Srebro Szymona w Serbii

Wielki sukces na serbskich matach odniósł młody zawodnik Cementu Gryf Chełm Szymon Szymonowicz. Przygotowujący się do mistrzostw Europy reprezentant Polski podczas międzynarodowego turnieju kadetów (15-17 lat) w zapasach, rozgrywanego w serbskiej miejscowości Subotica, zdobył srebrny medal. Swoją formę przed mistrzostwami Europy sprawdzili w Serbii reprezentanci 23 państw. Szymon w drodze do finału pokonał kolejno: reprezentanta Czech 8:0, Hiszpanii 10:0 oraz Chorwacji 2:1. W walce o złoty medal różnicą dwóch punktów (1:3) uległ zawodnikowi z Węgier i ostatecznie wywalczył srebro. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 19-24 lipca w Szwecji. Miejmy nadzieję, że szwedzkie maty okażą się szczęśliwe dla uzdolnionego chełmskiego zapaśnika i wzbogaci on medalowy, 50-letni dorobek Cementu Gryf. (k)