Sportowcy z Lublina na igrzyskach

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek z AZS UMCS zajęły w turnieju siatkówki plażowej dziewiąte miejsce. W walce o ćwierćfinał nasze zawodniczki nie dały rady Australijkom Bawden i Clancy, przegrywając po zaciętej walce 1:2. Wcześniej w grupie, po zwycięstawach 2:1 (14:21, 21:13, 15:7) z Amerykankami Fendrick i Sweat, 2:0 (21:19, 21:18) z Rosjankami Birłową i Ukołową oraz porażce 0:2 (10:21, 15:21) z Brazylijkami Larissa i Talita zajęły 2. miejsce w eliminacyjnej grupie.
Jan Świtkowski, pływak Skarpy, na dystansie 200 m st. motylkowym zajął z czasem z 1:56.73 dopiero 17. miejsce. Lublinianin uzyskał wynik o ponad 2,5 sekundy gorszy od rezultatu (1:54,10), który przed rokiem w Kazaniu dał mu brązowy medal mistrzostw świata. Świtkowski pływał także w sztafetach. Z Pawłem Korzeniowskim, Kacprem Klichem i Kacprem Majchrzakiem zajął w eliminacjach 4×200 m stylem dowolnym 10. miejsce (7:11.11). Z kolei z Korzeniowskim,Majchrzakiem i Konradem Czerniakiem na 4×100 m stylem dowolnym zakończył rywalizację na 13. miejscu (3:15.52).
Rafał Fedaczyński, chodziarz AZS UMCS, zajął na 50 km dopiero 24. miejsce. Ósmy zawodnik igrzysk w Pekinie (2008 rok) pokonał trasę w 3:55:51, o blisko 10 minut wolniej od swojego rekordu życiowego (3:46:05), ustanowionego w marcu 2011 roku w Dundice!
Pozostali sportowcy z klubów z woj. lubelskiego
Paweł Fajdek z Agrosu Zamość, mistrz świata w rzucie młotem, z wynikiem 72,00 m zajął w eliminacjach dopiero 17. miejsce (w swojej grupie eliminacyjnej był siódmy) i nie awansował do finału.
Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm zajęła w kategorii do 53 kg dziewiąte miejsce. Po wygranej w 1/8 finału 8:6 z reprezentantką Mongolii Surmiyą Erdenechimeg, w ćwierćfinale przegrała 3:10 ze Szwedką Mattsson.