Od 2:0 do 2:4…

Nie udał się wyjazd do Zamościa juniorom starszym Chełmianki. Podopieczni Jana Konojackiego mimo że do przerwy prowadzili 2:0 z miejscowym Hetmanem, ostatecznie ulegli 2:4. Oba gole strzelił Dawid Kuśmierz.
Pierwsza połowa nie zapowiadała porażki Chełmianki. – Taktycznie graliśmy bardzo dobrze, wszystko nam wychodziło. W drugiej połowie zaczęliśmy tracić głupie bramki, dwie z nich obciążają konto naszego bramkarza. Po meczu byliśmy źli na siebie, bo przegraliśmy wydawałoby się wygrany pojedynek. Przed nami mecz z Wisłą Puławy, zrobimy wszystko, aby go wygrać – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego trener Jan Konojacki.
Pierwszego gola dla Chełmianki w 13 min. strzelił Dawid Kuśmierz, który wykorzystał rzut karny. Sędzia podyktował jedenastkę za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Hetmana. Potem Dawid Kuśmierz w 23 min. dostał futbolówkę od Oskara Zakrzewskiego i umieścił ją w siatce.
Chełmianka zagrała w składzie: Gracjan Suchocki (84 Szymon Niemczuk) – Jakub Renowski (82 Jakub Czepiel), Szymon Jodłowski, Michał Górny, Krzysztof Rak (75 Przemysław Pieczonka), Adrian Osoba (67 Adrian Tabaczek), Łukasz Bryk (90 Paweł Baryła), Damian Kuśmierz, Łukasz Adamski, Dawid Kuśmierz, Oskar Zakrzewski (65 Robert Siarnik).
Inne wyniki: Victoria Parczew – Orlęta Łuków 1:2, Górnik Łęczna – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:2, Wisła Puławy – Łada Biłgoraj 0:0, Lewart Lubartów – Orlęta Radzyń Podlaski 3:4. Pauza – Widok Lublin i Janowianka Janów Lubelski.