosobowa grupa wzięła udział w wyczerpującym Żelaznym Triathlonie w Okunince.

Do stolicy Szwecji wybrali się Rafał Ogrodowczyk i Jerzy Łopąg. Moc była z nimi, bo obaj poprawili swoje rekordy życiowe. Rafał Ogrodowczyk dystans 42 km i 195 m pokonał w czasie 3:19:16 i poprawił swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcie aż o 18 minut! Jerzy Łopąg z kolei biegł z kontuzją i uzyskał czas 5:02.00. To jego najlepszy wynik ze wszystkich startów. W Okunince natomiast bardzo dobrze spisała się żeńska reprezentacja Chełmskiej Grupy Triathlonu. W Żelaznym Triathlonie w swojej kategorii pierwsze miejsce wywalczyła Hanna Wepa, a trzecie Anna Kędra. Co ciekawe, był to jej debiut w tej dyscyplinie. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca (klasyfikacja open): 17. Arkadiusz Bukalski, 21. Bartosz Litwin, 30. Maciej Niedzielski, 51. Wiesław Wepa, 52. Marcin Oszust, 81. Andrzej Bielecki.(red)