W Sopocie dobrze było tylko do przerwy

Koszykarze TBV Startu Lublin przegrali w sobotę wyjazdowy mecz przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego z Treflem Sopot 70:92. W kończących się już dla czerwono-czarnych rozgrywkach zawodowej ligi z 16 spotkań w halach rywali lublinianie wygrali zaledwie jedno, pokonując 4 marca w Koszalinie tamtejszy AZS 79:65.

W sobotę długo zanosiło się na to, że „startowcy” mogą zaliczyć drugie wyjazdowe zwycięstwo. TBV Start świetnie rozpoczął spotkanie. Głównie za sprawą Nicka Kellogga (najlepszy strzelec lubelskiej ekipy – 22 pkt.) oraz Jasona Boone’a (15 pkt., 8 zb.) po pięciu minutach prowadził 9:4. Po kwadransie lublinianie mieli nawet dziesięć punktów przewagi (30:20)!
Niestety, od tego momentu zaczęły się problemy. Jeszcze przed przerwą gospodarze zniwelowali straty do dwóch punktów, a później, dzięki znakomitej grze w ofensywie, zdecydowanie dominowali nad zespołem z Lublina. Trefl po przerwie zdobył aż 61 punktów, blisko dwa razy więcej niż w pierwszej i drugiej kwarcie! W zespole gospodarzy 20 pkt. ustrzelił Amerykanin Anthony Ireland. 17 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty dodał Filip Dylewicz.
W najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, o nietypowej porze (godzina 12:40), lublinianie zagrają ostatni w tym sezonie mecz.
TBV Start w hali Globus podejmować będzie najsłabszą ekipę ligi, Siarkę Tarnobrzeg.
Jeśli nasi koszykarze wygrają, a porażkę poniesie AZS Koszalin (gra u siebie z King Szczecin), na finiszu rozgrywek awansują o jedno miejsce w tabeli i zakończą sezon na czternastej pozycji. Jeśli nie, to pozostaną na piętnastej pozycji. MAG

Trefl Sopot – TBV Start Lublin 92:70 (12:16, 19:17, 33:22, 28:15)
Trefl: Ireland 20 (5×3), Marković 14 (1×3), Śmigielski 13 (1×3), Mielczarek 12, Stefański 8 oraz Dylewicz 17 (4×3), Laser 8 (2×3), Kolenda, Kulka, Motylewski, Karolak.
TBV Start: Kellogg 22 (23) Boone 15, Wiggins 10 (2×3), Dłoniak 7, Bonarek oraz Covington 11 (1×3), Ciechociński 5 (1×3), Dziemba, Jankowski, Kowalski.

Pozostałe mecze 29. kolejki PLK: King Szczecin – Polfarmex Kutno 77:75 * MKS Dąbrowa Górn. – Energa Czarni Słupsk 89:85 *Polpharma Starogard Gd. – AZS Koszalin 75:72 * Rosa Radom – PGE Turów Zgorzelec 90:83 * BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Stelmet BC Zielona Góra 90:85 * niedzielny mecz: Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek zakończył się po zamknięciu tego wydania * Mecz Siarka Tarnobrzeg – Asseco Gdynia odbędzie się dzisiaj (24 kwietnia), a Rosa Radom – Miasto Szkła Krosno 26 kwietnia.