Świdniczanie o krok od wygrania finału

W sobotę i niedzielę na stadionie przy ulicy Poturzyńskiej w Lublinie rozgrywane były lubelskie finały Deichmann Minimistrzostw, turnieju piłkarskiego dla dziewcząt i chłopców. Pierwszego dnia rywalizowali najmłodsi (Bambini U-7) oraz kategoria U-11, drugiego U-9 oraz U-13.
O krok od wygrania turnieju i bezpośredniego awansu do ogólnopolskiego finału była drużyna świdnickiej Avii rocznika 2005, występująca w zawodach pod szyldem Macedonia.
Podopieczni trenera Dariusza Sawickiego przegrali dopiero w finale z Danią (Górnik Łęczna) 2:3. Obie bramki dla świdniczan zdobył Wiktor Lenard.
W zespole ze Świdnika ponadto występowali: Krystian Andrzejak, Kamil Mazur, Filip Barański, Mikołaj Stasiak, Krzysztof Sidor, Bartłomiej Donda, Marek Stojański, Alan Rodak i Filip Ozga.
Avia, zajmując drugą pozycję w lubelskim finale wywalczyła prawo gry w barażu do ogólnopolskiego turnieju, w którym o dwa miejsca walczyć będą zespoły, wicemistrzowie ze wszystkich wojewódzkich rozgrywek.
Do zawodów Deichmann Minimistrzostwa obszernie wrócimy w kolejnym wydaniu „Nowego Tygodnia w Lublinie”.
Na naszej stronie internetowej www.nowytydzien.pl znajduje się obszerna galeria zdjęciowa z finałów Deichmann Minimistrzostw w Lublinie. MAG