Olimpijczycy na plebiscytowym podium

Szczypiornista Azotów Puławy Przemysław Krajewski, który z reprezentacją Polski zajął na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro czwarte miejsce, został najlepszym sportowcem województwa lubelskiego w 2016 roku w 55. Plebiscycie „Kuriera Lubelskiego”! Kolejne miejsca na podium zajęły olimpijki, które w igrzyskach uplasowały się na dziewiątych pozycjach.
Na drugim stopniu stanęły siatkarki plażowe – Monika Brzostek i Kinga Kołosińska z AZS UMCS TPS Lublin, a na trzecim Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm.

W „Złotej Dziesiątce”, ogłoszonej podczas piątkowej 11. Wojewódzkiej Gali Mistrzów Sportu oprócz Kołosińskiej i Brzostek znalazło się jeszcze aż pięcioro reprezentantów klubów z Lublina!
Piąte miejsce zajęła Justyna Marciniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, która w 2016 roku podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Krakowie, zdobyła dwa złote medale.
Na szóstym miejscu uplasowała się Weronika Gawlik, bramkarka MKS Selgros, zespołu 19-krotnych mistrzyń kraju i reprezentacji Polski.
Siódmą lokatę zajęła Dominika Owczarzak, reprezentacyjna koszykarka, która z Pszczółką AZS UMCS w 2016 roku sięgnęła po Puchar Polski.
Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Jakub Piątek, najlepszy lubelski motocyklista, dwudziesty zawodnik ubiegłorocznego Rajdu Dakar, a dziesiątkę zamknął Adrian Kowal, pięściarz Olimpu, mistrz Polski 2016 seniorów oraz młodzieżowców.

Podczas Wojewódzkiej Gali Mistrzów Sportu przyznane zostały również wyróżnienia w kilku innych kategoriach.
W kategorii „Sportowcy Niepełnosprawni” nagrodzono złote medalistki igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego – Aleksandrę Tecław i Iwonę Podkościelną z Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman Lublin.
Tytuł „Trenera Roku” otrzymał Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec koszykarek Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, który w 2016 roku poprowadził drużynę do historycznego zwycięstwa w Pucharze Polski.
W kategorii „Młodzieżowiec Roku” wyróżniono między innymi Bartłomieja Pelczara, koszykarza TBV Start Lublin.
Tradycyjnie na gali nie mogło zabraknąć ks. prałata Jana Kiełbasy. Kapelan lubelskich sportowców złożył laureatom plebiscytu gratulacje oraz wręczył im albumy – Kronikę Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbywały się w Krakowie.
MAG

Doceniono Klub Olimpijczyka

Podczas Wojewódzkiej Gali Mistrzów Sportu swoje „pięć minut” miały także: powołany w ubiegłym roku lubelski oddział Klubu Olimpijczyka, a także powstałe na Arenie Lublin Centrum Historii Sportu.
Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że to dwie niezwykle cenne i potrzebne dla sportowego środowiska, oczekiwane od wielu lat inicjatywy.