Pokazali klasę!

Kolejny dowód na to, że strażacy z naszego regionu reprezentują wysoki poziom umiejętności. W międzynarodowym turnieju, w którym uczestniczyli zawodnicy z 11 państw, zajęli wysokie miejsca i zebrali gromkie brawa.
Międzynarodowe Mistrzostwa Firefighter Combat Challenge & Toughest Firefighter Alive (strażackie wyzwanie & najtwardszy strażak przetrwa) odbyły się już po raz ósmy. W tym roku na trzydniowe zawody (od 23-25 czerwca) do Torunia pojechało siedmiu strażaków z naszego regionu. KM PSP Chełm reprezentowali: Krzysztof Kamiński i Sebastian Czerwiński, a KP PSP Krasnystaw – Rafał Bereza, Kamil Bereza, Piotr Czemerys, Tomasz Długosz i Dawid Sosnowski. R. Bereza reprezentował „Firefighters of Pitbull Team Polska”, a pozostali – „Team Lubelskie”.

Nie było łatwo, bo w zmaganiach wzięło udział ponad 300 zawodników z 11 państw. Pierwszego dnia rozegrana została formuła FCC w tandemach i sztafetach. W tandemach 4. miejsce zajął Rafał Bereza, 29. miejsce – KP PSP „Krasnystaw 1” (Bereza-Czemerys), 56. miejsce – KP PSP „Krasnystaw 2” (Sosnowski-Długosz), 66. miejsce – Team Chełm (Kamiński-Czerwiński), zaś w sztafetach na 4. miejscu znaleźli się strażacy z „Firefighters of Pitbull Team” (z czasem 1:14:07), a na 14. miejscu – „Team Lubelskie” (w składzie: Bereza, Czemerys, Sosnowski, Kamiński, Czerwiński) z czasem 1:28:36. Dwie drużyny awansowały do 1/8 finałów.
W indywidualnych rozgrywkach następnego dnia: 4. miejsce zajął Rafał Bereza (1:24:06), 48. miejsce – Kamil Bereza (1:42:82), 81. miejsce – Sebastian Czerwiński (1:48:95), 103. miejsce – Sosnowski Dawid (1:52:56), 118. miejsce – Piotr Czemerys (1:54:94), 139. miejsce – Krzysztof Kamiński (1:59:14), 215. miejsce – Tomasz Długosz (2:22:18).
Ostatniego dnia do Formuły TFA w szranki stanęło trzech zawodników (10. miejsce – Rafał Bereza, 51. – Kamil Bereza, 82. – Piotr Czemerys). W finałach sztafet Firefighters of Pitbull Team (Bereza R., Jopek Sz., Hess P., Góralczyk D., Pustuła M.) zajęła 3. miejsce. – Za wsparcie w przygotowaniach do zawodów dziękujemy komendantom PSP z Chełma i Krasnegostawu, bryg. Zbigniewowi Raźniewskiemu oraz bryg. Dariuszowi Pylakowi, zaś zarządowi MPGK w Chełmie za udostępnienie obiektów do treningów – mówią szczęśliwi strażacy. (pc)