Perełki imponują skutecznością

Kibice, także ci najmłodsi z lubelskich szkół, nie zawiedli się, oglądając środowe spotkanie z KPR Gminy Kobierzyce.

98 goli w trzech meczach obecnego sezonu PGNiG Superligi zdobyły już szczypiornistki MKS Perła Lublin! Po zwycięstwie przed tygodniem, w Kielcach, z Koroną Handball 30:16, w ubiegłym tygodniu podopieczne trenera Roberta Lisa najpierw przed własną publicznością rozbiły 32:19 KPR Gminy Kobierzyce, a następnie na wyjeździe 36:25 Piotrcovię Piotrków Trybunalski!

W pierwszej połowie środowego meczu lublinianki znakomicie zagrały w obronie, tracąc zaledwie sześć goli. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się m.in. bramkarka Gabrijela Besen, wybrana po spotkaniu MVP w lubelskiej drużynie

Z obu spotkań szczypiornistki MKS Perła tylko w sobotnim (i to jedynie w pierwszej połowie) miały problemy z rywalkami. Piotrcovia zaskakująco dobrze rozpoczęła mecz i pewnym momencie nawet prowadziła!
Lublinianki złapały swój rytm dopiero pod koniec pierwszej połowy, błyskawicznie niwelując jednobramkową stratę i wychodząc jeszcze przed przerwą na czterobramkowe prowadzenie (18:14).
– Piotrków wyszedł na to spotkanie wyjątkowo zmotywowany i „naładowany” po dwóch zwycięstwach z rzędu. Widać było, że rywalki są pewne siebie i się nas nie boją. My graliśmy przyzwoicie, jednak nie była to gra, jakiej oczekiwałem – komentuje trener Robert Lis.
Po zmianie stron MKS Perła szybko odskoczył miejscowym. Niespełna kwadrans przed końcem lublinianki wygrywały już różnicą 13 bramek!
– Zaliczyliśmy fenomenalne 18 minut. Dopiero po tym czasie Piotrcovia zdobyła swoją trzecią bramkę w drugiej połowie. Trzymaliśmy dobre tempo, graliśmy z pełną koncentracją w obronie i wszystko układało się po naszej myśli – cieszył się po spotkaniu lubelski szkoleniowiec.
Już w najbliższą środę, 20 września o godz. 18, MKS Perła rozegra kolejny mecz o ligowe punkty. W hali Globus lublinianki zmierzą się z Ruchem Chorzów.