Nie przestraszyli się mrozu

Miłośnikom biegania niestraszny był w sobotnią noc kilkunastostopniowy mróz. Do mety odbywającej się w Lublinie Trzeciej Dychy do Maratonu dotarło aż 1410 osób. Najszybciej, w 34 minuty i 23 sekundy 10-kilometrową trasę wiodącą ulicami Lublina pokonał Tomasz Mydlak z Agrosu Chełm. Drugie miejsce ze stratą 16 sekund zajął Bartosz Ceberak z Lubartowa, a trzeci był Paweł Wysocki z Lublina (35:21).
Wśród kobiet najszybsza okazała się Magda Kłoda, która pokonała dystans w 39 minut i 27 sekund, co dało jej 41. miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga była Joanna Wasilewska z Biłgoraja, która przed tygodniem w Lublinie wygrała nad Zalewem Zemborzyckim kolejny bieg z cyklu City Trail (40:42), a trzecia Kinga Kacuga z Bałtowa (41:05).
Dokładnie 50 biegaczy „złamało” granicę 40 minut. Z kolei na końcu stawki finiszowali Grzegorz Lipski z Lublina i Mariusz Marczewski z Marysina, którym pokonanie trasy zajęło godzinę 20 minut i dwie sekundy.

Ostatnia czwarta z Dych odbędzie się 9 kwietnia. 5. Maraton Lubelski zaplanowano na niedzielę 7 maja. Do biegu można zapisać się drogą elektroniczną poprzez wypełnienie e-formularza pod adresem: https://frslublin.pl/maratonlubelski do 1 maja do godz. 24.00 lub w biurze zawodów w dniach 5-6 maja. Opłata startowa za udział w 5. Maratonie Lubelskim, w zależności od terminu wpłaty (liczy się data zaksięgowania na koncie organizatora), wynosi do 30 marca 80 złotych, od 1 kwietnia do 1 maja – 100 złotych, a 5 i 6 maja 120 złotych (opłata tylko gotówką w biurze zawodów). BAS