Sukces biegaczy

Dużym sukcesem krasnostawskich biegaczy zakończył się organizowany na dystansie 10 km czwarty bieg „Pokój i Dobro” w Lubartowie.

Bieg miał charytatywny charakter (zbierano fundusze na leczenie chorego dziecka), a zorganizowało go stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny w Lubartowie. Pięcioro biegaczy reprezentujących Stowarzyszenie Krasnystaw Biega stanęło na podium. W kategorii open mężczyzn Grzegorz Rycyk zajął trzecie miejsce z wynikiem 38 min. 25 s., w kat. open kobiet Anna Humin była druga (45 min. 52 sek.), Jarosław Jagniontkowski z wynikiem 39 min. 39 s. wygrał kategorię wiekową M30, a Mirosław Ożóg wynikiem 38 min. 50 sek. triumfował w kat. M40.

Kazimierz Sysa z wynikiem 48 min. 55 sek. był drugi w kat. M60. Pozostali zawodnicy Krasnystaw Biega osiągnęli następujące czasy: Krzysztof Cichosz (41 min. 51 sek.), Krzysztof Szadura (42 min. 5 sek.), Zbigniew Oleszczuk (43 min. 12 sek.), Mateusz Muda (47 min. 5 sek.), Tomasz Krawczuk (49 min. 19 sek.). Wyjazd na zawody został zorganizowany dzięki pomocy i wsparciu finansowemu urzędu miasta Krasnystaw. (kg)