Na przekór losowi

Kontuzja bramkarza Łukasza Gieresza i niestrzelony rzut karny przez Wojciecha Białka już na początku meczu, do tego czerwona kartka Wiktora Bogusza zaraz po przerwie – pomimo tylu nieszczęśliwych zdarzeń piłkarzom świdnickiej Avii udało się zremisować mecz 25. kolejki III ligi z Resovią 1:1.

Obie bramki w meczu strzelali zawodnicy gości! Prowadzenie dla Resovii w 63. minucie uzyskał Dawid Pałys-Rydzik, pokonując uderzeniem z 10 metrów bramkarza Jakuba Zolecha (w 14. minucie zastąpił kontuzjowanego Łukasza Gieresza). W 67. minucie samobójcze trafienie zanotował z kolei Konrad Domoń, który próbował główkować do swojego golkipera.

Avia Świdnik – Resovia 1:1 (0:0)

Avia: Gieresz (14 Zolech) – Kazubski, Szymala, Dykij, Bogusz, Mroczek, Jeleniewski, Orzędowski, Czułowski (58 Wołos), Sołdecki (90 Starok), Białek (90+4 Feret).
Bramki: 0:1 Pałys-Rydzik 63, 1:1 Domoń 67 samob. Czerwona kartka: 55. minuta Bogusz (A.) – za drugą żółtą. Żółte kartki: Kazubski, Sołdecki (A.)– Buczek (R.). Sędziował: Ubożak (Kielce). Widzów: 400.

W piłkarskiej III lidze

25. kolejka: Stal Rzeszów – Motor Lublin 0:2 * Avia Świdnik – Resovia 1:1 * Karpaty Krosno – Unia Tarnów 3:1 (Dawid Cempa 6, Dawid Kuliga 8, Jaromir Skiba 67 – Damian Lubera 49) * KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Orlęta Radzyń Podl. 2:1 (Michał Grunt 67, Kamil Łokieć 84 – Adrian Zarzecki 30) * Podhale Nowy Targ – Soła Oświęcim 0:1 (Arkadiusz Czapla 55) * MKS Trzebinia/Siersza – Cosmos Nowotaniec 2:1 (Marek Mizia 22, 52 – Piotr Laskowski 25) * Podlasie Biała Podlaska – Spartakus Daleszyce 1:4 (Serhij Krykun 59 – Bartosz Sot 18, Andrzej Paprocki 34, 86, Kamil Blicharski 39) * mecz: Wierna Małogoszcz – Garbarnia Kraków został przełożony na 17 maja (w pierwotnym terminie, 22 kwietnia, odwołany z powodu złego stanu boiska) * pauzował: JKS 1909 Jarosław.
17. Wierna 23 11 23-52
W następnej kolejce – 28 kwietnia: Motor – MKS Trzebinia/Siersza (godz. 19:00); 29 kwietnia: Soła – Avia (16:00).

Lotto Ekstraklasa

30. kolejka: Górnik Łęczna – Wisła Kraków 3:1 * Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:1 (Arkadiusz Woźniak 30 – Piotr Celeban 5) * Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (Łukasz Surma 7 samob., Maciej Gajos 41, Darko Jevtić 62) * Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (Dawid Nowak 56) * Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 0:1 (Cillian Sheridan 25) * Arka Gdynia – Wisła Płock 1:1 (Rafał Siemaszko 41 – José Kanté 90+4 z karnego) * Cracovia – Legia Warszawa 1:2 (Damian Dąbrowski 44 z karnego – Dominik Nagy 18, Tomáš Necid 49) * Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 3:1 (Adam Frączczak 11, Dawid Kort 62, 69 – Miloš Krasić 18).
1. Jagiellonia 30 30 (59) 56-31
2. Legia 30 29 (58) 58-30
3. Lech 30 28 (55) 50-22
4. Lechia 30 27 (53) 46-37
5. Wisła K. 30 22 (44) 45-46
6. Pogoń 30 21 (42) 47-40
7. Bruk-Bet 30 21 (42) 31-38
8. Korona 30 20 (39) 39-55