Rafał Fedaczyński w Rzymie dopiero na 79. miejscu

Nie udał się start reprezentantom Polski, w tym Rafałowi Fedaczyńskiemu z AZS UMCS Lublin, w drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym, które rozgrywane były w weekend w Rzymie.
Na dystansie 20 kilometrów Fedaczyński zajął z czasem 1:28:56 dopiero 79. miejsce.
Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Dawid Tomala, który finiszował na 35. miejscu (1:23.07). Tylko 2 sekundy za nim, na 36. pozycji, do mety dotarł Rafał Augustyn (1:23.09).
Dwa czołowe miejsca zajęli Chińczycy – pierwszy był Wang Zhen (1:19:22), drugi Cai Zelin (1:19:34). Podium uzupełnił Hiszpan Álvaro Martín, który srebro przegrał zaledwie o 2 sekundy. W klasyfikacji drużynowej najlepsze były Chiny przed Kanadą i Ekwadorem.