Srebro na pływalni!

Patryk Janiczuk, zawodnik Lidera Chełm, wywalczył srebro podczas mistrzostw Polski juniorów do lat 14 w pływaniu, rozgrywanych w Olsztynie na basenie o wymiarach olimpijskich. Po medal podopieczny Mariusza Raćkowicza sięgnął w wyścigu na 100 m stylem dowolnym.
Wcześniej był bliski medalu na 200 metrów. Miejsce na podium przegrał zaledwie o 0,09 sek. Patryk Janiczuk uzyskał bardzo dobry czas 2:01.29. Wynik ten jest najlepszym rezultatem w historii chełmskiego pływania na dystansie 200 m kraulem. Patryk na pływalni w Olsztynie poprawił swój życiowy rekord aż o 6 sekund. Tym samym udowodnił, że do stolicy Warmii i Mazur przyjechał w wysokiej formie.Warto przypomnieć, że zimą podczas mistrzostw Polski na basenie 25-metrowym Patryk dwukrotnie był czwarty.
Podopieczny Mariusza Raćkowicza kolejny start zanotował w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Zajął szóste miejsce, uzyskując czas 26:05. W eliminacjach był piąty, płynąc o 0,05 sek. szybciej. Z kolei w wyścigu na 50 m klasykiem wystartował inny chełmianin Patryk Półtorak. Wynik 35.11 dał mu dopiero 32. miejsce w Polsce w gronie 14-latków.
W kolejnym dniu zawodów Patryk Jakimiuk awansował do finału „B” na 50 m motylkiem. W eliminacjach uzyskał czas 28,45 sek., co było trzynastym wynikiem. W finale „B” jednak nie wystąpił. Na 200 m stylem zmiennym popłynął Patryk Półtorak. Wynik 2:33,89 to jego nowy rekord życiowy. Rezultat ten dał ma 51. miejsce w mistrzostwach.
Najwięcej powodów do zadowolenia chełmska ekipa miała podczas trzeciego dnia zawodów. Patryk Janiczuk na 100 m zdobył srebro. W eliminacjach był trzeci, uzyskując czas 56,32 sek. W finale popłynął jeszcze lepiej i dwie długości basenu pokonał w czasie 55,32. To pierwszy medal mistrzostw Polski Lidera Chełm na 50-metrowej pływalni od kilkunastu lat, gdy krążki zdobywały Magdalena Śmigasiewicz i Agnieszka Kargol. Na koniec rywalizacji Patryk Półtorak zajął 29. miejsce na 100 m stylem klasycznym, uzyskując czas 1:16,74. To również jego nowy życiowy rekord.(red)