Motor nie dał rady rezerwom mistrza Polski

Nowi piłkarze, pozyskani przez Motor w letniej przerwie. Od lewej: Michał Budzyński (obrońca, 29 lat, poprzedni klub: Wisła Puławy), Leonid Otczenaszenko (19 lat, bramkarz, Korona Kielce), Batłomiej Tkaczuk (18 lat, pomocnik), Dawid Dzięgielewski (24 lata, pomocnik, GKS Bełchatów), Przemysław Szkatuła (25 lat, obrońca, Polonia Bytom), Igor Korczakowski (19 lat, pomocnik, MKS Piaseczno), Konrad Nowak (32 lata, napastnik, Wisła Puławy) i Dmytro Kozban (28 lat, napastnik, Weres Równe)

W czwartym sparingu piłkarze trzecioligowego lubelskiego Motoru, przygotowujący się do sezonu 2017/18, zanotowali drugą porażkę. Podopieczni trenera Marcina Sasala ulegli 2:4 rezerwom mistrzów Polski, Legii Warszawa.

W sobotnim meczu rozegranym na bocznym boisku Areny Lublin zagrali między innymi wszyscy piłkarze w letniej przerwie pozyskani przez Motor. Dwóch z ośmiu nowych graczy mogło dać nawet lublinianom prowadzenie. Najpierw, w 18. minucie blisko zdobycia gola był Dawid Dzięgielewski, ale dobrze interweniował bramkarz Legii. Sześć minut później piłka po strzale Igora Korczakowskiego odbiła się od słupka!
Ostatecznie bramki gospodarze zdobyli, ale dopiero w końcówce. Dwukrotnie do siatki trafił Kamil Oziemczuk, zmniejszając rozmiary porażki.
W najbliższą sobotę o godz. 12 w ostatnim sparingu Motor na bocznym boisku Areny zmierzy się z innym mazowieckim trzecioligowcem – Ursusem Warszawa.
Rozgrywki III ligi zespół z Lublina zainauguruje 12 sierpnia wyjazdowym spotkaniem w Nowym Sączu z Podhalem. Trzy dni później, w pierwszym meczu przed własną publicznością, lublinianie zagrają z Podlasiem Biała Podlaska. MAG

Motor Lublin – Legia II Warszawa 2:4 (0:3)

Motor: Otczenaszenko – Słotwiński, Gieraga, Budzyński, Tadrowski, Dzięgielewski, Korczakowski, Tymosiak, Cholerzyński, Kaczmarek, Nowak oraz w II połowie: Socha – Szkatuła, Kursa, Gieraga, Michota, Tkaczuk, Cholerzyński, Kamiński, Oziemczuk, Majkowski, Kozban.
Legia II: Szumski (60 Burta) – Turzyniecki (46 Cichocki), Żyro, Wełnicki (46 Bondarenko), Olszewski (46 Więdłocha) – Matić (46 Orlik), Nishi (46 Handzlik), Szczepański (46 Praszelik), Bartczak (46 Aftyka) – Chukwu (46 Majewski), Sanogo (46 Góral).
Bramki: 0:1 Szczepański 27, 0:2 Sanogo 29 z karnego, 0:3 Szczepański 36, 0:4 Praszelik 67, 1:4 Oziemczuk 78, 2:4 Oziemczuk 80.