Ścigali się w Mielniku

Już po raz czwarty w tym roku zawodnicy Team Obst Chełm wzięli udział w wyścigu z serii Maratony Kresowe. Tym razem zawody odbyły się w Mielniku.

Start i meta wyścigu zlokalizowane zostały przy górze Zamkowej, tuż nad samą rzeką Bug. Krajobrazy na trasie w Mielniku należą do najładniejszych ze wszystkich wyścigów. W wielu miejscach warto by było się zatrzymać, aby zrobić piękne zdjęcia z panoramą Mielnika lub na rozległą dolinę Bugu. W tym roku po raz pierwszy pogoda pozwoliła poprowadzić organizatorom trasę przez ulicę Białą, obok odkrywkowej kopalni kredy. Niezapomniane wrażenia wśród „księżycowego” krajobrazu zostały uwiecznione na pięknych. Zawodnicy Teamu Obst znowu nie zawiedli, do domu przywieźli aż trzy medale. Na dystansie maraton, który liczył 60 km, srebro wywalczył Wiesław Wójtowicz (kat. Super Master), tym samym w open zajmując 17 pozycję. Na dystansie półmaraton (34 km) ze srebrem wróciła Katarzyna Błaszczak (w open pań szósta). Brązem swojej kategorii może natomiast pochwalić się Monika Wójtowicz, sklasyfikowana na 10 pozycji w open. Pozostali zawodnicy przyjechali na metę na następujących pozycjach: Janusz Wolanin – 8 w kat. Super Master, Zbigniew Kraska – 9 w tej samej kategorii, Łukasz Prończuk – 19 w kat. Elita. W półmaratonie na mecie kolejno stawili się: Łukasz Śniadowka – 30 w kat. Elita, Krzysztof Grajczyk – 27 w kat. Master, Rafał Czapka – 30 w kat. Master, Krzysztof Łobasiuk – 38 w kat. Elita. Następny maraton 5 czerwca w Michałowie.(kg)