Poza podium

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, nasze znakomite siatkarki plażowe, nie powtórzyły podczas turnieju Grand Slam w Olsztynie historycznego wyniku sprzed roku.
Reprezentantki AZS UMCS TPS, które w 2015 roku stanęły po raz pierwszy w karierze na podium zawodów Pucharu Świata, tym razem pożegnały się z turniejem już w 1. rundzie fazy pucharowej, przegrywając 1:2 po niezwykle zaciętym spotkaniu ze Słowaczkami Dominiką Nestarcovą i Natalią Dubovcovą. Wcześniej, w fazie grupowej, Kołosińska i Brzostek zajęły drugie miejsce po zwycięstwach nad Łotyszkami Lece i Ozolina 2: 0 (17, 15) oraz Kanadyjkami Humana-Paredes i Pischke 2:1 (-12, 16, 8), a także porażce z Niemkami Laboureur i Sude 0:2 (-15, -18).
Warto zaznaczyć, że nasze zawodniczki, pewne już udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, w Grand Slam Olsztyn wystąpiły po kilkunastodniowej przerwie spowodowanej niedawną kontuzją Kołosińskiej, a spotkanie ze Słowaczkami Nestarcovą i Dubovcovą, które dotarły w Olsztynie aż do półfinałów, gdzie przegrały 0:2 z liderkami światowego rankingu Brazylijkami Larissa i Talita, trwało aż 56 minut, najdłużej spośród 72 rozegranych w kobiecym turnieju!BAS