Motor pędzi dalej

Piłkarze Motoru odnieśli kolejne, trzecie, zwycięstwo w rundzie rewanżowej III ligi! W meczu 20. kolejki podopieczni trenera Marcina Sasala pokonali 2:1 w niedzielę w Daleszycach Spartakusa, zespół broniący się przed spadkiem. Obie bramki dla „żółto-biało-niebieskich” z rzutów karnych zdobył Artur Gieraga.

Trener Marcin Sasal pracę w Motorze rozpoczął od trzech kolejnych wygranych. Tak dobrej serii, jak na początku rundy wiosennej ,już dawno lubelski zespół nie miał

Po raz pierwszy obrońca Motoru trafił do siatki rywali już w 13. minucie, pewnie wykonując rzut karny, podyktowany przez sędziego za faul bramkarza Spartakusa na Patryku Szyszu. Gospodarze wyrównali osiem minut później po szybkiej kontrze. Andrzej Paprocki zagrał do Bartosza Sota, a ten strzałem w tzw. krótki róg pokonał bramkarza Motoru.
Decydujący o zwycięstwie gol padł już w doliczonym czasie. Po raz drugi rzut karny wykorzystał Gieraga!
W najbliższą środę o godz. 16 Motor rozegra zaległy mecz w Oświęcimiu z Sołą. Kolejna wygrana nie da wprawdzie lublinianom awansu w ligowej tabeli (po potyczce ze Spartakusem awansowali na 5. miejsce!), ale pozwoli zniwelować straty do czołówki, do trzeciej Stali Rzeszów zaledwie do dwóch punktów, drugiej Garbarni Kraków do siedmiu, a do lidera KSZO do 10 pkt.

Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:2 (1:1)

Motor: Socha – Michota, Kursa, Gieraga, Słotwiński – Kaczmarek (90+ 3 Jurisa), Cholerzyński, Tymosiak, Stachyra (46 Myśliwiecki), Szysz (46 Martynek) – Majkowski (65 Paluch).
Bramki: 0:1 Gieraga 13 z rzutu karnego, 1:1 Sot 21, 1:2 Gieraga z rzutu karnego 90.
Żółte kartki: Stefański, Szmalec (S.) oraz Stachyra, Szysz, Gieraga, Tymosiak (M.). Sędziował: Michał Górka (Tarnów). Widzów: 600.