Postawili się liderowi

Sprawiedliwym podziałem punktów zakończyło się piątkowe spotkanie na Arenie Lublin pomiędzy Motorem a świdnicką Avią. Remis lidera wykorzystała rzeszowska Stal, która po wygranej z Hetmanem Zamość, na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek, zmniejszyła stratę do prowadzących w tabeli motorowców do pięciu punktów.
Wiosną Motor stracił punkty dopiero po raz drugi. Wcześniej, 16 kwietnia, lublinianom postawił się jedynie Sokół Sieniawa. W piątek wydawało się jednak, że gospodarze dopiszą do swojego dorobku kolejną, dziesiątą tegoroczną wygraną. Podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka w meczu z równie dobrze grającą w tym roku Avią (w 9 spotkaniach zdobyła 20 punktów) dwukrotnie obejmowali prowadzenie!
Już w 4. minucie, po podaniu Szymona Kamińskiego gola zdobył Marcina Michota, który wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Avii.
Świdniczanie wyrównali w 22. minucie, Bartłomiej Mazurek po zagraniu Kamila Oziemczuka, byłego zawodnika francuskiego Auxerre i Motoru, uderzeniem tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce.
W 63. minucie, po dośrodkowaniu niezwykle aktywnego od początku Filipa Drozda i bramce Artura Gieragi lublinianie znowu wygrywali.
Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem Motoru 2:1, w 90. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Wołos, który kilka minut wcześniej zastąpił w zespole Avii Adama Nowaka.

Motor Lublin – Avia Świdnik

2:2 (1:1)
Motor: Socha – Falisiewicz, Gieraga, Komor, Tadrowski – Kamiński (67 Piątek), Król (80 Prusinowski), Piekarski, Michota (88 Wolski) – Tymosiak (68 Stachyra) – Drozd.
Avia: Zacharski – Bogusz, Szymala, Maciejewski, Barański – Byszewski (90 Podstawka), Orzędowski, Byszewski, Nowak (84 Wołos) – Białek, Mazurek.
Bramki: 1:0 Michota 4, 1:1 Mazurek 22, 2:1 Gieraga 63, 2:2 Wołos 90. Żółte kartki: Tymosiak (M.) oraz Szymala, Oziemczuk (A.). Sędziował: Piotr Burak (Zamość). Widzów: 4207.