Najniższy wymiar kary

Nie ma trzeciego, kolejnego meczu bez porażki w wykonaniu piłkarzy łęczyńskiego Górnika w Lotto Ekstraklasie. Po wygranej przed dwoma tygodniami z Legią Warszawa i bezbramkowym remisie przed tygodniem w Lubinie z Zagłębiem, podopieczni trenera Andrzeja Rybarskiego przegrali w sobotę na Arenie Lublin z Jagiellonią 0:2.
– Liczyliśmy na trzy punkty. Chcieliśmy wygrać ten mecz, ale zabrakło nam agresji oraz woli walki. Nie nadążaliśmy za rywalami – słowa Sergiusza Prusaka, bramkarza Górnika, najlepiej określają poczynania łęcznian w sobotnim spotkaniu.
Jagiellonia była zdecydowanie lepsza od gospodarzy – Wynik 2:0 to najniższy wymiar kary. Staraliśmy się coś stworzyć, ale to za mało, aby wygrać. Graliśmy bez werwy i agresji, które dały nam trzy punkty z Legią. Myślę, że zaliczyliśmy najsłabszy występ od momentu, w którym rozpoczęliśmy pracę z trenerem Rybarskim – dodał kapitan łęczyńskiej drużyny.
Goście pierwszego gola zdobyli w 24. minucie. Po stracie Vojo Ubiparipa piłka trafiła do Dmytro Chomczenowskiego, który z lewej strony wrzucił piłkę w pole karne do wbiegającego Fedora Černycha. Były gracz klubu z Łęcznej z linii pola bramkowego umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Taras Romanczuk po akcji bardzo zbliżonej do tej, która przyniosła prowadzenie gościom.
Teraz w Lotto Ekstraklasie nastąpi przerwa spowodowana udziałem reprezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Piłkarze na ligowe boiska powrócą 10 września. Górnik zagra w Gliwicach z Piastem. BAS

Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)
Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik, Szmatiuk, Leândro – Bonin, Danielewicz (32 Tymiński), Drewniak, Pitry (65 Śpiączka), Piesio – Ubiparip (52 Grzelczak).
Jagiellonia: Kelemen – Burliga, Runje, Guti, Tomasik – Frankowski (90 Wasiluk), Grzyb, Romanczuk, Vassiljev, Chomczenowśkyj (84 Mackiewicz) – Černych (84 Świderski).
Bramki: 0:1 Černych 24, 0:2 Romanczuk 29. Żółte kartki: Tymiński, Sasin – Runje, Romanczuk; czerwona kartka: Łukasz Tymiński (67. minuta, Górnik, za drugą żółtą). Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 2817.

LOTTO Ekstraklasa
7. kolejka
Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok 0:2 (Fedor Černych 24, Taras Romanczuk 29)
Wisła Płock – Korona Kielce 1:2 (Dimityr Ilijew 74 – Łukasz Sekulski 60, Radek Dejmek 82)
Pogoń Szczecin – Cracovia 1:1 (Dawid Kort 89 – Mateusz Szczepaniak 9)
Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 1:1 (Miroslav Božok 50 – Filip Starzyński 24)
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:5 (Adam Mójta 60 k – Kamil Biliński 45, Ryota Morioka 69, 81, Filipe Gonçalves 71, Ostoja Stjepanović 90 k)
Lech Poznań – Piast Gliwice 2:0 (Dariusz Formella 73, Gajos 90).
Lechia Gdańsk – Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Ruch Chorzów – Legia Warszawa zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
1. Jagiellonia 7 13 13-5
2. Zagłębie 7 13 10-2
3. Arka 7 13 13-8
4. Lechia 6 13 10-6
5. Korona 7 11 11-11
6. Śląsk 7 10 7-3
7. Bruk-Bet 6 10 7-10