Dwa razy tuż za podium

Jan Świtkowski, nasz brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w pływaniu, dwukrotnie zajmował czwarte miejsca w rozgrywanych w Londynie mistrzostwach Europy.
Najpierw zawodnik Skarpy Lublin uplasował się tuż za podium na swoim koronnym dystansie 200 motylkiem (1:56,22, o 0,83 s wolniej od brązowego medalisty Węgra Tamasa Kenderesei), a następnie z reprezentacją Polski na 4 x 200 metrów stylem dowolnym. Sztafeta w składzie: Jan Świtkowski, Paweł Korzeniowski, Kacper Klich i Kacper Majchrzak wynikiem 7:08.31 ustanowiła rekord Polski. Biało-czerwoni przegrali brąz z ekipą Włoch zaledwie o 0,01 s, a srebro z Belgią o 0,03. Najlepsi byli Holendrzy (7:07,82).
W pierwszym dniu mistrzostw na 200 m stylem grzbietowym startowała Ludwika Szynal ze Skarpy. Lublinianka została sklasyfikowana na 29. pozycji (2:20,61).